mareko
18.10.13,17:39
Ďalšia novinka? http://www.cas.sk/clanok/263200/do-konca-roka-si-vymente-preukaz-ztp-poradime-vam-co-na-zmenu-potrebujete.html

Ak nestihnete výmenu do 31. 12. 2013, treba žiadať ako pri novom preukaze :-(
tictac7
18.10.13,17:57
...vymieňajú sa už pár rokov...
avalik
18.10.13,18:10
novinka? plati od 1.1.2009 ;)

§ 65
(10) Preukaz občana s ťažkým zdravotným postihnutím a preukaz občana s ťažkým zdravotným postihnutím s potrebou sprievodcu vydané podľa zákona účinného do 31. decembra 2008 platia do 31. decembra 2013, ak fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím nie je vyhotovený preukaz podľa zákona účinného od 1. januára 2009.
buchač
18.10.13,18:14
Novinka ani nie ...skôr upozornenie ...

Radšej takto , ako opomenúť a následne pobehovať po lekároch a úradoch ....či ?
tictac7
18.10.13,18:16
áno, súhlasím :) Len to má zlý text....ďalšia novinka?
buchač
18.10.13,18:24
Novinka je v holograme a vo vodotlači ...plus zaliaty do folie ...
tictac7
18.10.13,18:24
moja polovička mala zaliaty z vlastnej iniciatívy aj starý - aby sa nepoškodil :)
buchač
18.10.13,18:26
Detto ...aj ja som bol za iniciatívneho ...
Teraz sa môžem odfotit a hajde na úrad ...
ivaral
19.10.13,12:36
Ak je to pravda, tak je blbé, že štátna inštitúcia, ktorá nám má pomáhať, nevie komunikovať s občanmi a informuje nás o tom bulvárny denník.
Načo máme emailové adresy, telefónne čísla a pod. Oni občas nejaké oznámenie pošlú drahou poštou, ale jednoduchšie oznámenia (napr. vystúpte zo súkromnej DSS) by mohli kľudne posielať aj lacnejšou metódou.
buchač
19.10.13,14:37
ivaral
Ak je to pravda, tak je blbé, že štátna inštitúcia, ktorá nám má pomáhať, nevie komunikovať s občanmi a informuje nás o tom bulvárny denník.
Načo máme emailové adresy, telefónne čísla a pod. Oni občas nejaké oznámenie pošlú drahou poštou, ale jednoduchšie oznámenia (napr. vystúpte zo súkromnej DSS) by mohli kľudne posielať aj lacnejšou metódou.
Existuje jedna čarovná veta :

Neznalosť zákona neospravedlňuje !

Nebuď ( vyslovene ) smiešny .
Si myslíš , že inštitúcia bude posielať avíza tým občanom ?
Už dosť je prebujnelá štátna správa , pri tom Tvojom názore by sa museli ďaľší pracovníci ( nazvem darmožráči ) prijať do ich radov...

Súkromné spoločnosti zasa posielajú ...šak čoby aj nie ...
Nejde to totiž z ich , ale platí si to klient zo svojho ...

