Adrika37
17.10.13,15:45
Máme veľký problém s odlepením obkladaček v kúpelni.V 2006-tom sme si dali prerobiť bytové jadro,všetko prebehlo normálne a boli sme spokojný.No v roku 2012 nás susedia vytopili,voda tiekla po stenách a teda aj po obkladačkách.No obklad držal.Poistná udalosť sa riešila ohľadom iba otečených stien a zvráskavenej stierky,obklad nie.Po roku som zistil že sa nám začali odlepovať obkladačky.Medzera bola už taká veľká že sa dal prst vopchať do špáry a tak som sa pustil do rozborky obkladu,aké bolo mioje prekvapenie keď som dal dole obkladačky a tie boli ako nové ani štipka lepidla na nich nezostala iba na krajoch biela špárovačka.Všetok spojovací materiál zostal na stene.Ten som včera pracne pneu kladivom odzbíjal dole c betónového panela,no zistil som že sa nám odúvajú aj na vedľajšej stene no tá je vystavaná z iporu.Ako dám dole tú maltu z iporu lebo pneu kladivom sa bojím do toho zasiahnuť.
A ešte otázka aká mohla byť príčina že sa odlepil obklad a na obkladačkách neni ani trochu malty alebo lepidla,po očistení krajov sú ako nové.Žeby to vytopenie alebo zlá adhézia oobkladu k pojivu.
command
17.10.13,16:28
No majstri asi namiesto toho aby nanasali lepidlo ajna obkladacky aj na stenu ho dali len na stenu a obkladacky prilozili, voda pri zateceni asi len dopomohla k tomu stavu. Myslim si ze lepidlo mozno naniesli na velku plochu a to zacalo uz vytvrdzovat a tak sa slabo nalepilo na obkladacky. Na tom ipore to skus ak sa da len prebrusit a obkladacky sa mozu aj na to nalepit si myslim, akurat rohy sa horsie budu dat spravit.
lapejko
17.10.13,17:57
je to hlavne veľmi lacným lepidlom s malou lepiacou schopnosťou. Už dávnejšie prišla doba rekonštrukcií tzv. 10 dňových rekonštruovaných jadier a v týchto lacných rýchlených kúpelniach vôbec nie je problém zhodiť obklad špachtľou... pri obyčajných lepidlách rýchlo vysaje vodu podklad, na ktorý sa lepidlo naťahuje, svoje zohráva aj slabá penetrácia.
alltracboy
18.10.13,13:01
hlavne sa ma lep nanasat aj na obklad, potom to dobre chyti aj na zavadnutu vrstvu na stene.
lapejko
19.10.13,18:57
toto nie je nutné pri bežnej pokládke v interiéri, tento spôsob obojstranného lepenia je potrebný pri viac zaťažovaných podlahách a pri všetkých pokládkach v exteriéri ale ani to dnešný zákazník nie je ochotný zaplatiť...