Lubica3
20.03.06,11:26
Prosím, nemá niekto praktické skúsenosti, t.j. pohľadom daňovej kontroly, na uzatváranie zmlúv podľa Občianskeho zákonníka s rodinným príslušníkom na jednorázové práce, vyplatené v sumách do 1/2 nezdan.časti? Som hlavne účtovníčka a z pohľadu Zákonníka práce to neviem posúdiť... Určite to nebude len také jednoduché, a takisto bez daní a odvodov? Vopred ďakujem.
Lubica3
20.03.06,18:46
Asi je to dosť pritiahnuté za vlasy, aj mne je to proti srsti účtovať, len nemám argumenty prečo nie - sú paragrafy v Zákonníku práce, ktoré to vylučujú /myslím tým rodinných príslušníkov/? Prosím napíšte svoj názor. Ďakujem.
kukučka
20.03.06,19:16
Kto pracuje, má nárok na odmenu, aj príbuzný. Ak by ju nemal, bola by to čierna práca - a to je porušenie zákona.
Lubica3
20.03.06,19:23
Dakujem, už som si myslela, že táto téma je akási háklivá - viem, že v minulosti nejaké obmedzenia boli, ale nestíham prehrabať celý Obchodný zákonník, takže potrebujem radu zbehlého poraďáka. Títo ľudia, sú to dôchodci, ktorí poberajú len dôchodok, v tých zmluvách majú, že si to majú zdaniť sami, ale tie sumy sú do výšky, kedy netreba podávať DP. Ešte som si nie istá ani odvodmi do zdravotky pri takýchto zmluvách. Neviete ako sa to posudzuje?
Lubica3
21.03.06,09:36
Vyjadrí sa mi ešte niekto k tomu? Nemáte takých klientov, čo Vám donesú rôzne zmluvy s kadejakými babkami?
Ninna
22.03.06,15:41
Daj otázku do miezd.