andreaS
20.03.06,10:13
Určite máte aj vy roboty vyse hlavy a neviete sa dockat kym skončí marec.

Preto by sme si nasledujúci den zaslúžili mat svoj vlastny den - Den úctovníkov a ekonomov. Je to sice 1.4. ale celkom by to aj sedelo, lebo neviem ako vy ale ja ku koncu marcu vidim len same cisla, sniva sa mi o cislach a uz som z nich skoro scvoknuta :D

co vy na to?:p

:rolleyes:
brm
20.03.06,15:21
hm...a čo s nami mzdovými účtovníkmi? to by už pomaly :mee: chcelo :mee: spolok:mee: na ochranu:mee: mzdových:mee: účtovníkov...:mee::mee:
andreaS
21.03.06,05:39
no sak to by ste oslavovali s nami, nie? Nenapadlo ma slovo, ktore by vystihlo vsetky profesie..
STRELEC
21.03.06,06:26
Určite máte aj vy roboty vyse hlavy a neviete sa dockat kym skončí marec.

Preto by sme si nasledujúci den zaslúžili mat svoj vlastny den - Den úctovníkov a ekonomov. Je to sice 1.4. ale celkom by to aj sedelo, lebo neviem ako vy ale ja ku koncu marcu vidim len same cisla, sniva sa mi o cislach a uz som z nich skoro scvoknuta :D

co vy na to?:p

:rolleyes:
Akurát ten prvý apríl sa mi nezdá ako vhodný termín. 31.03. už vôbec nie! Tak kedy??? Do 25-teho apríla budeme doháňať I.štvrťrok. Atď atď.

Je na to vôbec vhodný dátum? Existuje?
emily
21.03.06,06:31
Akurát ten prvý apríl sa mi nezdá ako vhodný termín. 31.03. už vôbec nie! Tak kedy??? Do 25-teho apríla budeme doháňať I.štvrťrok. Atď atď.

Je na to vôbec vhodný dátum? Existuje?

Peťo ja som si výhlásila za svoj deň 26. apríl:D Až vtedy dám nohy na stôl:D
STRELEC
21.03.06,06:33
Peťo ja som si výhlásila za svoj deň 26. apríl:D Až vtedy dám nohy na stôl:D

Milka = tak za tento dátum by som teda hlasoval aj v Europarlamente (keby som tam bol:D )!!!!

P.S. Ja mám ešte takú maličkú, ale zato roky absolútne dodržiavanú výnimku - 16.04. Začiatok pstruhovej sezóny! To ma nedonúti doobeda pracovať ani VIP VIP VIP klient. To mi za to ozaj nestojí!
andreaS
21.03.06,06:58
Oki takze

26.4.

:p
evina
21.03.06,07:01
Peťo ja som si výhlásila za svoj deň 26. apríl:D Až vtedy dám nohy na stôl:D

Emily aj ja tento deň, ale nedám nohy na stôl začnem upratovať celý byt ako divá a tá práca bez papierov mi robí neskutočne dobre. :D
emily
21.03.06,07:06
Emily aj ja tento deň, ale nedám nohy na stôl začnem upratovať celý byt ako divá a tá práca bez papierov mi robí neskutočne dobre. :D
Súhlasím a opravujem: nedám nohy na stôl, ale ruky preč od papierov a oči od počítača :D:D:D....keď ešte niečo budem vtedy vidieť:D
STRELEC
21.03.06,07:08
Emily aj ja tento deň, ale nedám nohy na stôl začnem upratovať celý byt ako divá a tá práca bez papierov mi robí neskutočne dobre. :DAj ja vtedy prudko manuálne pracujem. Niečo okolo domu a tak. Tiež som celý happy, ako vravieva moja kamarátka.
Ak by si mi strčila pod nos nejaký popísaný papier (tie z obrázkami majú výnimku!), tak si môj úhlavný nepriateľ. Mobil je na dovolenke (prepnutý na rodinu a taký okruh).
Tweety
21.03.06,07:08
Peťo ja som si výhlásila za svoj deň 26. apríl:D Až vtedy dám nohy na stôl:D Som za tento deň, vtedy som totiž povedala áno jednému mužovi, ktorého mám pri sebe už dosť dlho. Takže by to bola dvojitá oslava a dvojitý darček.
STRELEC
21.03.06,07:10
Som za tento deň, vtedy som totiž povedala áno jednému mužovi, ktorého mám pri sebe už dosť dlho. Takže by to bola dvojitá oslava a dvojitý darček.Páči sa mi, že mangela prezentuješ ako darček. To je ozaj pekné!
DanielaSL
21.03.06,07:18
Ja navrhujem 30.4 . lebo do tohto termínu ešte mzdári musia odovzdať prehľad za 1. kvartál na DÚ. A potom fakt už na čas padla. Staré veci ukončené , nové ešte ďaleko.
endrju
21.03.06,10:00
Ja navrhujem 30.4 . lebo do tohto termínu ešte mzdári musia odovzdať prehľad za 1. kvartál na DÚ. A potom fakt už na čas padla. Staré veci ukončené , nové ešte ďaleko.

