carolitos
16.10.13,19:08
nevie nahodou niekto ake hodnoty a coho skumaju imuno alergologicke odbery krvi?
buchač
16.10.13,17:11
Jésus Máriška .....:eek:

Taká jednoduchá otázka ( bez poddžubu ) ...;)

Kua , ale tak zložitá odpoveď ....................:rolleyes:


Skús byť konkrétnejší ....ak chceš , ak môžeš ...
carolitos
16.10.13,17:39
nic, robili mi testy normalne 20 vpichov na ruku. rozne alergeny a cakali nato ktory vpich najviac napuchne a na to som alergicky...no a potom mi odobrali aj krv a vraj vysledky neboli dobre,ale este mi do telefonu nechcela povedat nic... :-o hmmm
buchač
16.10.13,17:53
nic, robili mi testy normalne 20 vpichov na ruku. rozne alergeny a cakali nato ktory vpich najviac napuchne a na to som alergicky...no a potom mi odobrali aj krv a vraj vysledky neboli dobre,ale este mi do telefonu nechcela povedat nic... :-o hmmm
Na nete je toho plno ...skús pohľadať ...

Ale v podstate sa jedná o vyšetrenie , kde sa skúma , na čo je jedinec alergický ( ako si aj spomínal ) ...
Robí sa na množstvo chorôb , respektíve alergií - napríklad na tie rastliny , bodavé potvory , atď...

Oveľa vyšší level imunológie je už potom samotná príprava na nejakú transplantáciu ...

Do telefónu máloktorý doktor informuje , nakoľko na to nemá čas a jeden by mal z tých info v hlave poriadny guláš ...takže si už len počkaj na resumé ...
Terezia13
16.10.13,18:23
to sú testy na imunitu alebo na alergiu na niektoré najčastejšie alergie
po cca 30 minútach lekár vyhodnotí imunitu alebo alergiu napr. na pel z niekoľkých rastlín, ktoré vyvolávajú najviac alergií napr. topoľ,
ďalšou zložkou býva v teste alergia na prach na perie na srsť na spreye a rôzne
podľa reakcie kože po vpichoch testovacej látky lekár zistí, na čo je človek alergický a podľa toho je liečba
carolitos
17.10.13,03:01
to sú testy na imunitu alebo na alergiu na niektoré najčastejšie alergie
po cca 30 minútach lekár vyhodnotí imunitu alebo alergiu napr. na pel z niekoľkých rastlín, ktoré vyvolávajú najviac alergií napr. topoľ,
ďalšou zložkou býva v teste alergia na prach na perie na srsť na spreye a rôzne
podľa reakcie kože po vpichoch testovacej látky lekár zistí, na čo je človek alergický a podľa toho je liečba
to vsetko viem, len ma skor zaujimalo co chcu zistit cez krvne testy,hodnoty coho,,,
Terezia13
17.10.13,04:40
to sú testy na imunitu alebo na alergiu na niektoré najčastejšie alergie
po cca 30 minútach lekár vyhodnotí imunitu alebo alergiu napr. na pel z niekoľkých rastlín, ktoré vyvolávajú najviac alergií napr. topoľ,
ďalšou zložkou býva v teste alergia na prach na perie na srsť na spreye a rôzne
podľa reakcie kože po vpichoch testovacej látky lekár zistí, na čo je človek alergický a podľa toho je liečba
to vsetko viem, len ma skor zaujimalo co chcu zistit cez krvne testy,hodnoty coho,,,

podľa toho, aké máš problémy, aké príznaky si opisoval lekárovi
buchač
17.10.13,04:51
to vsetko viem, len ma skor zaujimalo co chcu zistit cez krvne testy,hodnoty coho,,,

Neblázni človeče ...lebo sa zblázniš ...:D :D :D

Malá ukážka z toho , čo sa dá z krvičky zistiť ...( samozrejme okrem iných vyšetrení ) ;):rolleyes:


....vyšetrenia, napríklad test aktivácie bazofilov na diagnostiku včasnej formy alergie pomocou prietokovej cytometrie, na diagnostiku histamínovej intolerancie stanovenie diaminooxidázy a v oblasti diagnostiky imunodeficitov vyšetrenie rôznych vakcinačných špecifických protilátok a podtried imunoglobulínov. U pacientov s plánovanou biologickou liečbou sa začal vyšetrovať IGRA test na detekciu latentnej formy tuberkulózy a pri monitorovaní biologickej liečby koncentrácia a protilátky proti Infliximabu.V oblasti diferenciálnej diagnostiky zápalov čreva sa stanovuje fekálny kalprotektín. V transplantačnej imunológii sa zefektívnilo vyšetrenie HLA antigénov. Spektrum vyšetrení bolo rozšírené o detekciu rôznych špecifických protilátok, typizáciu pečeňových a anti-neurónových autoprotilátok.
...
Vybavenie novými technológiami umožnilo zaviesť do praxe automatizované vyšetrenie telových tekutín, vyšetrenie erytroblastov z periférnej krvi, vyšetrenie subpopulácií retikulocytov a vyšetrenie hemoglobínu v retikulocytoch. V rámci zlepšenia diagnostiky trombocytopátii bola zavedená agregácia trombocytov.
...
...
portfólio vyšetrení DNA analýzy. V súčasnosti vyšetruje mutácie v génoch zodpovedných za zvýšené riziko tromboembolizmu, koagulačných porúch, ale aj hereditárnej hemochromatózy a raritného ochorenia - deficitu alpha 1-antitrypsínu, pričom vyvíja snahu pre vytvorenie centra molekulárnej diagnostiky pre pacientov s týmto raritným ochorením.
BXLmiami
17.10.13,04:59
:-DDD Skvelé čítanie vtipnej témy.
Auri
17.10.13,05:38
Neviem síce hodnoty čoho, ale krv ukáže či si alergik aj keď ti testy na rukách neukázali nič. Je fúúúúra alergénov, a smie testovať len toľko, koľko ho pustí napichať na ruku.

Moja alergologička berie krv, až potom testuje. A potom zas pred každým pretestovaním.
BXLmiami
17.10.13,05:45
Neviem síce hodnoty čoho, ale krv ukáže či si alergik aj keď ti testy na rukách neukázali nič. Je fúúúúra alergénov, a smie testovať len toľko, koľko ho pustí napichať na ruku.

Moja alergologička berie krv, až potom testuje. A potom zas pred každým pretestovaním.
Oprava-smie testovať toľko,koľko dovolí a zaplatí zdravotná poisťovna.Momentálne povoluje maximálne 20 alergénov.
Auri
17.10.13,06:15
O.K. to som nevedela. Chcela som tým len povedať, ze na prvých testoch sa nemusí trafiť do alergénu.