Monikočka
17.10.13,07:34
Mám zamestnanca, ktorému musím zrážať exekúcie zo mzdy. Všetko by bolo v pohode keby som za posledných 6 týždňov nedostala ďalšie 3 exekučné príkazy a neviem či je niektorý príkaz prednostný alebo nie. Tá exekúcia ktorú už v súčasnosti zrážam je pre poštovú banku a ďalšie čo prišli sú pre Slovenskú energetiku, ďalšia pre Poštovú banku a posledná pre Consumer Finance holding. Viete niekto poradiť, či ich mám zrážať po poradí ako som ich obdržala alebo je niektorá prednostná??? Prípadne či sa môžu platiť naraz aj dve exekúcie??
Ďakujem
J+K
17.10.13,05:43
Prednosné sú výživné, to tam nemáš určite, potom poistné pre soc.poisťovňu,zdrav.poisťovňu, dane - to tam tiež nemáš. Tak treba zrážať podľa poradia.

Pokiaľ sú všetko exekúcie /nie len zrážky na základe dohody podľa občianskeho zákonníka, tak si myslím, že na prvú zrážku zrážaš 1/3 zo mzdy a ostatné budú čakať v poradí a zatiaľ im iba oznámiš, že ich eviduješ a vedieš v poradí, že zrážky uskutočníš až po dozrážaní predchádzajúcich exekúcií.

Pokiaľ by prvá zrážka pre poštovú banku bola robená len na základe dohody o zrážkach zo mdy, nie na základe exekučného príkazu priamo cez exekútorský úrad, potom by ju mohol predbehnúť v poradí prvý doručený príkaz na začatie exekúcie či exekučný príkaz. Ale ak všetko sú zrážky v prospech istých spoločností, ktoré Ti doručili aj zamestnancom podpísanú dohodu o zrážkach zo mzdy, držíš terajšie poradie zrážok - podľa času ako prišli .
Monikočka
17.10.13,06:10
No tak to čo už zrážam je dohodou o zrážkach zo mzdy, potom mám dve exekúcie a posledná je tiež dohoda o zrážkach. (podľa dátumu ako prišli)
J+K
17.10.13,06:47
Tak je potrebné zrážať 1/3 zo mzdy v prospech exekúcie, ktorá prišla prvá . Ak by exekúcie prišli v jeden deň, tak zrážky treba robiť na obe - pomerne podľa výšky istiny . Zrážky na základe dohody o zrážkach zo mzdy budú zatiaľ pozastavené a čakať na dozrážanie exekúcií.
Monikočka
17.10.13,07:48
Ďakujem Vám pekne, pomohli ste mi.