Sava Aurel
18.10.13,08:06
jedna sa o spolupracu,kde aj ta osoba sa podpisala na licencie,ale ne preukazal,pbol som idiot ze som mu dlh podpisal ja ked som cudzinec,a nerozumel som nič v tej dobe,ta jeho,,pravnička,,my dala podpisat papire aj ked videla aj ona ze on bol podpisani na licencie o spolupracu,s nemeckou firmou,ale pisala za mi dal peniaze do vlastnich ruk,čo je velke klamstvo,tato cela vec je v exekucie,a brali my aj auto aj peniaze,co som doteraz dal,ale uz nemam nič,podla mna je podvod od zaciatku,....ale ja som iba stolar,neviznam sa tak dobre,co mam robit?
lulazz
27.10.13,19:21
Keď už to je u exekútora,moc toho nenarobíš...
Podal si námietky voči exekúcii?
Lehota je 14 dní od doručenia Upovedomenia o začatí exekúcie,ak nekonal,tak ti nič iné neostáva,len to splatiť,resp.splácať.
Ja osobne doporučujem sa nehrať na mŕtveho chrobáka,úplne som nepochopila-už máš niečo splatené?Dražili auto?
Sava Aurel
28.10.13,05:17
dobry den,dakujem za odpoved,ja sa nehram,len ze do teraz som platil,vsetko čo som mal,som predal aby som mohol uradit,auto mi zobrali,prave na čo som zarabal,nosil som s nim dvere,renovujem,a teraz nemam ako dalej ist,upozornil som exektora za to že je jedina vec na ktorom zarabam ale aj tak vzali,je to na parkovisko u p.exekutora,
lulazz
28.10.13,06:31
Ja stále nerozumiem-máte už niečo uhradené z predmetnej pohľadávky?
Jednoznačne to splácajte,to bez debaty ...teraz moc toho nenariešite...čo sa týka auta-spísal vám ho exekútor,lebo ste zrejme nemali žiaden iný majetok a v najbližšej dobe ho bude dražiť .
Pokiaľ ide o hnuteľné veci,ktoré môže postihnúť exekútor:
§ 114a
Ak sa majú exekúciou postihnúť hnuteľné veci povinného,
ktoré slúžia alebo súvisia s podnikaním, exekútor je povinný
postupovať tak, aby exekúciou neohrozil podnikateľskú
činnosť povinného nad nevyhnutnú mieru. Hnuteľné veci je
povinný postihovať exekúciou v tomto poradí:
a) veci, ktoré neslúžia na podnikanie,
b) veci, ktoré súvisia s podnikaním, ale bez ktorých je podnikanie
možné,
c) veci, bez ktorých nie je podnikanie možné.

Čiže,ak ste nemali a nemáte iný majetok,je v súlade so zákonom,že vám "zobral" auto, aj keď vďaka nemu zarábate.