elisabeth
16.10.13,10:44
ahojte, pozerala som sa na návrh kontrolného výkazu dph od 1.1.2014 a ja som to pochopila tak, že pre odpočet dph, ktorý si chcem uplatniť, je len časť Faktúry. Takže aj blok z ERP je faktúra a treba vypísať všetky údaje - IČ DPH, atď. Doteraz som hotovostné nákupy riešila tak, že bločky každý mesiac nahodím do excelu, spočítam a potom zaúčtujem jedným dokladom do pokladne, prípadne nákupy hradené platobnou kartou tiež jedným interným dokladom. Teraz sa bude musieť každý jednotlivý blok zaúčtovať, ak si chcem uplatniť dph?
tictac7
16.10.13,09:05
Dáša_
16.10.13,09:10
myslím, že si budeme musieť počkať na to, čo vlastne schvália a ako bude výkaz vyzerať. Ale predstava, že obchody by museli davať jednotlivo všetky bločky za všetky pokladne a potom by sa toto celé malo niekde zhrávať a porovnávať je z môjho pohľadu zábavná :D
Samozrejme, ak to nebude znamenať hlavne to, že sa zdôvodní potreba nových hw, sw riešení - nových hál, kde budú tieta hw uskladňované, klimatizované.... Lebo toto by teda stálo pekných pár mld ...
azalka
16.10.13,09:24
Ahoj, Otázkou samozrejme je technické spracovanie - ak tvoj SW ti vie urobiť KV z účtovníctva, tak áno - budeš to musieť rozpisovať. Možno bude SW (a ja dúfam, že hej), ktorý mi bude vedieť aj z excel záznamov urobiť súbor KV.
A druhá vec - podľa navrhovanej tabuľky KV by sme mali uvádzať aj bloky, z kt. si dph neuplatníme (napr. repre bloky) - je tam kolónka na uvedenie uplatnenej sumy DPH....
A ďalej : čo s blokmi, kt.sú z automatov (napr. parkovné)...
Rozalka
16.10.13,10:23
Noóó, bude to iste skvelá robota, uvedomila som si dnes pri nahrávaní úhrad, nechcelo mi spáriť s faktúrou - pri nahraní faktúry som spravila "amerikána", samozrejme faktúra z iného obdobia. Tak som si povedala, bude že to veselo po novom roku ;) okrem DPH kontrolovať aj VS
witch
06.11.13,07:20
ERP bločky sú zjednodušenou FA, a tie sa budú uvádzať v jednej sume v časti D. Takže nebudeš musieť rozpisovať jednotlivé bločky do účta. To platí aj pre ostatné, napr bločky z automatov, diaľ.známky..
cacka
06.11.13,11:17
Včera som absolvovala školenie a je to tak ako vravíš. Inak na stránke DÚ je už zverejnené poučenie aj s príkladmi k vyplneniu kontrolného výkazu. Ale je možne, že ho ešte trochu prikrášlia...
mojto
06.11.13,11:24
čo si sa dozvedela na školení? niečo zaujímavé? inak to nahrávanie faktúr aj s písmenkami bude PARÁDA! okrem VS kvôli párovaniu úhrad ďalší údaj kvôli párovaniu v kontrolnom výkaze. Postavené na hlavu.
cacka
06.11.13,12:04
Nuž má to svoje chybičky krásy, ale myslím, že to nebude také hrozné, hlavne aby sa to softvérovo zvládlo. A tí, čo majú všelijaké špecialitky budú musieť rozmýšľať, čo kde dajú...podstatné vraj budú tabuľky A1 a B2, čiže tuzemsko vstup a výstup. To vraj bude DÚ najviac zaujímať...
sway
13.11.13,08:10
Na stránke DÚ je už zverejnené poučenie aj s príkladmi k vyplneniu kontrolného výkazu.........a kde presne prosím Ťa, neviem to nájsť.... dík
cacka
13.11.13,12:55
Hneď na vrchu stránky - kontrolný výkaz - poučenie, vzor, schéma
http://www.drsr.sk/wps/portal
Saturejka
02.12.13,11:35
otázka je, nakoľko KV zväčší rozsah práce účtovníka a či to bude mať dopad na cenu za účtovné služby.
Ingrid Ondruskova
24.04.14,18:26
Je v poriadku, keď mi soft do KV do tabuľkyB3 neťahá IČO a ostatné idendif.údaje o dodávateľovi?? t.zn. že bločky výdavkové z ERP nemusím striktne nahadzovať aj DIČom a pod.
avalik
24.04.14,18:47
otazky sa nedavaju do komentarov
Ingrid Ondruskova
24.04.14,18:50
Viem, chodím sem relatívne málo a za otca neviem prísť na to, ako zadať otázku /nie zadať novú tému...to som sa naučila!! RICHARD-PREKLÍNAM ŤA!!!
avalik
24.04.14,18:54
ani do odpovede sa otazky nezadavaju - dole si klikni na navod
avalik
24.04.14,18:56
Ingrid, tu poslednu vetu si si mohla odpustit ...
Ingrid Ondruskova
24.04.14,18:57
Ježiš...ďakujem...no som blondína...pripadám si ako keď kúpime do domácnosti nejaký spotrebič a keď zlyhajú všetky možnosti, až potom študujeme návod!!!
Ingrid Ondruskova
24.04.14,19:04
Dúfam, že sa R. neurazí, na PORADU chodím fakt niekoľko rokov a vizuál tej starej bol ozaj super, načo meniť zabehnuté veci, aj skúsení poraďáci si veru pofrflali...a ja patrím medzi tých frflajúcich!!!