TheM4n
19.10.13,20:37
Pohlavie: muž
Vek: 24 rokov
Lieky: žiadne
Zamestnanie: operátor výroby (stredne ťažká manuálna práca, teplé, prašné prostredie, občas prievan(ventilátor)
Opis problému: (tipujem) po zaseknutí svalu niekde medzi krkom a ramenom na ľavej strane sa objavia nasledovné príznaky:
tupá bolesť krku, občasná silná bolesť hlavy, sem tam dvojité videnie, závraty, pocit na zvracanie, zaľahnutie v uchu, tŕpnutie rúk, slabosť, únava, nespavosť kvôli nemožnosti si nájsť vhodnú polohu v posteli...
(hlavou môžem prakticky akokoľvek hýbať, pri maximálnom otočení mierna bolesť ale nie tak, že by som bol seknutý a nemohol ju otočiť, rovnako ruku resp rameno môžem vytočiť akokoľvek a bez problémov si ho dať nad hlavu - mierna bolesť, nie taká čo by bránila v pohybe)
Spúšťač problému: prievan, monotónna činnosť, záťaž rúk (ramien) - zdvíhanie ťažkých predmetov, dlhé sedenie pri počítači, bicyklovanie, cvičenie (kliky)
Neurologické vyšetrenie: bez nálezu - MRI mozgu
Ortopedické vyšetrenie: bez nálezu - rontgen
Ľudový naprávač: že vraj som mal posunuté mierne stavce v krčnej chrbtici, ale extra zmenu som necítil ani keď mi ich napravil (trošku uvoľnenie)
Masér: skrátené svalstvo, dvíhač lopatky
Spôsoby liečby:
masáž - samozrejme uvoľní svalstvo ale slabý krátkodobý efekt
elektroliečba - žiadne výraznejšie zlepšenie stavu
bankovanie - minimálne zlepšenie
Konská masť, masť Alpa a pod - tiež žiadna extra úľava

Trvanie: väčšinou keď ma to chytí tak stavy bolesti, závraty, pocity na zvracanie a ostatné príznaky pretrvávajú zopár dní, niekedy aj vyše týždňa.
Keď sa pár dní nenamáham väčšinou sa to zlepší ale o pár dní mám zase podobné problémy, trvá to takmer dva roky a nikto mi dlhodobo nedokázal pomôcť.
Pracovať s pocitom na zvracanie keď sa človeku točí hlava nie je nic moc, sústredenie je nulové, chcel by som viac cvičiť aby som si poriadne spevnil svalstvo, ibaže jedno trošku náročnejšie cvičenie ma vyradí na týždeň.

Čo by ste mi odporúčali? Vaše skúsenosti, rady, tipy, nápady? Ďakujem
buchač
19.10.13,19:10
Bože môj ...

Chlape , šak sám popisuješ spúšťače problémov .


Spúšťač problému: prievan, monotónna činnosť, záťaž rúk (ramien) - zdvíhanie ťažkých predmetov, dlhé sedenie pri počítači, bicyklovanie, cvičenie (kliky)


Proste si daj na nejakú dobu veget , hlavne od činností , ktoré nemusíš vykonávať ...
TheM4n
19.10.13,19:31
Tak obmedzujem to, ale môžem mať aj mesiac veget a potom zase je to o tom istom... To mi nepomôže...
lujza.j
19.10.13,19:35
tak potom aspoň zvolni tempo...alebo si nájdi iné cvičko....kde nie je tlak na krčnú chrbticu...
asedma
19.10.13,19:55
toto sa mi ani nechce verit, ze mlady chalan a taketo problemy..a co baby, diskoteka..skus si zajst zaplavat, wellness, termalna voda moze pomoct..
korela
19.10.13,22:48
Uviedol si vek, výška a váha? Prašné prostredie, používate respirátor? Máš aj snímku pľúc za sebou? Krvný obraz je v poriadku? Dýchaš nejaké výpary v prevádzke? Chémiu? Ako sa ti dýcha? A gastro problémy nemáš žiadne? U očiara si bol?
V rodine dosť príbuzné príznaky, bola to celiakia.
kukučka
20.10.13,08:06
Mladý chlap a veget? Čo bude robiť keď bude starý? Treba zistiť príčinu bolestí a závratov, tie isto nie sú z bicyklovania a pod.
buchač
20.10.13,08:35
Kuki ...ale šak len na určitú dobu ...aspoň tak som písal ....či ?
Poviem aj inak .
Svojho času som dosť intenzívne športoval ( vrcholová hádzaná - nie slovenská ale ) .
Následkom tých zranení , hlavne kotníky a zápästia ( klasika u tohoto športu ) ich cítim do dnešnej doby .
Nie zbytočne sa vraví .." športom k trvalej invalidite " ...:D :D :D
Dr. Iľka ja osobne nejak nepotrebujem , tie kotníky ma vopred na zmenu počasia upozornia .

