enida
20.10.13,12:15
dobry den, objednala som si tovar v internetovom obchode z USA. Nasledne po potvrdeni platby a shipmentu mi prisiel velmi divny e-mail, ze mam zaplatit incurred import charges vo vyske asi 40% celkovej ceny nakupu, a to od nejakeho eShopWorldu so sidlom v Irsku! To co po mne chcu, ved to bol nakup do vysky 120 EUR a ma byt teda oslobodeny od cla a zdaneny DPH tu u nas na Slovensku. Ako vobec niekto moze nieco take odo mna ziadat? Vie sa prosim niekto k tomu vyjadrit? Ako mam postupovat aby mi tovar dodali aj bez zaplatenia tohto vypalneho? Dakujem.
misoft
20.10.13,14:37
No mám dojem, že v USA použili služby eShopWorld na doručenie tovaru. http://eshopworld.com/contact/european_office/
Takže omyl - nie preclenie v UK, ale v Írsku.
Ale (ak vieš anglicky) skús sa ich na to opýtať - a pripomeň, že tovar mal byť doručený na Slovensko a následne preclený podľa slovenských daňových a colných zákonov a predpisov.
Ak nebudú odpovedať - obráť sa na internetový obchod v USA s poznámkou, že nimi doručený tovar je týmto "dopravcom" zadržiavaný a že ten dopravca je nespoľahlivy. Žiadaj si peniaze späť a tovar (u eShopWorldu) odmietni.
enida
20.10.13,19:24
dakujem, takze naozaj to ziadaju neopravnene. Ano v rozculeni som to trochu poplietla (UK a Irsko). Nieco som im este s horucou hlavou napisala, aj eshopworldu aj predajcovi, v zmysle ze preco mam byt preclena v inej krajine ked som obcanom SR a tovar ma byt tym padom precleny u nas na Slovensku. Uvidim co mi odpisu pripadne doplnim na tvoju radu poznamku o neopravnenom zadrziavani a o nespolahlivosti dopravcu.
avalik
20.10.13,19:27
enida, pozri este do obchodnych podmienok eshopu ako maju definovane dorucenie
misoft
20.10.13,19:38
A taktiež do podmienok prvotného predajcu - v USA + spomínaného prepravcu v Írsku a porovnať.
Tam niekde bude pes zakopaný.
enida
21.10.13,11:06
Nasla som len na stranke prvotneho predajcu, ale je to naozaj velmi vseobecne:
As of May 21 2012, Victoria's Secret has engaged with eShopWorld to handle the collection of VAT, import duties and/or taxes on our behalf for packages shipping to Europe. If there is a Customs charge to pay, you will receive an email from our partner eShopWorld with a link to pay this charge online.
Takze v ziadnom pripade to nevysvetluje onych 40%.