Capisci ???
Katy a R
19.10.13,17:21
nové preukazy sa vydávajú od roku 2009 ... takže?? .. a oznamy sú aj na UPSVaR (dávno) - aj http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/tazko-zdravotne-postihnuti/vymena-preukazov-tzp.html?page_id=331768
tictac7
19.10.13,18:29
...toto už je len super - za pravdivú poznámku ešte aj neužitočné dostanem - vďaka mareko - si proste jednička .)
tictac7
19.10.13,21:16
....mareko sa ale správa ako triedny nepriateľ - len neužitočné rozdáva....
mareko
20.10.13,10:09
Nemáš za čo. Ak mi vysvetlíš, pre koho je užitočná tvoja poznámka, potom možno zmením názor. Ja som aspoň upozornila tých, ktorí o tom nevedia na úkon, ktorý ich čaká. Nevedela som, že sa tu nesmie niektorým členom dávať neužitočné :-(
tictac7
20.10.13,17:51
...v komente pod príspevkom od avalik to máš zdôvodnené. a môžeš mi ich dávať všade - mňa s tým nenasrdíš...
ivaral
03.11.13,08:27
Scuzi, ale ja som tak reagoval preto, lebo za tých zopár rokov, čo som ŤZP, mi prišli asi 3 nepodstatné dopisy (avíza) z toho ich "úradu", a najviac ma nasr.l ten, ktorý ma navádzal na vystúpenie z II. piliera. Tak keď sa môžu venovať takej pošte, potom sa MUSIA venovať takýmto oznamom. Preto mi nedalo nespomenúť aj iné lacnejšie a rýchlejšie metódy komunikácie. Veď to je problém, vytvoriť si mailing list klientov a poslať im to jedným kliknutím?!
Samozrejme, pokiaľ sa nejedná o dôležitú poštu.
buchač
03.11.13,08:37
ivaral ...
Ja s Tebou súhlasím , ALE pouvažuj trochu ...