Chá, chá, vraj "nové ďaleko". :D
Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2005 zatiaľ nikto nezrušil. :(
jana32
21.03.06,10:05
Som za tento deň, vtedy som totiž povedala áno jednému mužovi, ktorého mám pri sebe už dosť dlho. Takže by to bola dvojitá oslava a dvojitý darček.

Ja som tiez za tento den, aj ked vzhladom na fakt ze v tento den mam oslavy narodenin tak by to mohlo dopadnut ze nebudem mat nohy na stole ale cela budem pod stolom - ha. ha...
Ale suhlasim s Vami, do 25.4. dohanam cely štvrťrok a hoci už necítim to napatie ako pri dańových priznaniach, pri ktorých akoby som maturovala pravidelne každý rok nanovo, tak predsa len až po tomto termíne slastne zavieram oči a hovorím : Prežila som to!
Marianna01
21.03.06,15:41
Ja navrhujem 27. 4. !!!
A to z toho dôvodu, že 26.4. ešte nebudem schopná uvažovať a budem sa snažiť začať rozmýšľať logicky, dokopať svoje telo k inej polohe ako sedacej a budem dospávať zameškaný spánok za posledné mesiace. Takže u mňa víťazí dátum 27.4. :D:D:D
Valika
21.03.06,15:44
Ja sa po 31.3.05 prispôsobím a kde sa to bude konať?
Tweety
21.03.06,15:46
Ja sa po 31.3.05 prispôsobím a kde sa to bude konať? VAlika 31.3.05 už bolo dávno.:cool:
Valika
21.03.06,15:47
no tak to vidíme už mi šibe úplne ja tu celé dni narábam s rokom 2005 tak sa veľmi ospravedlňujem.
Tweety
21.03.06,15:50
no tak to vidíme už mi šibe úplne ja tu celé dni narábam s rokom 2005 tak sa veľmi ospravedlňujem. Neospravedňuj sa, nemáš za čo, toto je nepodstatné. Ja som to napísala s vedomím toho, že už je na nás asi toho veľa.
janask
21.03.06,16:40
Preco sa trocharime a hladame jeden den na oslavu a oddych ? Ja navrhujem vyhlasit " Tyzden uctovnikov, ekonomov a mzdarov " !!!! Tento tyzden bude vzdy nasledovat po 25.4. V tento tyzden by sme mali mat povinny oddych na regeneraciu sil . Praca , skolenia a rozhovory na temu dane , mzdy, uctovnictvo budu v tento tyzden zakazane.
abel
23.03.06,20:23
Preco sa trocharime a hladame jeden den na oslavu a oddych ? Ja navrhujem vyhlasit " Tyzden uctovnikov, ekonomov a mzdarov " !!!! Tento tyzden bude vzdy nasledovat po 25.4. V tento tyzden by sme mali mat povinny oddych na regeneraciu sil . Praca , skolenia a rozhovory na temu dane , mzdy, uctovnictvo budu v tento tyzden zakazane.
A ešte by nebolo od veci v tento týždeň vyhlásiť akýsi " generálny pardón", kedy by sme mohli bez postihu pokutou poodovzdávať zameškané veci. Ale to by sme boli zase len v časovom tlaku, kedy by sme v týždni voľna doháňali ešte viac ako v marci, takže termín beriem späť, ale jeden taký týždeň amnestie v roku by nebol od veci. Keď už ju dostávajú aj iní previnilci... Idú voľby, nejaká NÁDEJ by sa mohla črtať ... ;)
kukučka
23.03.06,20:43
Ak sa chceme vážne zaoberať termínom, tak vyberme taký, ktorý bude vyhovovať väčšine na roky.
Môj návrh:
1. nie pevný deň, ale víkend
2. poprípade cez prázdniny
3. stanoviť možno aj miesto na stretávanie sa
4. posledný víkend júla - I. Levoča a Východná, II. EĽRO v Kežmarku, potom je DPH
5. alebo posledný pred začiatkom školského roka
6. teraz ma napadá, že ten druhý, príďte do Kežmarku aj do Tatier


