vincesko21
18.10.13,22:14
Dobrý večer,
chcel by som sa Vás spýtať či nemáte niekto skúsenosť so započítaním prenajatého bytu do nákladov živnostníka. Som živnostník s miestom podnikania v Šali ale podnikám v Bratislave kde kvôli vzdialenosti zároveň aj bývam (prenajímam si byt). Je možné si celé nájomné za byt zahrnúť do nákladov? Ďakujem.
julysak
18.10.13,20:19
Byt nie
nájomné zaň áno,
ale iba v pomere v akom ho používaš na dosiahnutie zisku
(keď napr spíš, tak nerobíš, nevytváraš zisk , vtedy určite nie)
vincesko21
18.10.13,20:23
ak tomu spravne rozumiem, ak by som chcel započítať CELÉ nájomné, nemohol by to byť byt, ale povedzme nebytový priestor (moja kancelária, prevádzkareň) a pod.?
ilona
19.10.13,10:07
Ja som do nákladov prenajatý byt dávala, práve pre to spanie, lebo hotel by bol vyšiel oveľa viac, ale bola to podstatne väčšia vzdialenosť, kde dochádzanie nepripadalo do úvahy. Vzdialenosť bola 250 km a daňovníci nemali k tomu pripomienky, len tá Tvoja vzdialenosť je oveľa menej, neviem či to obhájiš.
vincesko21
19.10.13,12:45
no kvoli povahe mojej prace ide o to, ze musim byt vzdy operativne k dispozicii do pol hodiny (aj v noci), cize to by som obhajil. Ide mi len o to, ze ci si davala cele najomne do nakladov alebo iba jeho cast? a zaroven ci to mozem spravit bez vedomia majitela bytu? lebo vsade aj tu na porade sa roznia nazory - vynat z bytoveho fondu vravia jedni, druhi zase ze netreba tak hladam ako to je.
Ingrid Ondruskova
19.10.13,12:58
Môžem sa spýtať na povahu Tvojej práce?? Mne to vychádza tak, že si "Hodinový manžel" proste sedíš si v tom byte a keď Ti zavolá nejaká pani, že jej buchla práčka, tak Ty rýchlo bežiš!!!
vincesko21
19.10.13,13:07
:D nie som hodinovy manzel ale je jedno co je moja praca, proste v tom byte byvam preto aby som nemusel dochadzat lebo musim byt na zavolanie k dispozicii, co by pri dochadzani zo Sale nebolo mozne
marjankaj
19.10.13,13:29
Daňovej kontrole to jedno nebude. Takže ak to nechceš prezradiť, tak sa radšej informuj na daňovom úrade.
Zo Šale do Bratislavy to za pol hodiny nestíhaš. A z Bratislavy do Šale to už stihneš?:eek:
srska
19.10.13,13:54
aj tri razy do dňa :-(
tictac7
19.10.13,17:58
...hlavne, že "daňovníci" k tomu nemali pripomienky.... síce som o tom doterza nemala ani šajnu, ale pripájam sa - som daňovník, tak možem...
marjankaj
19.10.13,18:08
Keď dvaja robia to isté, tak to ešte nemusí byť to isté.:cool:
ilona
11.11.13,11:28
Ja som dávala do nákladov celé nájomné,majiteľ o tom vedel, lebo zmluva o prenájme bola vystavená na firmu. Nevidím dôvod prečo by sa to malo vyňat z bytového fondu, keď ten byt sa používa na vyspanie.
korela
12.11.13,00:27
Ide o podstatu. Neviem prečo niekoho zaujíma, čím sa živí.
Títo chlapci začínali tiež, že v BA bývali najprv po privátoch, možno aj dnes ...
http://www.rychlarota.sk/
Boli k dispozícii 24 hod. denne.