Koľko je jedincov , ktorí nemajú prístup k PC ( mailu ) , respektíve neovládajú mašinu ?
Jedná sa hlavne o tých postaršejších , tí predsa nemajú šancu sa dostať k informáciám .
marjankaj
03.11.13,08:42
Mareko, ako povedal jeden psychiater Petrovi Novotnému.
I to o vás leccos vypovídá.
ivaral
03.11.13,09:08
Uff, asi som sa doteraz stále zle vyjadroval :(
Doteraz som mal stále na mysli VÝHRADNE nedôležitú poštu. Samozrejme, že dôležitú poštu treba naďalej posielať oficiálnou cestou.
marjankaj
03.11.13,09:43
No asi to čo je dôležité pre teba, pre druhého dôležité byť nemusí.
Alebo chceš, aby ti posielali všetky zákony, čo schvália v parlamente? Aby ti niečo neušlo?
ivaral
03.11.13,09:59
Ten mailing list nemusí byť len jeden. Môže ich byť oveľa viac. No a jednoducho namiesto posielania drahej pošty a platenia nespočet zamestnancov, niekto zodpovedný napíše správu/oznam a hneď to môže aj poslať tým, ktorým by to malo byť určené. Samozrejme, že by to musel urobiť dotyčný zodpovedný, lebo ak by to mal dať urobiť niekomu inému, tak by začali vznikať časové prieťahy a stratila by sa aj info, kto je za to zodpovedný, v prípade, že by sa niečo posr.lo.
Ale už sa tu o tom nerozpisujme pls. Úradníkov treba veľa a občan nech si poradí sám - jeho problém, že nepozná zákon a vo vestibule nejakého úradu si nevšimol v spleti oznámení ten, ktorý sa ho dotýka ...
marjankaj
03.11.13,10:06
No mne tiež nechodia zákony, ani poštou ani emailom. Ak chcem vedieť čo sa deje, tak si ich musím kúpiť alebo vyhľadať na internete, ako každý iný.
A kto je podľa teba ten zodpovedný? Minister? Ten má posielať tisíce listov, a každého informovať? Alebo na to zriadiť ďalší úrad?
A samozrejme si treba zisťovať aj prípadnú zmenu adresy, aby sa to dostalo doi správnych rúk. Veď daňovníci sa na poštovné zložia.
ivaral
03.11.13,10:20
:) minister asi nie. Neviem to posúdiť, že kto, lebo som nikdy nebol úradník v št. správe.. Len viem z vlastnej praxe (živí ma manuálna práca a v niektorých obdobiach mojej praxe som šéfoval aj viac ľuďom - max asi 20), že častokrát je lepšie a rýchlejšie si niečo urobiť sám, ako keby som to mal zadať niekomu inému. To preto, lebo mu najskôr treba vysvetliť čo má urobiť, potom ho skontrolovať, potom mu vysvetliť, komu to má odoslať, a pod.
Ale opäť chcem zdôrazniť, že som tu o tom nezačal písať preto, že by sa mala touto cestou riešiť všetka pošta.
Veď si pozrime banálny príklad napr. obchodných spoločností. Tchibo mi posiela takmer 2 x do týždňa info o hocičom, čo robia. Aj keď je to primárne určené ženám . No a je na mne, či ma tá info zaujíma, alebo nie. Takto by mohli aj úrady informovať aspoň tých, ktorí majú mailovú adresu. Je to obrovská služba navyše?! Veď na mail sa nás pýtajú už pomaly aj u doktora :D
marjankaj
03.11.13,10:26
Tchibo nech si posiela koľko a komu len chce. Veď sú to ich peniaze. Tak isto môžeš posielať aj ty, nikto ti to nezakazuje.
Ale TY predsa nebudeš určovať štátnym orgánom, čo majú robiť. Ani nikomu inému.
Môžeš založiť stranu, vyhrať s ňou voľby, a potom si môžeš do zákonov presadiť podobné voloviny, ako to robia teraz v parlamente.
Alebo môžeš spraviť puč, po vzore Pinocheta. Potom budeš sám rozhodovať, čo kto môže, musí a nesmie.
avalik
03.11.13,10:30
ivaral, zabudol si na jednu podstatnu vec - uradnik moze robit len to, co mu uklada zakon ... ak mu zakon neuklada zasielat emaily, tak aj keby chcel, nemoze, pretoze by nepostupoval podla zakona ... naproti tomu ty, ja ..a napr. aj spominane Tchibo, mozeme robit vsetko co nam zakon nezakazuje ... dalsia vec, Tchibo si zaslanim mailu robi marketing ... ten si da no nakladov ... a mohla by som pokracovat dalej :)
ivaral
03.11.13,10:46
A na základe akého zákona (alebo čoho) sa na stránku úradu napíše oznámenie, alebo sa niekde pri vrátnici vyvesí oznam?!
Nemôže sa na základe presne toho istého zákona aj poslať informačný mail??
Veď je to tak jednoduché a pomôže to mnohým .
avalik
03.11.13,11:03
vyvesenie jedneho oznamu a system odosielania automatickych emailov su diametralne odlisne veci - to, ze tetuska zhrnie info a vycapi na dvere je preto, aby kazdemu jednotlivo nemusela vysvetlovat veci, ktore su potrebne k vybaveniu .... preco by prave drzitelom preukazov TZP by mali posielat emaily aby si ich prisli vymenit? ... ako k tomu pridu majitelia psov, krorym tiez nikto neposielal email o povinnosti ockovat ... tak isto ti nikto neposle email, ze kazdy vodicsky preukaz uz ma obmedzenu platnost ... ak chces byt informovany, registruj ja na specializovanych portaloch (bezplatnych alebo platenych) alebo teda sleduj zmeny konkretnych zakonov .... dnes uz je to velmi jednoduche
marjankaj
03.11.13,11:05
No môže ti informáciu poslať aj emailom. Požiadaj o informáciu podľa zákona 211/2000 a musia ti odpovedať.
neviem, prečo stále obviňuješ iných a ty ani riť nezdvihneš.
http://www.indprop.gov.sk/?poskytovanie-informacii
ivaral
03.11.13,11:16
Asi ste nepochopili, prečo ma to prvotne vytočilo http://www.porada.sk/t226212-vymena-preukazov-tzp.html#post2424311
Vadí mi, že na posielanie drahej pošty, ktorá nie je dôležitá, sú peniaze a aj čas. A pritom to mohli poslať emailom (mail je po anglicky pošta). Že radšej sa mohli sústrediť na to, aby ten, kto živí štátnych úradníkov (pozor! netvrdím, že úradníci sú darmožráči a že ich netreba) mal čo najmenej starostí. Možno by sa to dalo nazvať aj "vytvorenie podmienok na prácu".
marjankaj
03.11.13,11:31
Tak daj podnet nech prešetria to nehospodárne nakladanie s financiami. A nie dávať im domáce úlohy.