Chcelo by to anketu...
endrju
23.03.06,20:47
Krahule nevyhovujú?
Daska
24.03.06,05:48
Oki takze

26.4.

:p

My na Orave sa vtedy skolime :mee:
Hanka
24.03.06,05:58
Objavila som az dnes tuto temu. A musela som sa pousmiat, ten prvy termin 1.4. den uctovnikov vo mne vyvolal usmev. 1.april bol vzdy povazovany za den blaznov. Tak ma napadlo, ved kto druhy by toto vsetko vydrzal iba blazon, ze ?
Ale napad je to dobry, fakt by sa nam zislo z regenerovat sily, aj v zakonniku prace by sa to malo objavit ako povinnost zamestnavatela. Kazdy ekonom, uctovnik, mzdar ma povinnost cerpat tyzden plateneho volna v obdobi od 26.4. :D

...ale tento termin, by asi mzdarom moc nevyhovoval :o
DanielaSL
24.03.06,07:22
Ak sa chceme vážne zaoberať termínom, tak vyberme taký, ktorý bude vyhovovať väčšine na roky.
Môj návrh:
1. nie pevný deň, ale víkend
2. poprípade cez prázdniny
3. stanoviť možno aj miesto na stretávanie sa
4. posledný víkend júla - I. Levoča a Východná, II. EĽRO v Kežmarku, potom je DPH
5. alebo posledný pred začiatkom školského roka
6. teraz ma napadá, že ten druhý, príďte do Kežmarku aj do Tatier


Chcelo by to anketu...

Bety .....EĽRO v Kežmarku. To je tá správna atmosféra. Všetkým doporučujem vidieť , ja tam bývam každoročným návštevníkom. A potom ukončenie na salaši u Franka.:) Všetci by sme zabudli na účty a termíny.
DanielaSL
24.03.06,07:25
Chá, chá, vraj "nové ďaleko". :D
Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2005 zatiaľ nikto nezrušil. :(
Andrej....samozrejme všetci vieme, čo nás ešte do konca júna čaká, ale 30.4. sa môžeme ešte tešiť , že ten termín je ďaleko.....Jedno za nami , jedno pred nami , ale 30.4. môžme na chvíľu na všetko zabudnúť , či nie? :)
Simonab
24.03.06,07:31
Bety .....EĽRO v Kežmarku. To je tá správna atmosféra. Všetkým doporučujem vidieť , ja tam bývam každoročným návštevníkom. A potom ukončenie na salaši u Franka.:) Všetci by sme zabudli na účty a termíny.
Čo je to EĽRO?:( Do Východnej chodievame tiež sa oplatí vidieť. A ak je to v Kežmarku niečo podobné, sa čudujem, že o tom nič neviem.:o
DanielaSL
24.03.06,07:40
Čo je to EĽRO?:( Do Východnej chodievame tiež sa oplatí vidieť. A ak je to v Kežmarku niečo podobné, sa čudujem, že o tom nič neviem.:o

