zuzusa
19.10.13,16:46
Chcela by som sa spýtať.Ak mám rekvalifikáciu ako masérka,ale založiť si živnosť neplánujem,lebo pochybujem,že by som si tak zarobila na odvody,nájom,a živobytie-môžem si tak privyrábať bez ŽL?
Stefan2005
19.10.13,14:52
... môcť samozrejme môžeš, ale ak ti na to prídu, budeš mať poriadny problém.
ak ti to nevychádza, skús sa u niekoho zabezhutého zamestnať aspoň na pár hodín na dohodu... prehĺbiš si znalosti, zdokonalíš zručnosť, aj s privyrobíš ... a to legálne, bez rizika.
zuzusa
19.10.13,15:09
Myslela som,či existuje niečo legálne ako si privyrobiť..nie je stanovená nejaká suma,do ktorej si môžem privyrábať,bez toho,aby som porušila zákon?
kn-alka
19.10.13,16:27
NIE, nie je, buď dohoda o pracovnej činnosti, buď zamestnanie, alebo živnosť
tictac7
19.10.13,18:27
...som myslela, že si predajca potravín z PL a akýsi sprotredkovateľ.......jaaaj a hlavne kaderníčka - taký kurz si tiež chcela absolvovať. Ako k masérke by som sa neodvážila k Tebe ísť uričte... napíš svoje obchodné meno, nech viem, komu sa mám vyhnúť....
korela
19.10.13,22:18
Keď som sa bola pred rokom objednať na rehabilitačné cviky, tak ako jedna pani v čakárni spomenula, že chodí k súkromnej masérke za tretinové ceny ako v masážnych štúdiách, tak veru niekoľko ľudí sa neženírovalo a vypýtalo si kontakt. Pani aj oľutovala, že pustila túto informáciu.
K masérom ja len toľko, že keď sa nedá za daných podmienok existovať, tak hľadajú cesty k prežitiu a zákazníci tiež.
Veď štát predsa vie čo robí, kde pustiť, kde škrtiť (zaškrtiť).
zuzusa
20.10.13,12:59
To že sa tu pýtam viac otázok neznamená,že všetko sa týka mňa.Kamarátka chcela niečo vedieť,tak som sa tu spýtala.To ešte neznamená,že ma tu niekto bude spochybňovať,ak chcem prostredníctvom porady niečo zistiť pre známeho.