lenycka78
17.10.13,14:45
Dobry den, rada by som poziadala o radu pri nasledovnom probleme. Zaciatkom oktobra mi prisla vyzva na zaslanie Hlasenia o dani z prijmov za rok 2012, do 15 dni som to poslala, a prisla mi pokuta vo vyske 30 eur. Medzitym mi volala spravkyna dane, ze tam nema mesacne vykazy za 10,11,12/2012 a takisto za tento rok 2013, ze to mam poslat, tak som to tam zaniesla a pred dvomi dnami mi dosla pokuta 10x60 eur = 600 eur. kazdy vykaz 60 euro pokuta. Priznavam, ze do 9/2012 sme vykazy posielali, potom sme mali financne a rodinne problemy a zabudla som na to, je mi ale divne, ze danovemu uradu tie vykazy nechybali a o oktobra 2012 neposlali ziadnu vyzvu na chybajuce vykazy, cim by mi vlastne usetrili nejake to euro na pokutu ak by si to vyziadali. Otazka je da sa nejakym sposobom odvolat resp. napadnut ich rozhodnutie ??? - i ked mi pisu ako odvovodnenie pokuty , ze som nepredlozila prehlady.. Peniaze zaplatene mali, za celych 7 rokov podnikania som nikdy nedostala pokutu, ak nieco chybalo vzdy mi volali - dodala som a ziadna pokuta sa nekonala. Je povinna spravkyna dane mi poslat vyzvu, alebo je mozne ze im to tam rok nechyba a v podstate spravkyna dane prisla na to az pri nepodanom hlaseni za rok 2012, lebo ak by mi teoreticky poslala vyzvu za oktober 2012 v co najkratsom termine, tak dnes necelim pokute 600 eur. dakujem za akykolvek tip ako napisat ci uz odvolanie alebo ako z toho vybruslit. sme v tazkej financnej situacii ja na materskej a obchod neprosperuje, takze si neviem ani predstavit ak by som ziadala o odpustenie pokuty kde zoberieme 16,50 eur kolok na kazdu ziadost.

teraz som este pozerala zakony, prva 30 eurova pokuta mi bola udelena na za spravny delikt podla §154 ods. 1 pism a) - cize nepodane danove priznanie a tie dalsie mi boli vyrubene za spravny delikt podla §154 ods. 1 pism j) cize ak nesplní niektorú z povinností nepeňažnej povahy podľa tohto zákona alebo podľa osobitných predpisov,1) pričom nejde o správny delikt podľa písmen a) až i).

ale podla mna hlasenie o vyuctovanie a prehlad - je jedno a to iste danove priznanie, takze minimalne by tam mala byt pokuta tych 30 eur, mohla by som sa na to odvolat ???
Tweety
17.10.13,13:48
Prehľad a ročné hlásenie nie je jedno a to isté. Takže aj pokuta za nesplnenie povinností je zvlášť za každý výkaz.
KEJKA
17.10.13,13:51
máš smolu, pokuty sú oprávnené, žiaľ, štát naháňa peniaze, kde môže, pokiaľ nevieš dokázať, že je to pre teba likvidačná suma, nemáš šancu.
Viem o prípadoch, že firmám udelili pokuty na hranici premlčania, takže rok 2012 je úplne v ažurite.
lenycka78
17.10.13,14:11
ale obidve su "danove priznania" ci nie??, mne ide este aj o to ci mi vyrubili spravnu pokutu nemali by byt pokuty podla toho paragrafu 154 odst 1 pism a ??? , ja nehovorim ze nemaju narok na tu pokutu, ale nie je divne ze mi neposlali aspon vyzvu, ci im to nechyba cely rok???
marjankaj
17.10.13,14:13
Myslíš výzvu pred termínom podania? Aby si nezabudla a stihla to podať?
lenycka78
17.10.13,14:13
suma je urcite likvidacna, manzel ma zivnost v strate, obchod neprosperuje a ja som na materskej, ja nemam ani len na tie kolky , sice ze vraj po novom, ak mi nedaju ulavu tak kolky mi budu vracat resp. tu hodnotu co som dala na ziadosti... viem ze odvolanie mozem dat, ale ak si myslim ze rozhodli nespravne , co si myslim v pripade posudzovania vysky pokuty ako som napisala ze jedna je podla takeho paragrafu a druha podla ineho...
Tweety
17.10.13,14:24
Výzvu posielať im zákon neprikazuje.
marjankaj
17.10.13,14:27
A koľko by prerobili na poštovnom. Aj tak niekedy posielajú zbytočné oznámenia.
Napríklad ak niekto dobrovoľne prihlási auto pre DMV, tak mu napíšu, že nemal povinnosť prihlasovať auto.
lenycka78
17.10.13,18:31
myslela som to ze napr. za hlasenie za rok 2012 mi prisla vyzva ze to nemaju, ale za tie ostatne co im chybali uz od 10/2012 mi ziadna vyzva od nich neprisla, sice asi DU nie je povinny nas urgovat ??, lebo keby mi prisla dajme tomu za ten 10/2012 v januari 2013 vyzva, tak by som to ihned poslala a uvedomila si ze to mam posielat a necelila by som pokute 600 eur za vsetky tie vykazy..
ESTE DOTAZ K tweety, ako ste to mysleli ze hlasenie a prehlad nie je to iste ???? hlasenie je ako keby danove priznanie a prehlad uz nie je ????
nika.sum
17.10.13,19:43
ja som nejaky ten rok dozadu poslala prehlad o jeden den neskor (pomylila si datum, tiez som bola na materskej). DU predsa nie je povinny vas upozornovat ze ste nepodali, je opravneny pokutovat... :-(
KEJKA
18.10.13,07:32
žiaľ, je to tak. Tie §§ sú správne, na to sa neodvolávaj.