EĽRO - európske ľudové remeslá....neviem či som to presne napísala, na celom námestí Kežmarku predvádzajú remeselníci svoju prácu spojenú s predajom ich výrobkov. Na začiatku námestia sú vystúpenia rôznych umelcov. Na nádvorí hradu , ktorý je na konci námestia je syrársky trh , tiež pódium , kde vystupujú umelci a salaš u Franka. Je to niečo úchvatné, keď som tam bola prvýkrát , tak som stála pri každom stánku a pozerala na všetky tie remeslá, ktoré tam predvádzali, lebo s niektorými sa človek iste v živote nestretol. Je to neopísateľný zážitok. Odvtedy tam chodím každý rok.
endrju
24.03.06,07:52
Andrej....samozrejme všetci vieme, čo nás ešte do konca júna čaká, ale 30.4. sa môžeme ešte tešiť , že ten termín je ďaleko.....Jedno za nami , jedno pred nami , ale 30.4. môžme na chvíľu na všetko zabudnúť , či nie? :)
Daniela, prosím Ťa, ber moje výkriky iba ako "bublanie".

Na konci apríla 2006 budem mať veľmi husto keďže budem finišovať s úpravami programu.
Mzdárky budú v prvej polovici mája vystavovať doklady o príjmoch pre zúčtovanie ZP "ako divé". Takže bude veseloooooooooooooo:)

"Nohy na stole" ale budem mať určite 1.5. To je jeden z mála dní v roku, na ktorý mi nikto nesmie siahnuť. Program na ten deň mám dohodnutý s najlepšími kamarátmi na XXX rokov vopred. :);):cool:
DanielaSL
24.03.06,08:01
Daniela, prosím Ťa, ber moje výkriky iba ako "bublanie".

Na konci apríla 2006 budem mať veľmi husto keďže budem finišovať s úpravami programu.
Mzdárky budú v prvej polovici mája vystavovať doklady o príjmoch pre zúčtovanie ZP "ako divé". Takže bude veseloooooooooooooo:)

"Nohy na stole" ale budem mať určite 1.5. To je jeden z mála dní v roku, na ktorý mi nikto nesmie siahnuť. Program na ten deň mám dohodnutý s najlepšími kamarátmi na XXX rokov vopred. :);):cool:

Tak čo teda nenájdeme ani vhodný termín? Stále je čo robiť? Andrej 1.5. už aj ja mám na xxx rokov stále ten istý program. Sadíme u svokry zemiaky.:D
endrju
24.03.06,08:10
Už som sa bol spýtal v tejto téme, či nevyhovujú Krahule. Takže termín stretnutia na Krahuliach by som považoval aj za svoj návrh na deň účtovníkov / ekonómov / mzdárov a iných voľne žijúcich (dočasne; onedlho budú pre nich zriadené osobitné rezervácie) ohrozených živočíšnych druhov:D
DanielaSL
24.03.06,08:15
Už som sa bol spýtal v tejto téme, či nevyhovujú Krahule. Takže termín stretnutia na Krahuliach by som považoval aj za svoj návrh na deň účtovníkov / ekonómov / mzdárov a iných voľne žijúcich (dočasne; onedlho budú pre nich zriadené osobitné rezervácie) ohrozených živočíšnych druhov:D

O.K. úplne s tebou Andrej súhlasím.
skpeter
24.03.06,08:39
dievčence a chlapčence ekonomicke, učtovnicke a mzdarske akosi sa neviete dohodnut. pripada mi to tak, ze kazdy sam sa ozerieme a vygrciame....
tak mi teda povedzte ten den D kedy nemam uzit ten antabus:-)
Daska
24.03.06,08:44
a tie Krahule budu dufam po 25. v mesiaci
Jana Acsová
24.03.06,08:54
Nakoniec skončíme so zbožným želaním: "No hádam len tie Krahule budú." .-)
endrju
24.03.06,08:59
Krahule boli aj budú. Dôležité je, či my prídeme na Krahule. Keď nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hore.
Aspoň jednu dobrú dušu treba, ktorá nás k tej hore dokope:D
Bude tento rok niekto ochotný zorganizovať takéto podujatie? ;)
Jana Acsová
24.03.06,09:03
Hlásim do fotbalového oddielu. :D
dadika
24.03.06,09:55
:D
Už som sa bol spýtal v tejto téme, či nevyhovujú Krahule.
a to kde je? :rolleyes: ja som si najskôr myslela, že je to nejaká vec, čo mal Krakonoš :D
endrju
24.03.06,11:11
:D
a to kde je? :rolleyes: ja som si najskôr myslela, že je to nejaká vec, čo mal Krakonoš :D

