Dr.coldrex
20.10.13,11:08
Chcem sa opýtať či mám právo nahliadnuť do svojho spisu na úrade sociálnych vecí a rodiny. Ak áno tak kedy a za akých podmienok. Ak áno, ktorý zákon to upravuje? Parafraf, odstavec atd...... Majú pracovníčky sociálky právo odmietnuť mi to? Môžem si vyhotoviť fotokópiu? A ešte môžem sa sťažovať na vedúcu úradu že je voči mne zaujatá a prenáša do svojej práce svoje náboženské presvedčenie? ( adventisti 7 dňa) Ak áno aký môže mať za to vlastne postih? A aký je postih za to že prekročí svoje právomoci resp. poskytne súdu pri predbežnom opatrení len podklady ktoré sama uzná za vhodné??
Mila123
20.10.13,09:53
nedá mi......ty sa liečiš iba coldrexom? chcelo by to psychofarmaká,,,.....
avalik
20.10.13,10:13
v akej veci je vedeny spis?
misoft
20.10.13,14:44
Pokiaľ je vedené nejaké súdne konanie, máš právo nahliadnuť do spisov a taktiež si prezrieť všetky dôkazy, teda aj všetky spisy, týkajúce sa tvojej osoby aj zo SP! Sú to síce ich papiere, ale vedené na tvoju osobu.
V prípade, že SP odmietne poskytnúť, obráť sa na predsedu súdu s tým, že protistrana zatajuje/zamlčuje dôkazný materiál a teda je voči tebe vedené zmätočné konanie. Môžeš teda požiadať i predsedu súdu, aby vydal nariadenie, aby SP PREDLOŽILA všetky doklady, ktoré sa týkajú tvojej osoby. Ak by opäť nekonali - to by SP stálo veľa - neuposlúchnutie súdu, pohŕdanie súdom = pokuta jak hrom.
Dr.coldrex
20.10.13,17:52
Avalik ide o moju priateľku a je to trošku zložité. Ide vlastne o to že stará matka (priateľkina mama) sa pokúša o zverenie do starostlivosti jednej dcéry mojej priateľky. Aj keď detí má viac ide jej leno o jedno vnúča podla návrh na predbežné opatrenie a súd jej vyhovel. Návrh bol totiž plný lží, poloprávd, ohovárania a prekrútených či zveličených faktova aj keď je to tak Zvolenský súd jej vyhovel. Vedúca sociálky a priateľkina mama sú veľké kamarátky a na moju priateľku má spadnuté lebo odišla zo zboru a nežije podľa ich zásad takže súdu poskytli prakticky len to čo im vyhovovalo. Spisy a posudky ktoré hovoria v jej prospech zamlčali. Navyše mala komplikované manželstvá a skoro všetky jej deti majú poruchy právania či iné diagnózy. ADHD, epilepsia, disgrafia, dislexia atd....Keď im povedala že sa poradí z právnikom zľakli sa a snažia sa ju od ďalšieho postupu odhovoriť lebo vedia že prekročili svoje právomoci takže v skratke toľko
Dr.coldrex
20.10.13,17:52
Misoft ďakujem zatiaľ najlepšia odpoveď ktorá pomohla. A viete mi niekto povedať ktorý zákon o tom hovorí??? Prípadne paragraf atd??? A ešte, môže môja priateľka žiadať aby som bol pri tom aj Ja ako svedok???? Alebo ma môže SP vykázať lebo sa nejedná o moje deti?
Dr.coldrex
20.10.13,17:55
To je nick ešte z azetu...nenapadlo ma nič lepšie
marjankaj
20.10.13,18:08
avalik
20.10.13,18:18
no v tomto pripade by bolo lepsie vyuzit sluzby pravnika - samozrejme konat v zaujme dietata, nizsie si uz dostal link na OSP
marjankaj
20.10.13,18:38
"Tiež si myslím, že by to bolo lepšie zveriť právnikovi.
Aj keby si perfektne vedel pravidlá tenisu, tak Nadal z teba ťažko bude. Ani na Cibuľkovú stačiť nebudeš a ani na nejakého juniora.
misoft
20.10.13,20:02
Občiansky súdny poriadok 99/1963 §44 ods.1, 2.
Dr.coldrex
20.10.13,20:39
ďakujem :-)
kukučka
20.10.13,20:50
Mám len pár otázok:
- koľko rokov má dieťa?
- šlo k starej matke dobrovoľne?
- nebude mu tam lepšie?
- podieľaš sa aj ty na výhove priateľkiných detí, bývaš s nimi?
Dav
21.10.13,05:31
Zažila som, čo s dieťaťom urobila víťazná bitka starej mamy nad mamou - až v dospelosti sa syn dozvedel, že starká zatajovala matkin záujem aj návštevy. Chalan túžil po mame a súrodencoch a bránil sa, ako vedel - žiaľ, poruchami správania. Nie všetky prípady sú rovnaké, ale ak dieťa samé nechce ísť k starej mame, treba oň bojovať.