jslancik
19.10.13,09:09
citujem z jednej diskusie: najjednoduchsia moznost - zauctovat to cele ako poskytnuty preddavok konatelovi, zamestnancovi, vlastnikovi (vsetko v jednej osobe) na drobne nakupy. Potom len postupne dokladat blocky z nakupov a mozno za rok, dva sa to cele aj zuctuje :) Ved aj tak pri jednoosobovych eserockach vybavuje vsetko jedna osoba a v penazenke necleni peniaze na sukromne a firemne, ale zaplati co treba a potom si to vyuctuje s firmou
tictac7
19.10.13,21:43
..neviem, čo na to povedať - Názov témy a obsah otázky sú dve diametrálne odlišné veci...... a to čo cituješ je tak straaašne vytrhnuté z kontextu.... čo chceš vlastne vedieť?
KEJKA
19.10.13,22:14
akože sa chceš zbaviť vysokej hotovosti z fiktívneho vkladu do ZI?
už je zbytočné o tom diskutovať, kedže na spadnutie je novela, podľa ktorej bude musieť byť ZI uhradené na bankový účet.
julysak
20.10.13,05:13
Ešte ani nevložil a už chce vyberať :D
buchač
20.10.13,05:55
Možno aj zúčtuje .....
Len aby ho berňák potom nezúčtoval aj s tou pokutičkou ....:D :D :D
jslancik
21.10.13,05:24
bez srandy, presne si to vystihol... ide o to, ako obísť novelu zákona, podľa ktorej bude musieť byť ZI skutočne uhradené, nielen podpísané prehlásenie či ako je to teraz. Vie niekto, aké to má nedostatky, takéto riešenie? Prečo by to malo vadiť berňákovi? Nemôžem si zobrať preddavok z pokladne na nákupy? Nemôžem ho mať dlhšie obdobie? napr. do 1 roka.
tictac7
21.10.13,07:14
tú novelu nemáš ako obísť, peniaze musíš fyzicky na účet vložiť.... to, že si ich potom vyberieš a dáš do pokladne, to je druhá vec
Economic
21.10.13,07:19
Môj osobný názor, že je to habaďúra a zbytočné špekulácie ... Ak je problém so ZI, tak na SRO radšej zabudni. ZI sa nikdy nenosí v peňaženke.
jslancik
21.10.13,08:40
ja viem, že ich tam musím vložiť. Ale fajn je, že ich potom dám do pokladne a odtiaľ do preddavkov na výdavky a odtiaľ vrátim tomu, kto mi ich požičal.
jslancik
21.10.13,08:45
riešim otázku, či ísť na živnosť, alebo na s. r. o.. Rozdiel je o.i. v 5000 eurách, ktoré by som nerád viazal ktovie dokedy, či už vlastné alebo požičané. ZI by som v peňaženke nenosil (ak to bolo myslené vážne). Ak by som si ich musel požičať, tak by som ich vrátil po pár týždňoch, kým by prebehli všetky náležitosti ohľadom založenia s. r. o. Samozrejme, postupne by som ich "vracal" do firmy formou bločkov zaplatených z vl. peňazí.
marjankaj
21.10.13,09:03
Poprípade si z nich zaplatíš licenciu 1000 €.
lubko6394
21.10.13,09:25
A z čoho budeš fungovať ? Aspoň mne to vždy vychádza tak, že musím mať peniaze, čosi kúpiť, čosi spraviť, niekomu predať a dostať zaplatené. Ak nemáš peniaze na začiatku, tak nič nekúpiš, spraviť môžeš aj predať aj čakať. Len nie každý obor podnikania ide bez peňazí.
jslancik
21.10.13,12:26
jasná vec, ale fungovať musím aj ako živnostník, rovnako ako aj sro. len ako živnostník nepotrebujem naraz ešte pred začiatkom 5000e.