lemon.
16.10.13,09:03
Pekný deň prajem a prosím o radu týkajúcu sa podpisovania služobných ciest. Už som tu písala o probléme pracovného úrazu, ktorý sa stal na služobnej ceste-ale pri stretnutí odberateľov a dodávateľov našej firmy na futbalovom turnaji. Prípad sa ťahá už štvrtý mesiac, na SP sme odoslali neskutočné množstvo podkladov a dokladov, ktoré skúmajú už 4 mesiace. Teraz sa jedná o problém s ktorým nie som si istá a to je ten, kto má oprávnenenie na vyslanie zamestnanca na pracovnú cestu. Cestovný príkaz zamestnanca, ktorému sa stal úraz podpísal jeden z konateľov, druhý mal dovolenku a SP sa odvoláva na výpis z obchod.registra, kde máme uvedené že za spoločnosť konajú vždy dvaja konatelia spoločne. Cestovné príkazy v našej firme doteraz podpisoval vždy len jeden z konatelov, prípadne vedúci výroby alebo vedúci skladu. Porušujeme týmto zákon? Smernicu vypracovanú k cestovným náhradám máme, tam sú menovite uvedení zamestnanci, ktorí môžu zamestnanca vyslať na SC. SP sa odvoláva na to, že došlo k porušeniu a cestovný príkaz je neplatný.
Veľmi pekne ďakujem za rady.
Tweety
16.10.13,07:29
AK ste v podpisovaní CP postupovali v súlade s IS je to v poriadku a k žiadnemu porušeniu nedošlo.
matka7
16.10.13,08:09
ano ja tiez suhlasim, podobny pripad som tiez riesila a dokladovala som internou smernicou na podpisove prava, to im stacilo
Tweety
16.10.13,08:27
tak to obhaj takto aj teraz
lemon.
17.10.13,06:58
Dakujem vam za rady. Buduci tyzden su konatelia obaja predvolani, takze dufam ze to im SP uzna, aj ked si myslim ze SP si zasa nieco najde ine... Naposledy zistovali, ake bolo v den sluzobnej cesty pocasie...