zuzha
20.10.13,11:05
Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu.
Od roku 2008 ma nasa spolocnost prenajate kancelarske priestory o celkovej vymere 247 m2. V roku 2008 bolo vykonane technicke zhodnotenie tychto priestorov v sume 281 937,50 SKK (9 358,61 EUR). Toto technicke zhodnotenie bolo zaradene do majetku nasej spolocnosti, danove a uctovne odpisy boli nastavene na 20 rokov. V zmluve medzi prenajimatelom a najomcom je znenie: "Prenajimatel suhlasi s tym, ze najomca si uplatni vo svojom uctovnictve prislusne uctovne odpisy, zodpovedajuce hodnote ukoncovacich prac najomcu v predmete najmu, vykonanych na naklady najomcu.
Moja otazka je: ako mam zauctovat projekt stavebnych uprav v tychto priestoroch v sume 200 EUR, ktore sa maju uskutocnit v najblizsom obdobi-cenova ponuka stavebnych uprav (rozdelenie existujucej kancelarie na 2 samostatne pristupne miestnosti) je cca 1400 EUR?
Je spravne, ked tento projekt stavebnych uprav zauctujem ako 548/321 a stavebne upravy v sume 1400 EUR tiez 548/321?
Co v pripade, ak by stavebne upravy+projekt stavebnych uprav boli spolu v sume 2400? Zaradim to do majetku spolocnosti a budem to uctovne a danovo odpisovat 20 rokov, alebo o tuto sumu navysim technicke zhodnotenie z roku 2008?

Prosim, vie mi niekto poradit?

Dakujem