NinaG
18.10.13,19:46
Dobrý večer, rada by som sa opýtala, či mám nárok na odstupné, ak dostanem výpoveď od zamestnávateľa s výpovednou lehotou. Ako to vlastne funguje? Dostanem výpoveď a po uplynutí výpovednej lehoty dostanem odstupné, alebo dostanem odstupné a tým mi neplynie výpovedná lehota a teda mi nemusí platiť mzdu za 2 mesiace. Ešte by ma zaujímalo, aká je výpovedná lehota, ak som u zamestnávateľa pracovala 10 mesiacov, potom som bola na materskej a rodičovskej dovolenke 3 roky, vrátila som sa na 3 mesiace do zamestnania počas plynúcej rodičovskej dovolenky s 2.dieťaťom a pred rokom som pre nezhody v zamestnaní zase nastúpila na rodičovskú dovolenku, ktorá mi na budúci mesiac končí. Ďakujem za všetky odpovede.
ivka70
18.10.13,18:15
Mas narok aj na vypovednu dobu aj na odstupne, ak dostanes vypoved kvoli zruseniu prac. miesta alebo prevadzky.
Nezabudni na to, ze zo zakona mas povinnost pisomne oznamit navrat do prace po ukonceni RD najneskor 1 mesiac pred nastupom.
NinaG
19.10.13,12:40
to som uz urobila, dakujem. este by som rada vedela, co v pripade, ze mi da vypoved pre iny dôvod, avšak neviem aký, len mi môj zamestnávateľ povedal, že dostanem výpoveď. On je z tých, ktorý si vždy nájdu dôvod, prečo odstupné nedať.
ivka70
19.10.13,13:22
Zamestnavatel ti moze dat vypoved len zo zakonom definovanych dovodov. Nemoze ti dat vypoved bez udania dovodu.
NinaG
20.10.13,09:58
dakujem za odpoved, som zvedava, co mi uvedie ako dovod :)