soni
20.03.06,10:54
Prosim Vas, mam taky problem s ktorym by som potrebovala poradit...Mam znameho ten bol 1,5 roka vedeny na ÚPSVaR v evidencii uchádzačov o zamestnanie.Od decembra 2005 ma zivnost a prijem za toto obdobie 63000 Sk,vydavky ziadne. Ak si uplatni nezdanitelnu cast na danovnika...dan platit nebude, ale....Na ÚPSVaR mu povedali,ze kedze bol evidovany ako nezamestnany a vytvoril si zivnost, je 1 rok oslobodeny od dane... Co to znamena, co sa tym pre mna ked mu idem robit danove priznanie meni? Ma sa to nejak uviest v danovom priznani??? Cim to zdokladovat? Mozno sa pytam na totalnu blbost, ale s nicim podobnym som sa doteraz nestretla a neviem kde najst nejaku info... Vdaka
Vladimír Ozimý
20.03.06,09:57
ani ja som sa s tym nestretol :)...paragraf 9 to vobec neriesi takze neviem aky iny zakon toto este riesi ak nie zakon o dani z prijmov...ale mate pravdu dan nebude platit pretoze jeho prijmy su nizsie ako nezdanitelna ciastka ak nemal ziadne vydavky treba uplatnit pausalne vydavky
mysimis
20.03.06,09:59
To že je niekto dlhodobo nezamestnaný neznamená, že je oslobodený od platenia dane. To je akási mylná informácia. Ty vypíšeš daňové priznanie. Neviem čo dotyčný pán robí, keď má také príjmy a k tomu výdavky žiadne. Pouvažuj o paušálnych výdavkoch.
soni
20.03.06,10:54
To ma informaciu z UPSVaR,ze kedze bol dlhodobo nezamestnany a vytvoril si takto nove pracovne miesto, je rok od vytvorenia zivnosti oslobodeny od dane...takze mam to brat ako mylnu informaciu a postupovat normalne...???
alušik
20.03.06,11:11
Ja neviem prečo, ale táto téma tu už bola...
http://www.porada.sk/showthread.php?t=20367&highlight=platenie+dane
helas
20.03.06,11:30
Ja som sa s tým tiež stretla. Klientka mi tvrdila, že na ÚP jej povedali,
že dane platiť prvý rok nebude. Keď som sa jej pýtala, čo jej presne
povedali,takže vraj prvý rok nebude odvádzať nič.Keď som jej povedala,
že iba odvody do SP nemusí, tak sa iba čudovala či je rozdiel medzi
daňou a odvodom, všetko čo odvádza je podľa nej daň. Takže možnože
si to len zle vysvetľujú.

už ma predbehla Aľušik
soni
20.03.06,11:39
Dakujem...