Marek87
16.10.13,09:16
Zdravím,
potrebujem pomocť, poradiť. Do júla 2013 som fungoval v podnikaní na živnosť, bol som kvartálny platca DPH. Od júla podnikám na SRO, som mesačný platca DPH.
Potrebujem nejakú zmluvu, ked chcem prebrať na sročku závazky voči minulým zákazníkom, čo sa týka dvojročnej záruky k predaným tovarom?
Ide o to, že musím vrátiť peniaze za neskoro opravený tovar (v servise bol viac ako 30 dní a zákazník odstupuje od zmluvy), a chcem mu ich vrátiť zo SROčky, ako pokračovateľovi pozastavenej živnosti...
Chrusťa
16.10.13,09:02
pri prechode zo živností na sro existujú viaceré možností prechodu. Jedným z nich je tzv. predaj "podniku" živnosti na sro uzatvorením zmluvy o predaji podniku, pod ktorou sa rozumie predaj všetkých vecí, majetku, know-how, dodávateľov, odberateľov a pod. Súčasťou zmluvy je aj dohoda o prevode vlast. práva k veciam, právam a iným majetk. hodnotám, ďalej dohoda o prevzatí záväzkov, či dohoda o zaplatení kúp. ceny a pod. Na základe "predaja podniku" tak všetky obchodno-právne záležitosti prechádzajú na PO
Marek87
16.10.13,09:06
a nedalo by sa previesť práva k riešeniu prípadných reklamácii takouto zmluvou o prevode práv a povinností?
http://www.firmy-sro.sk/vzory-zmluv/zmluva-o-prevode-prav-a-povinnosti/
Chrusťa
16.10.13,09:12
nech sa vyjadria ešte tí, kt. majú s tým väčšie skúsenosti, avšak podľa mňa by najprv mala byť zmluva medzi PO a SZČO, že dochádza k prevodu práv a povinností na novovzniknutú PO a až potom následne by PO o tom informovala svojich zákazníkov. SRO to predsa potrebuje nejako dostať do účtovníctva či?