Čo sa týka tých vyšetrení , tak to je predsa jasné , že vylučovacou metódou je potrebné zistiť problém a následne sa správať .....
lujza.j
20.10.13,09:22
Kuki....ja odkedy necvičím nič ma nebolí:Da ešte aj kilá zo mňa odišli ......
TheM4n
20.10.13,09:40
Výška 180, váha 70, respirátor nepoužívame, žiadna chémia ani výpary, pľúca sú OK, krvný obraz, moč sú tiež OK, čo sa týka dýchania tak sa mi niekedy ťažšie dýcha, u očného som bol nosím okuliare, gastro problémy zvyknem mávať.
korela
20.10.13,12:14
V tvojom veku nemáš mať prečo stavy slabosti. Ja tipujem zo skúseností nedostatok živín, aj keď stravu môžeš mať plnohodnotnú a pravidelnú, ale môžeš mať iba nedostatočné vstrebávanie z črevného traktu. Buď intolerancia na niektorú potravinu, tá môže mať viacero príznakov od kožných po nesprávnu stolicu, v prípade celiakie už by išlo o poškodenú sliznicu tenkého čreva tým zhoršené vstrebávanie živín, minerálov, vitamínov, bielkovín. Neskúšaj ísť cestou vynechania lepku, ak sa nechceš rozbehnúť po lekároch, daj si spraviť alebo si kúp v lekárni test na nevhodné potraviny pre tvoj organizmus.
Ešte ale stále nemusí ísť o celiakiu, ale možno iný problém. Ak máš hoci i malé gastro problémy, choď touto cestou, ak tam nič nebude, iba si potvrdíš dobré zdravie v tejto oblasti.
V rodine prípad celiakie, kedy sa úplne potvrdila celiakia po ca 16 rokoch, nikto si nevie predstaviť, koľkému utrpeniu sa mohlo predísť, najhoršie sú však dôsledky, poškodené orgány.
Sťažené dýchanie môže spôsobovať chrbtica medzi lopatkami, málo železa, psychické problémy.
Vyšetrenie očného pozadia máš? Prečo to dvojité videnie? Bolo ti to vysvetlené?
Pri celiakii je problém v tom, že má veľmi veľa príznakov, u každého je to skutočne iné, v našom prípade aj dvojité videnie, migrény, bolesti dolných končatín v destskom veku, pritom navonok dieťa až do dospelosti na pohľad fyzicky prosperovalo aj s výškou, váhou. Ale nedostatok živín a celková slabosť bola prítomná stále. Detský lekár miesto vyšetrenia až v puberte, kedy sa ozývali bolesti v žalúdku, začal posielať dieťa stále iba na psychologické vyšetrenia, kam ani nešlo. Prospech výborný. Iba tá vyčerpanosť. Nakoniec sa náhle ocitlo v nemocnici na internom, tam sa prišlo iba na helicobacter pylori a intoleranciu laktózy, ale ďalej sa už nešlo. Pritom intolerancia laktózy ide väčšinou ruka v ruke s celiakiou. Primárka dobrá priateľka detskej lekárky. Nemáme pre nich slov. Pritom známa dobrá nemocnica.
Na dg. prišla až odborná kožná lekárka, ktorá dala urobiť všetky možné vyšetrena krvi. A tam to vyskočilo. Vo veku 22 rokov.
Odporúčam, dopracuj sa k správnej dg. za každých okolností, zdravie máš iba jedno a v budúcnosti určite budeš chcieť rodinu.
Jurivo
22.10.13,09:50
Ak sú tieto problémy dlhodobé alebo sa často opakujú doporučujem cvičenie SM systém. Toto cvičenie uvoľní stuhnuté svalstvo, natiahne skrátené a posilní oslabené. Bližšie info o SM systéme nájdeš na stránkach www.smsystem.cz
Nájdeš tam aj cvičiteľov najbližšie k miestu tvojho bydliska. Treba si uvedomiť, že bez správneho cvičenia sa tvoje problémy nevyriešia.
korela
23.10.13,10:06
Aj tá únava, dvojité videnie a iné? Bolo by to možné? Závraty určite áno, aj bolesť svalstva z chrbtice.
Jurivo
08.11.13,15:03
Dvojité videnie môže byť spôsobené stuhnutým svalstvom v krčnej oblasti. Stavec C2 zahŕňa oblasť očí a stuhnutie a útlak koreňa môže spôsobovať tieto problémy.