Zita5
05.10.04,11:14
Prosím o radu ,

živnostník vystavý faktúru dňa 5.10.2004 na sumu 86 000,- Sk ./ nie je platcom DPH / dňa 6.10.2004 podá žiadosť na DÚ za plátcu DPH .

Z vystavenej faktúry neplatí po registrácii DPH ?
emily
05.10.04,09:49
Podľa mňa nie, lebo dodanie tovaru nastane v čase, keď nie je platcom DPH. Za predpokladu, že tovar alebo služba boli v čase vystavenia faktúry dodané
Janca
05.10.04,09:54
Podla mna ododna pridelenia IC DPH nie ?
Januš
05.10.04,11:08
V období keď FA vystavoval ešte nebol plátca DPH, takže nie.
Kolegyňa mala prípad keď podnikatel bol plátca DPH od 1.8. prišla jej FA za služby a zaplatila ju v 8. mesiaci, ale služba bola v 7.mesiaci (z čiac keď do DPH šli len zaplatene FA ), pri kontrole jej ju vyradili, pretože to bolo za obdobie pred registráciou.
Pekný deň :)
Katka10
05.10.04,12:58
Ahoj, stotožňujem sa s odpoveďou Emily.
anita
05.10.04,13:05
Treba sa riadiť dátumom pridelenia DIČ DPH. Od tohto dátumu sa faktúry vystavujú s DPH.
Luckasari
05.10.04,13:43
uz viac niet co dodat, datum zaregistrovania za platitela DPH je smerodajny
Milka
05.10.04,17:02
Áno, od dátumu registrácie, žiaľ, väčšinou je to od dátumu podania žiadosti o registráciu a nie od dátumu žiadania o zaregistrovanie, čo napríklad od stredu mesiaca spôsobuje zbytočné komplikácie. Ale povinnosť registrácie je od dosiahnutia obratu /1,5miliona/ najmenej za 12 mesiacov od dátumu 1.5.2004. Ale keď nám daňový úrad v januári zmenil z mesačného plátcu na kvartál, že sme nedosiahli obrat 10 milionov za predchádzajúci rok, a teraz si znovu máme sledovať obrat - akú výšku, aby sme sa znovu prehlásili na mesačného plátcu DPH?
misurka
06.10.04,04:04
nemusis mat obrat, aby si sa stal platcom, zaregistrovat sa mozes aj dobrovolne
Mikolajova
09.10.09,05:59
Prosim Vas ako to je s fakturaciou ak sa fakturuje za dodacie listy vystavene v septembri, kedy sme neboli platcami DPH. Od oktobra sme platcami DPH takze vystavujeme oktobrove fa za služby dodane v septembri s odpoctom DPH?
hnedoočka
09.10.09,06:03
Prosim Vas ako to je s fakturaciou ak sa fakturuje za dodacie listy vystavene v septembri, kedy sme neboli platcami DPH. Od oktobra sme platcami DPH takze vystavujeme oktobrove fa za služby dodane v septembri s odpoctom DPH?

do 15. októbra vystavuješ faktúry so zdaniteľným plnením za september.Keďže ste v tomto období neboli platcami DPH , tak podľa mňa ešte po starom- bez DPH.
enad
09.10.09,07:29
do 15. októbra vystavuješ faktúry so zdaniteľným plnením za september.Keďže ste v tomto období neboli platcami DPH , tak podľa mňa ešte po starom- bez DPH.

ja mám ten istý prípad a tiež neviem čo s tým.

Dátum na registračnej kartičke je 10.10. ale potrebujem fakturovať služby za september. Môžem teda bez DPH?
hnedoočka
09.10.09,07:31
ja mám ten istý prípad a tiež neviem čo s tým.

Dátum na registračnej kartičke je 10.10. ale potrebujem fakturovať služby za september. Môžem teda bez DPH?

napísala som svoj názor, dobre by bolo , keby sa ešte niekto k tomu vyjadril. preto posúvam....
jajko50
09.10.09,07:40
ANO dátum registrácie za platcu DPH s pridelením IČ DPH je rozhodujúci. Ak je dátum dodania predtým, tak bez a ak po tomto dátume tak s DPH uskutočnené plnenia a tak isto aj prijaté plnenia.