lucluc
20.03.06,11:35
Prosím o radu. Kamarát mal za minulý rok príjem zo ZČ a to v období od januára do septembra. Potom bol mesiac nezamestnaný a od novembra začal podnikať. Z podnikateľskej činnosti ale nemal žiadny príjem ani si neuplatňuje žiadne výdavky.
1.Má podať daňové priznanie typu A či B?
2. Má ho podať pod rodným číslom alebo pod DIČ ktoré má pridelené ?
3. Má z ÚP priložiť potvrdenie o vyplatenej podpore?

Ďakujem pekne
zuzanakalafusova
20.03.06,10:57
Podľa môjho názoru by mal podať daň.priznanie typu B, pod svojim prideleným DIČ, kde uvedie príjmy zo závislej činnosti (t.j. za obdobie od 01-09/2005), a príjmy z podnikateľskej činnosti v nulovej hodnote. Ale je to len môj názor, tak nech sa skúsia vyjadriť aj "skúsenejší" poraďáci.
alušik
20.03.06,11:01
Prosím o radu. Kamarát mal za minulý rok príjem zo ZČ a to v období od januára do septembra. Potom bol mesiac nezamestnaný a od novembra začal podnikať. Z podnikateľskej činnosti ale nemal žiadny príjem ani si neuplatňuje žiadne výdavky.
1.Má podať daňové priznanie typu A či B?
2. Má ho podať pod rodným číslom alebo pod DIČ ktoré má pridelené ?
3. Má z ÚP priložiť potvrdenie o vyplatenej podpore?

Ďakujem pekne

Vzhľadom k tomu, že už je registrovaný na daňovom úrade, by som vypísala daňové priznanie typu B, aj keď zo živnosti si tam napíše 0 príjem a 0 výdaj. Daňové priznanie vypíše pod DIČ, ktoré mu pridelil daňový úrad. Vyhne sa tým zbytočným výzvam daňového úradu. Podpora v nezamestnanosti sa do príjmu nezahrňuje, ale pre istotu by som to tlačivko priložila k daňovému priznaniu na vydokladovanie doby.;)
otázka
20.03.06,11:03
1. typ B
2. pridelené DIČ, len na potvrdení o podaní DP rodné
číslo
3. áno potvrdenie z úradu práce

Ak má urobené účtovníctvo, tak nulové výkazy.
pavúčik
20.03.06,11:05
Čo mám robiť v prípade, ak som DP typu B podala pod rodným číslo, hoci mám pridelené DIČ? Úplne mi vypladlo, že mám nejaké DIČ.
otázka
20.03.06,11:07
Ja by som sa opýtala na prísl. DÚ.
alušik
20.03.06,11:15
Ja by som to už nechala tak... Ak bude mať s tým daňový úrad problém, tak sa ozvú.;)
pavúčik
20.03.06,11:16
Volala som, je to O.K. Oni si to tam nájdu podľa rodného čísla. Ďakujem za radu.
lucluc
20.03.06,11:51
1. typ B
2. pridelené DIČ, len na potvrdení o podaní DP rodné
číslo
3. áno potvrdenie z úradu práce

Ak má urobené účtovníctvo, tak nulové výkazy.



Ak nemá urobené účtovníctvo, nulové výkazy nemusí podávať alebo sú nutnou súčasťou DP ?
otázka
20.03.06,11:58
Ak si neurobí JÚ, tak urobiť evidenciu ako pri paušálnych výdajoch /účtovnícky/.
A v DP by som dala v oddiely VI. na r.2 príjmy=0, výdaje=0 a pod tým označila percen.výdaje. Vtedy Výkazy o príjmoch a výdajoch, o majetku záväzkoch sa neprikladajú.
lucluc
20.03.06,14:41
Ak si neurobí JÚ, tak urobiť evidenciu ako pri paušálnych výdajoch /účtovnícky/.
A v DP by som dala v oddiely VI. na r.2 príjmy=0, výdaje=0 a pod tým označila percen.výdaje. Vtedy Výkazy o príjmoch a výdajoch, o majetku záväzkoch sa neprikladajú.


Ďakujem pekne za radu otázka, skúsim to tak vypísať.