matko1111
17.10.13,11:46
Zaujimal by ma problem podana danoveho priznania resp. ci porusujem zakon.

Nedavno v ramci mojho hobby som rozbehol internetovu stranku, ktora ma celkom slusnu navstevnost a nasledne som zacal prenajimat reklamne plochy (etarget, seznam reklama atd - obe reklamne agentury vystavuju faktury), mesacne avsak prijmi nie su nejak velke - v podstate pokryvaju chod stranky a jednu dve bagetky :) (cca 10-20 euro mesacne - avsak na vyplatenie provizie treba prekrocit urcitu hranicu - teda realne peniaze dostanem raz za 3-4 mesiace a je to suma cca 50-60euro)

Zaujima ma ci musim nejakym sposobm "legalizovat" tento zarobok - danove priznanie napr. alebo nieco podobne. Resp. ci musim napriklad mat zivnost kvoli legalizacii atd. (vpodstate mi ide o to aby mi jedneho dna nedosla pokuta ze "zarabam" a nemam to legalizovane. Dakuje za skoru odpoved
Mila123
17.10.13,09:47
ty už podnikáš !!!!!!! na čierno!!!!!!!!
matko1111
17.10.13,09:59
to ma zaujima ci to je legalne alebo nie, totiz docital som sa ze v pripade ak prenajimam nieco a neprekroci urcitu hranicu zarobok tak "nemusim robit nic" (100 euro sa mi zda ze to bolo mesacne) No preto sa pytam
marjankaj
17.10.13,10:00
Pochybujem, že to zdôvodníš ako jednorazový príjem.:eek:
matko1111
17.10.13,10:03
no jednorazovy prijem to v podstate je kedze na vyplatenie odmeny za reklamu musim prekrocit urcitu hranicu avsak tuto hranicu som neprekrocil a predpokladam ze ju prekrocim buduci mesiac co bude cca 50-60 euro (za dlhsie casove obdobie), nasledne dalsie 2-3 mesiace sa mi bude "setrit na ucte" kym neprekrocim hranicu opat a podobne
marjankaj
17.10.13,10:10
To akože prenajmeš plochu napríklad na jeden deň a končíš?
marjankaj
17.10.13,10:14
http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-01-01-2012-a.html

Živnosť
§ 2

Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.
marjankaj
17.10.13,10:15
NEOPRÁVNENÉ PODNIKANIE
§ 63
Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom voľnej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 1659 eur.
matko1111
17.10.13,10:16
plochu mam trvalo obsadenu reklamou a ja dostanem proviziu za to ak dakto na to klikne. V mojom pripade plocha je dlhsie v obsade cca 2-3 mesiace a za ten cas kliklo dajme tomu 250 ludi a za kazdy preklik dostanem proviziu a ked dana provizia perkroci hranicu (cca 30-40 euro teraz neviem presne), tak mozem poziadat o preplatenie provizie - v mojom pripade asi 2-3 rocne prekrocim tuto hranicu, momentalne teda zarobok celkovo bude urcite pod 150 eur za rok (mozno aj pod 100) - je to viac menej len na chod stranky, nie ako zarobkova cinnost.
matko1111
17.10.13,10:18
Podľa § 9 ods. 1 písm. h) zákona o dani z príjmov v znení neskorších predpisov je oslobodený príjem z prenájmu nehnuteľností a príjem z príležitostných činností vrátane príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva, z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí, z prevodu opcií, cenných papierov a z prevodu obchodného podielu a členských práv družstva, ak nejde o príjem zdaňovaný zrážkou, pokiaľ úhrn týchto príjmov znížený o výdavky nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok životného minima platného k 1.1. príslušného zdaňovacieho obdobi
matko1111
17.10.13,10:20
zivnostnensky zakon poznam to viem, mna len zaujima ci toto co robim mozem definovat ako nepravidelny prijem a resp. ci to moze dakto definovat ako "podnikanie" kedze sa nejedna cielene o tvorbu zisku