Andrej13
19.10.13,08:26
Zdravím,
bol som v lese, na strome bola pripevnená tabuľa B3 a lesná stráž mi povedala, že je tam zákaz vjazdu, ale je to cesta k chatovej oblasti, takže si môžete vybaviť povolenie. A moje otázky:

1. Tabuľa ktorá je pribitá klincom na strom je platná? (to si ja môžem takéto tabule osadiť sám hocikde ma napadne). A tiež som počul niečo o tom, že pribiť takto tabuľu na strom je poškodzovanie stromu a môže za to byť pokuta.
2. Ak je tam tabuľa B3 a je platná, dá sa vybaviť výnimka? Pokiaľ viem, tak výnimky sú pri iných tabulách napr. B1. Ďakujem za odpovede. Prípadne dajte odkaz na nejaký zákon a paragraf, aby som bol múdrejší.
buchač
19.10.13,07:09
Značka

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/88/Dopravná_značka_B3.svg/107px-Dopravná_značka_B3.svg.png
B 3: zákaz vjazdu všetkých motorových vozidiel

Tieto značky sa osadzujú aj na takéto miesta , ako spomínaš .
No zvykne sa osádzať aj doplnková tabuľa s nápisom pre tie výnimky .

Výnimka sa dá vybaviť na príslušnej lesnej správe .
Andrej13
19.10.13,07:22
Ahoj,
ďakujem za odpoveď, ale mňa skôr ako to že sa to robí, zaujíma zákon ktorý povoľuje osadiť tabuľu napr. na strom, a takisto, keď tam má byť dodatková tabuľa, tak napr. na základe čoho keď tam nie je vydávajú povolenie. Proste nemôže sa niekto len tak rozhodnúť že buchneme tam tabuľu a budeme vyberať pokuty, to predsa nejde a je mi jedno, či je to lesná správa. Chcem vedieť zákonný rámec, ktorý toto všetko upravuje, ak je to všetko v súlade so zákonom, tak ok, beriem na vedomie a budem sa tým riadiť.
buchač
19.10.13,09:09
Mne sa nechce hľadať presné znenie zákona ( nemám čas ) , ale skús sa odpichnúť od tohoto :

Pokuty dáva aj lesná stráž

Zákony o ochrane prírody, o lesoch a tiež nový zákon o premávke na pozemných komunikáciách jazdu autom po lesných cestách a lesoch zakazujú. Vstup na lesný pozemok je trestným činom aj tam, kde nie je závora. Do lesa smie vojs alebo v ňom parkova iba ten, kto má povolenie od lesného úradu alebo správcu lesa.

Každý, kto vstupuje do lesa autom, musí počíta aj s tým, že lesná stráž má právo auto zastavi. Môže tiež motoristu vykáza z lesných pozemkov, ak nemá povolený vjazd podľa osobitných predpisov, a môže ho pokutova za priestupky.

Vstup do lesa autom nové zákony výrazne obmedzili. Aj tí, ktorí majú povolenie, však často nevedia, ako v lese jazdi a nenarobi si problémy.

http://www.lesmedium.sk/clanok.php?id=1220

Dôraz kladiem na ten ZÁKON O PREMÁVKE ....

Takže v konečnom dôsledku , aj keby tam tá značka klincom pribitá nebola , tak aj tak porušuje ten dotyčný bez povolenia zákon a môže byť aj prípadne sankcionovaný .
pavol54
19.10.13,09:47
Na zákonný rámec čoho sa pýtaš? Zákon o umiestnení značky(Zz8/2009 §60) alebo obsahovú náplň(funkciu) značky na prevádzku na poľných komunikáciách?