elbro
19.10.13,17:59
Dobrý deň, mám Windows XP a chcem spustiť DVD video s menu, ale DVD sa nespúšťa samé. Po kliknutí na ikonu v Tomto počítači sa mi DVD otvára vo VMPlayer, no obraz je len polovičný (odseknutý) a nepúšťa sa menu, ale nejaká časť videa. Nepomohlo ani prestavenie veľkosti videa. K tomu obraz je otrasný a neverím, že v takejto "kvalite" je DVD. Skúšala som BSPlayer ten nevie otvoriť interaktívne menu, len jednotlivé videá zo súboru Video_TS, ale aj tie sú s nejakými farebnými kockami. Skúšala som aj Media Pl. Classic, no dopadlo to ako s VMP. Aký voľnešíriteľný program môžem použiť? Príp. kde je chyba?
Ide o originálne DVD, nie napálené doma.
buchač
19.10.13,16:45
elbro
19.10.13,18:20
Ďakujem. Nainštalovala som to, ale obraz je divne rozdvojený. Skúsila som rôzne formáty obrazu, ale nepomohlo. Keby som mohla nejako sem dať printscreen...
misoft
19.10.13,18:22
Tak potom alternatíva VLC Player. Pri inštalácii povoliť aj pluginy do prehliadača. http://www.videolan.org/vlc/ VLC prehráva všetko.
Podporuje i titulky. Má možnosť nastavenia rôznych pomerov obrazu. Nepotrebuje inštaláciu žiadnych "dodatočných" kodekov - všetko má implementované v sebe.

Pokiaľ chceš, aby sa DVD začalo samo prehrávať po vložení - Ovládací panel - Automatické prehrávanie a v zozname (je tam i filmové DVD) si nastavíš (napr. po nainštalovaní VLC) z ponuky prehrávanie pomocou VLC - potom bude sa automaticky spúšťať po vložení.
buchač
19.10.13,18:24
Vyskúšaj prípadne pustiť si iné DVD , teda ak si ešte nie ...
Alebo skús prehrať oné DVD na nejakej inej mašine ..
Chyba nemusí byť v prehrávači , veď môže byť poškodené aj DVD ...
elbro
19.10.13,19:06
Ďakujem vám obom, už to ide v oboch prehrávačoch. Neviem prečo, ale pomohlo vysunutie a opätovné zasunutie disku. Obraz je už v poriadku a aj menu funguje. Nechápem, prečo je to tak, ale som rada a dúfam, že už to pôjde.