henrieta12
19.10.13,20:25
Netreba ju ísť overovať k notárovi?
Dáša_
19.10.13,18:37
a čo sa ide kupovať?
Stefan2005
19.10.13,18:41
... tak toto by PRÁVNIK mal vedieť .
Mária27
20.10.13,07:22
Ak ide o nehnuteľnosť, podpis predávajúceho musí byť overený (osvedčený u notára alebo na matrike) okrem autorizovaných zmlúv.
buchač
20.10.13,07:36
Dá sa vysvetliť táto otázka aj ešte inak .
Mám za to , že právnik spíše zmluvu doma a následne všetko vybehá sám .

Ak sa jedná o právnika realitnej kancelárie , tak poniektorí ( tie lepšie realitky ) majú zamestnaných právnikov , ktorí majú aj tú právomoc na overovanie podpisov ...

Podal som dosť jednoducho síce , ale vravím z vlastnej skúsenosti .
Realitka , cez ktorú som predával nehnuteľnosť , mala práve takého právnika a všetko sa v kancelárii podpisovalo .

Že je to možné , viď aj :


Seriózne realitky nemusia prísť o klientov. V niektorých je už dnes súčasťou provízie aj vypracovanie zmluvy právnikom. Môže sa rozšíriť aj o autorizáciu.

BRATISLAVA. Na rozdiel od predchádzajúceho pokusu ministerstva spravodlivosti, keď notári a advokáti mali mať na kúpno-predajné zmluvy nehnuteľností zo zákona monopol, prednedávnom v parlamente schválené zmeny ponechávajú občanom možnosť voľby. Seriózne realitné kancelárie preto nemusia prísť o klientov – v niektorých je už dnes súčasťou provízie vypracovanie zmluvy právnikom.

Ak sa prispôsobia, klient od septembra môže dostať celý servis aj s autorizáciou, prípadne notárskou zápisnicou v rámci dohody s realitkou.

Tento postup nevylučuje generálny sekretár Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska Martin Lazík. V čase stagnácie realitného trhu už totiž niektoré kancelárie začali platiť za svojich klientov všetky dodatočné poplatky – vrátane úhrad notárovi či v katastri.

http://ekonomika.sme.sk/c/4919571/pravnici-urychlia-vklad-v-katastri.html
Mária27
20.10.13,08:56
Máš pravdu, zmluvy autorizované notárom alebo advokátom nemusia mať osvedčené podpisy.
henrieta12
20.10.13,11:03
ďakujem
henrieta12
20.10.13,11:03
ďakujem za radu
henrieta12
20.10.13,11:05
V tomto prípade sa nejedná o realitku ide o predaj nehnuteľností
genius007
22.10.13,11:04
Jednoznačne u notára treba overiť podpisy predávajúcich. Bez toho neprejde vklad na katastri. Niečo o ostatných náležitostiach zmluvy som uverejnil na svojom blogu http://www.realitnaskola.sk/kupna-zmluva-na-nehnutelnost-a-jej-nalezitosti/
Skús si tam niečo pre seba nájsť.
buchač
22.10.13,11:16
SORRY ....ale nie si až taký génius , za akého sa asi aj pokladáš ...

Tej " realitnej škole " k dokonalosti ešte zopár maličkostí chýba ...

Do podrobností radšej nejdem ....
genius007
25.10.13,06:26
Nie buchač. Za genia sa nepokladám. A čo sledujem tvoje príspevky tak je to u teba podobné. Keď máš niečo k veci napíš mi do súkromnej pošty. Rád sa s tebou o tom porozprávam.
Keď nemáš nič zmysluplné tak radšej mlč.
buchač
12.11.13,07:32
Mňa ber z rezervou ......to po prvé .

Po druhé by som povedal , že ja ak niečo tvrdím , tak je to potvrdené praxou .
Nerobím zo seba žiadneho právnika a ani si školu nezakladám ....a keď už , tak by som sa venoval svojmu oboru a odboru , napríklad colným dokladom .

V tom linku - Náležitosti zmluvy - chýba ( teda aspoň mne ) to vyhlásenie partnera majiteľa nehnuteľnosti , že sa vzdáva tých svojich nárokov ...nechce sa mi vyberať ten papier z dokladov .
Predali sme manželkine nehnuteľnosti a vo všetkých prípadoch som také lajstro podpisoval .

Takže asi tak sa veci majú ...

P.S.:
Podpis môže overiť aj notár a aj matrika .
Vklad na katastri prejde v oboch prípadoch .
Rozdiel je akurát v tom ( môže byť ) , že matrika ( ktorá ako ) zmluvu nezviaže ...
genius007
21.11.13,12:10
buchač, vieš vôbec o čom hovoríš?
Hovorím, keď máš niečo k veci napíš to, ale nie že nejaké lajstro sa ti nechce vyťahovať.