kempeska
17.10.13,13:27
Chcem sa dať rozviesť ,ale nemám chuť tam niekoho očierňovať nemám na to žaludok .Počula som o dôstojnom rozvode a chcela by som sainformovať o jeho priebehu.Deti máme už zaopatrené a majetok žiadny .Koľko by ma to asi stálo ked navrhovateľkou som ja.
arizona
17.10.13,11:35
Netusim, ci existuje nejaky manual k dostojnemu rozvodu.
Ak su manzelia rozhodnuti a dohodli sa vopred na vsetkom, staci napisat navrh na rozvod,podat na sud a hotovo. Ak su deti dospele a manzelia presvedceni, ze chcu ist od seba, sud nerobi problemy...
kempeska
17.10.13,11:56
Dakujem za odpoved
srska
17.10.13,12:26
existuje, ak odporca po výzve sudcu na vyjadrenie sa k návrhu navrhovateľky povie: "So všetkým, čo je v návrhu súhlasím". Potom je to záležitosť 15-tich minút.
Lianka
22.10.13,10:50
Suhlasim s odpovedami - osobna skusenost. Ak nemate chut pisat v navrhu na rozvod podrobnosti, nepiste ich. Staci dovod v zmysle, ze manzelstvo nesplna svoju podstatu v zmysle zakona - ak mate zaujem, mozem pozriet, ako som to sformulovala ja - 2-3 vseobecne frazy. Na sude sa Vas sudca spyta na konkretne dovody, nieco mozete spomenut, ale cely proces sa urychli, ak ste dohodnuty, mate na rozvode zaujem obaja, obaja s rozvodom suhlasite. Aj nam stacilo 15 minut.
Lucyllka
09.06.14,08:44
Mohla by som poprosiť ak je to teda možné , tie frázy?Tiež mám záujem o dôstojný rozvod, žiadne prieťahy a svedkovia.
kopretinka
09.06.14,09:48
neexistuje pojem "dôstojný" rozvod,je iba rozvod alebo rozvod dohodou.
http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/rodina-domace-nasilie-zdravie/rozvod/navrh-na-rozvod-manzelstva-dohodou/
Jojino1
09.06.14,12:28
Tak ako píše Arizona, je to len o tom či sa chcú manželia dohodnúť. Pokiaľ sú tým obe strany zmierené, netrvá to nejak extra dlho. Pokiaľ sú deti dospelé alebo žiadne, súd to odklepne rýchle.

Lucyllka ak to nebude jeden z vás komlikovať a robiť "bordel" nie sú treba ani svedkovia a ani prieťahy.
Bednarova J
10.06.14,14:00
okrem toho som uz zazila aj rozvod bez pojednavania, to je v pripade ak nie su malolete deti a obaja s navrhom na rozvod suhlasia