Zakaznik2
18.10.13,20:00
Kúpil som si umývačku riadu u firmy Nove Farby, sidlo/ICO v Polsku, DIC na Slovensku - predávajú prostredníctvom stránky www.novefarby.sk. Podľa akých zákonov, týkajúcich sa reklamácie sa musí firma riadiť - slovenských, či poľských?
Firma nedodržala 30-dňovú lehotu na vybavenie reklamácie, takže by som mal mať podľa zákona o ochrane spotrebiteľa nárok na Odstúpenie od zmluvy, ako keby šlo o neopraviteľnú závadu. Firma to však odmieta.. Ďakujem
tictac7
18.10.13,18:05
firma sa riadi poľskými zákonmi. SK IČ DPH majú asi len preto, lebo prekročili obrat v zásielkovom predaji na SK (alebo aj neprekročili, ale pre istotu sa už zaregistrovali) a sú povinný sa regstrovať na SK. To, že majú webovú stránku s koncovkou .sk tiež nie je dôvodom na to, aby sa riadili našimi zákonmi. Oni nepodnikajú na SK, stále podnikajú v PL...

...alebo žeby nie....fakt neviem
Zakaznik2
18.10.13,18:14
Este som si vsimol, ze v Obchodnych podmienkach maju uvedene "5. Vzťahy medzi oboma stranami, ktoré nie sú upravené týmito Všeobecnými obchodnými podmienkami sa riadia príslušnými ustanoveniami zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov, zákona č. 250/2007 Z. z. O ochrane spotrebiteľa vznení neskorších predpisov, zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. O priestupkoch v znení neskorších predpisov, zákona č. 108/2000 Z. z. O ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších predpisov a zákona č. 22/2004 Z. z. O elektronickom obchode v znení neskorších predpisov, prípadne inými zákonmi slovenského právneho poriadku. (http://novefarby.sk/obchodne-podmienky/)

V tom pripade by mali dodrziavat slovenske zakony pri reklamacii.
tictac7
18.10.13,18:24
neviem, čo reklamuješ a fakt sa mi nechce čítať tie podmienky - najprv sa treba riadiť podmienkami a iba to, čo v nich nie je upravené sa riadi SK právom.... prepáč, toto nie je moja parketa, takže to je z mojej strany k tejto téme už všetko.
misoft
18.10.13,20:20
Firma má len sídlo v Poľsku - ale pokiaľ je zaregistrovaná aj na Sk, má DIČ - spadajú plne pod naše zákony.