lenka397
20.03.06,11:22
Ahojte, už asi hodinu behám po porade a hľadám odpovede na môj problém. Mnohé som našla ale predsa.Daňovník bude mať stratu a nechce si uplatniť všetky výdavky. Konkrétne ide o motorové vozidlo, ktoré kúpil vo februári 2005. Je možné, že do DP nedá výdavky na akontáciu a zaplatené splátky, ale v ďalšom (lepšom) roku by si splátky uplatnil? Ide o JÚ. Do nákladov si nedáva ani pohonné hmoty, nemá zaplatenú cestnú daň. Poraďte, ako to vyriešiť? Asi to je blbé, že v účovníctve nebude doklad o nákupe vozidla a splátkach a v ďalšom roku by si splátky dával do nákladov, že? A keby si splátky neuplatňoval ani v ďalších rokoch? Môže auto z výdavkov vynechať?
A keď si dá do výdavkov aj akontáciu a splátky už za rok 2005, sú ďalšie splátky ako záväzok vo výkaze? Ďakujem.
mysimis
20.03.06,10:30
Daňovník si zakúpil auto do podnikania na leasing. Nie je možné aby si mu akontáciu a splátky v jednom roku vynechala a v ďalšom uplatnila.
lenka397
20.03.06,10:56
A ak by som ich neuplatňovala ani v ďalších rokoch? Môžem auto vynechať?
renča1
20.03.06,11:10
tak prečo auto zaradoval do majetku firmy? Alebo splátky sú platené z podnik.účtu?
Zita5
20.03.06,11:16
Ahojte, už asi hodinu behám po porade a hľadám odpovede na môj problém. Mnohé som našla ale predsa.Daňovník bude mať stratu a nechce si uplatniť všetky výdavky. Konkrétne ide o motorové vozidlo, ktoré kúpil vo februári 2005. Je možné, že do DP nedá výdavky na akontáciu a zaplatené splátky, ale v ďalšom (lepšom) roku by si splátky uplatnil?


Tieto položky aj tak nemôže uplatňovať do nákladov v rozpise uvedenom Tebou .Účtujú sa ako výdavky NZD. Do výdavkov sa dáva príslušný odpis + výdavok nad tieto odpisy a to cez uzávierkové operácie .

Ide o JÚ. Do nákladov si nedáva ani pohonné hmoty, nemá zaplatenú cestnú daň. Poraďte, ako to vyriešiť? Asi to je blbé, že v účovníctve nebude doklad o nákupe vozidla a splátkach a v ďalšom roku by si splátky dával do nákladov, že? A keby si splátky neuplatňoval ani v ďalších rokoch? Môže auto z výdavkov vynechať?

Ak si nič neuplatnňuje phm a podobne, ako dokáže , že auto je podnikateľské ?
A keď si dá do výdavkov aj akontáciu a splátky už za rok 2005, sú ďalšie splátky ako záväzok vo výkaze? Ďakujem.

....................................
Zita5
20.03.06,11:35
S lízingom nie je možné manipulovať podľa toho ako a kedy vyhovuje živnostníkovi .;)
lenka397
20.03.06,11:55
Ďakujem za odpovede, mám len dve možnosti. Buď dám do účtovníctva všetko alebo nič. Len ešte stále neviem, či je možné, že auto, kupované na firmu, nedám do nákladov vôbec. A nebude ani v majetku firmy. Je to ale možné? Prosím, poraďte.
denisadam
03.03.11,12:14
Dobrý deň,
tiež by som potrebovala podnikateľovi znížiť výdavky. Doteraz si uplatňoval paušálne výdavky 60%,,,za rok 2010 by mu takto vychádzala strata, čím by prišiel aj o daňový bonus. Je prípustné, aby si neuplatňoval žiadne výdavky okrem zaplatených odvodov???ďakujem