Íha!!!!! To sú medzi nami aj takí, čo nevedia, kde sú Krahule? :eek:
Tak pre upresnenie. Krahule je jedno zo známych slovenských turistických centier. Mnohí tvrdia, že na Krahuliach je stred Európy, Slovenska a pod. Skrátka ide o "pupok sveta", ktorý je priam ako stvorený na usporadúvanie podobných akcií.
Najbližšie väčšie a tiež známe mesto je Kremnica. Prístup autom na Krahule je možný z Kremnice alebo z Kremnických Baní. Treba ešte niečo doplniť? :)
kukučka
24.03.06,11:16
A pre peších? :D

Daniela ani nevieš jak sa na EĽRO teším. Ľudia príďte! Aj premiér nás chodí kuknúť :eek:
Simonab
24.03.06,11:24
A pre peších? :D

Daniela ani nevieš jak sa na EĽRO teším. Ľudia príďte! Aj premiér nás chodí kuknúť :eek:
Ešte upresnite kedy to býva. Niečo som tu čítala o poslednom júlovom víkende.
Daniela SĽ ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Musí to byť zaujímavé.:) Aj vo Východnej to takto nejako býva a tiež stojím pred každým stánkom dovtedy kým sa manžel neozve, že už by bolo načase ísť.:p
dadika
24.03.06,11:26
Íha!!!!! To sú medzi nami aj takí, čo nevedia, kde sú Krahule? ........ Treba ešte niečo doplniť? :)

:) úplne vyčerpávajúce, ďakujem som v obraze, len je to mimo môjho obzoru a neviem prečo, ale ešte som o tom mieste nepočula, tak sa radšej pýtam.:rolleyes:
kukučka
24.03.06,11:59
Marianna01
24.03.06,15:47
Íha!!!!! To sú medzi nami aj takí, čo nevedia, kde sú Krahule? :eek:
Tak pre upresnenie. Krahule je jedno zo známych slovenských turistických centier. Mnohí tvrdia, že na Krahuliach je stred Európy, Slovenska a pod. Skrátka ide o "pupok sveta", ktorý je priam ako stvorený na usporadúvanie podobných akcií.
Najbližšie väčšie a tiež známe mesto je Kremnica. Prístup autom na Krahule je možný z Kremnice alebo z Kremnických Baní. Treba ešte niečo doplniť? :)

Pupok sveta, ako všetci dobre vieme, je RAPA NUI! Vyzývam poradákov na zorganizovanie zájazdu na RAPA NUI :D a založenie celosvetového dňa účtovníkov, ekonómov a mzdárov. Nebudeme sa predsa trocháriť, no nie? :D:D:D
abel
26.03.06,10:03
To nám urobili naschvál, že letný čas sa posunul už dnes a nie až o týždeň, aby nám ten termín, keď každá minútka je dobrá, skrátili ešte o celú hodinu.:mee:
dadika
26.03.06,13:21
Endrju, poslušne hlásim, že včera som naštudovala, kde sa nachádzajú Krahule :) ... a zase som o niečo múdrejšia.
Janalu
28.03.06,20:26
Teraz neviem, to strašíš - varuješ - alebo ako.....
Janalu
28.03.06,20:29
A pre peších? :D

Daniela ani nevieš jak sa na EĽRO teším. Ľudia príďte! Aj premiér nás chodí kuknúť :eek:

Myslela, som tento výrok
:D
DanielaSL
29.03.06,05:36
Myslela, som tento výrok
:D

Ani nestraší , ani nevaruje......jednoducho chcela tým povedať kukučka , že je to podujatie hodné videnia.:)