kikimi
17.10.13,12:49
Chcela by som sa Vas spýtať, či už niekto mal kontrolu spravy registratury.
Prave mi volala kolegyna, že sa jej telefonicky ohlasili pracovnici Spravy registratury na kontrolu.
Mate s tym niekto skusenosti?
Gabhus
19.10.13,02:37
Nie je mi jasné, čo to je za úrad "Správa registratúry". Ja čo si pamätám, na kontrolu registratúry chodili pracovníci štátnych archívov. Je to nový úrad? Nevie niekto?
kikimi
21.10.13,09:36
tiež som nikdy o takom niečom nepočula
Terezia13
21.10.13,11:59
Patria pod Ministerstvo vnútra, je to oficiálne archívnictvo
.....asi ste dlhšiu dobu nedávali nič do archívu, vtedy chodia na kontrolu
avalik
21.10.13,12:42
ma na nich aj tel. cislo? nie je to nejaka kuleha ako bolo pred nedavnom ohladne podvodnych kolntrol?

ja by som si to overila na MV SR - sekcia verejnej spravy, ci sa kontroly ohlasuju telefonicky
Gabhus
22.10.13,02:53
Včera som sa rozprávala s riaditeľkou - po starom - štátneho archívu. Žiaden úrad čo by sa volal Správa registratúry neexistuje. Na kontroly chodia pracovníci MV - štátnych archívov podľa toho, pod ktorú pobočku patríte. Telefonicky sa ohlásiť môžu, ale pri začatí kontroly sa musia preukázať poverením na vykonanie kontroly. Nebudem tu vypisovať prečo vo veľkom začínajú s kontrolami, podľa mňa to súvisí s pripravovanou reformou štátnej správy - toto nech si vysvetlí každý sám. Inak túto problematiku dosť dobre poznám... A ešte - centrálne zastrešuje archívnictvo a registratúry MV SR, sekcia verejnej správy, odbor archívnictva a registratúr. Žeby to malo byť toto? Myslím ten úrad. Čo sa týka kontroly je rozdiel či prídu pracovníci priamo z ministerstva - tí sú DOLEŽITÍ, alebo z pobočiek (= štátne archívy po starom okresné alebo oblastné), tí zvyknú byť takí pohodovejší.
kikimi
29.12.13,20:37
Boli to pracovnici štátneho archívu, pracovníčka, ktorá prijala telefonát zle poznamenala.
Gabhus
30.12.13,03:33
Jój tak štátne archívy to hej..... Oni sa teraz aj volajú že "MV SR, štátny archív v .... (to sú bývalé oblastné archívy), pobočka v .... (bývalé okresné archívy).