elisabeth
20.10.13,09:57
ahojte, v III.Q prišla úhrada dobropisu dodávateľskej faktúry za služby. O tomto dobropise som nevedela, keď som dostala opis, zistila som, že je z II.Q. Podľa mňa by bolo treba urobiť dodatočné priznanie za II. Q, ale klient nechce. On má totiž panickú hrôzu z dodatočného priznania, že tým privolá kontrolu.
Tá dph z dobropisu je blbých 8 euro. Ak by nám došla kontrola, myslíte, že by nám to len dodanili alebo by sme dostali aj nejakú "poriadkovú" pokutu, za to , že je to v nesprávnom období?
emma01
21.10.13,04:28
Áno, je potrebné podať DDP za II. Q. Klienta môžeš ukľudniť, vôbec nie je pravidlom, že kvôli podanému DDP mu príde kontrola. Tá mu môže prísť aj bez toho, že by podával DDP.
Ak podáte DDP, podľa § 155 daňového poriadku vám z 8 € pokuta ani nevyjde platiť, pretože nepresiahne 10 €. Iné by to bolo, keby vám na to prišiel správca dane. Pozri si daňový poriadok § 155 a 156.
katarinka2011
21.10.13,08:25
mali by ste si to dat do poriadku a specialne ak vediete podvojne uctovnictvo tak vam tych 8 eur vybehne ako nevysporiade
mondes
21.10.13,09:33
Určite je správnejšie podať DDP, ako čakať a trpieť, že čo bude pri DK. Aj keď je to len tých 8 Eur. Ja som raz za jedno obdobie robila DDP 2x a kontrola mi (chválabohu) neprišla. A to mi v prvom DDP za to obdobie vyšiel NO cca. 450 Eur. Takže sa netreba toho báť. A vlastne sa DK netreba vôbec báť. Veď ak máte všetko ok, tak načo ten strach?:)
elisabeth
24.10.13,08:16
ďakujem za info, ja som v daňovom poriadku našla podľa par. 154 ods.1 písm e) - že sme uviedli nižšiu daň ako sme mali a podľa par. 155 je tam pokuta vo výške súčinu 3násobku zákl. úrok.sadzby ECB a sumy, to by pri 8 euro nebola veľká sankcia (a plus úrok podľa par. 156). Len som chcela vedieť, či niekde ešte nie je "zašitá" nejaká iná sankcia. Ale už som klienta prehovorila, že musíme podať dodatočné priznanie.