NinaG
17.10.13,19:01
Dobrý deň, rada by som vedela, či je možné, aby mi počas výpovednej lehoty dal zamestnávateľ výpoveď napr. pre hrubé porušenie prac. disciplíny, napr. ak odmietnem ísť na školenie, ktoré je v Bratislave a ja mám doma 2 malé deti. Ďakujem
Mila123
17.10.13,17:04
cez výpoveď nedostaneš výpoveď....toto nie je možné......
ale ukončenie PPV z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny to skôr......netusím či máte v podniku interný predpis, v jtorom máte charakterizované hrubé porušenia prac. discipl.
NinaG
17.10.13,17:24
pokial viem, nič také vo firme nemáme, zamestnávateľ sa odvoláva len na Zákonník práce.
AmmiS
18.10.13,09:04
Ak ste dali platnú výpoveď (písomná a doručená), tak platí tá vaša.
pizzanoel
18.10.13,09:20
príde mi trochu zváštne školiť človeka ktorý má výpoveď...pre firmu sú to podla mňa vyhodené prachy kedže bude u neho robiť už len 1-2 mesiace....
ivka70
18.10.13,09:33
Ake velke su tie deti?
Zijes s nimi sama?
To by totiz este mohlo mat vplyv na moznost odmietnutia sluzobnej cesty ....

Vo vseobecnosti, ak nesplnas zakonne podmienky na odmietnutie SC, tak to moze byt povazovane za porusenie prac. discipliny. Ak je to definovane ako zavazne porusenie vo firme, tak to moze byt aj dovod na ukoncenie PP zo strany zamestnavatela, aj ked tebe bezi vypovedna doba.
NinaG
18.10.13,14:42
moj zamestnavatel mi povedal, ze po nastupe do zamestnania po ukonceni rodicovskej dovolenky dostanem vypoved s vypovednou lehotou a ze dufa, ze mu vyjde skolenie v Bratislave, aby ma tam poslal, pretoze vie, ze nemozem odist od deti na 2 tyzdne, len nechapem, preco sa nechce dohodnut na vypovedi. zjavne je zakerny
julysak
18.10.13,20:22
" preco sa nechce dohodnut na vypovedi "
peniaze
pomsta
....
NinaG
19.10.13,12:41
tak to netusim. skor by som povedala, ze pomsta.