tim18
20.10.13,14:34
Zdravím,

pomerne nedávno sme začali podnikať v oblasti internetového predaja. Chcel by som Vás poprosiť o názory, rady a samozrejme aj o kritiku a pripomienky k nášmu e-shopu. Náš eshop sa zaoberá predajom bižutérie, oblečenia a náramkových hodiniek. Stále sa na ňom pracuje a pridáva sa nový tovar. Budem vďačný za každý názor, či už pozitívny alebo negatívny. Adresa stránky: www.balkystyle.sk
tim18
20.10.13,18:08
žiadne pripomienky? :D
avalik
20.10.13,18:12
ved zistis, ked ti pride kontrola ;)
pizzanoel
20.10.13,18:21
tiež mam eshop s bižutériou , ak sa možem spytat ide ti internetovy predaj bižutérie? kolko produktov predaa cez eshop? ja som platila reklamu na google adwords a zozralo mi to 150 eur malo to okolo 900 vzhliadnutí a prisli mi celkom3 objednavky...
tim18
20.10.13,18:21
ved zistis, ked ti pride kontrola ;)

Tak tomu som nepochopil, mam tam niečo zlé?
tim18
20.10.13,18:24
tiež mam eshop s bižutériou , ak sa možem spytat ide ti internetovy predaj bižutérie? kolko produktov predaa cez eshop? ja som platila reklamu na google adwords a zozralo mi to 150 eur malo to okolo 900 vzhliadnutí a prisli mi celkom3 objednavky...

Momentálne sme bez SEO optimalizácie a aj bez Adwordsu a už sme mali pár objednávok :) Uvidíme ako to pôjde aj s reklamou. Náš hlavný artikel bude asi oblečenie a myslím, že keď si tam niekto nejaký kúsok kúpi tak si pozrie aj nejakú bižutériu ako doplnok. Jedno s druhým :) Môžeš mi poslať adresu tvojej stránky?
arizona
20.10.13,18:52
No, klikla som nahodne na :
-cierny kabat- velmi zle foto,nevidiet detaily. /Pri tom kabate je chyba-neda sa nan kliknut,nepreklikne priamo na tovar, sipka kurzoru je posunuta./

a toto je co ?
http://www.balkystyle.sk/balkystyle/eshop/9-1-Tricka/0/5/419-Stylove-tricko-bielej-farby To mi pripada ako tie pubertacke fotky na Facebooku. Uz len naspulena pusa chyba a kupelka v pozadi :-)
Ked chces posobit ako seriozny obchod, daj si urobit kvalitnejsie fotky

- tricko http://www.balkystyle.sk/balkystyle/eshop/9-1-Tricka/0/5/420-Pasikave-tricko-s-dlhymi-rukavmi
Oznacenie velkosti "univerzalna" to pouzivaju akurat cinanci na trznici, je to BLBOST! Nik ma nepresvedci, ze to tricko oblecie 40 kilova,rovnako ako 100 kilova zenska

Zhrnutie:
prepac za nazor,ale nekupila by som si nic.
1/Fotky su nevyrazne, male...ked niekto kupuje na dialku, chce si pozriet aj detaily.
2/Chyba mi oznacenie velkosti,co je zakladny udaj! Odradzujes si tym zakaznikom,malokomu sa bude chciet ist hladat meter a merat si "obvody"

Cela stranka posobi na mna velmi amatersky . Taktiez mi tam vadi ta zbytocne velka plocha na vrchu stranky,lebo sa pri kazdom jednom tovare treba prerolovavat dolu,aby som tovar videla.
tim18
20.10.13,19:02
No, klikla som nahodne na :
-cierny kabat- velmi zle foto,nevidiet detaily. /Pri tom kabate je chyba-neda sa nan kliknut,nepreklikne priamo na tovar, sipka kurzoru je posunuta./

a toto je co ?
http://www.balkystyle.sk/balkystyle/eshop/9-1-Tricka/0/5/419-Stylove-tricko-bielej-farby To mi pripada ako tie pubertacke fotky na Facebooku. Uz len naspulena pusa chyba a kupelka v pozadi :-)
Ked chces posobit ako seriozny obchod, daj si urobit kvalitnejsie fotky

- tricko http://www.balkystyle.sk/balkystyle/eshop/9-1-Tricka/0/5/420-Pasikave-tricko-s-dlhymi-rukavmi
Oznacenie velkosti "univerzalna" to pouzivaju akurat cinanci na trznici, je to BLBOST! Nik ma nepresvedci, ze to tricko oblecie 40 kilova,rovnako ako 100 kilova zenska

Zhrnutie:
prepac za nazor,ale nekupila by som si nic.
1/Fotky su nevyrazne, male...ked niekto kupuje na dialku, chce si pozriet aj detaily.
2/Chyba mi oznacenie velkosti,co je zakladny udaj! Odradzujes si tym zakaznikom,malokomu sa bude chciet ist hladat meter a merat si "obvody"

Cela stranka posobi na mna velmi amatersky . Taktiez mi tam vadi ta zbytocne velka plocha na vrchu stranky,lebo sa pri kazdom jednom tovare treba prerolovavat dolu,aby som tovar videla.


Dakujem za kritiku ;) Skúsim s tym nieco urobit. Stranku som si robil sam, nie som ziadny ITckar, ale snazil som sa a dbal na kazdy detail, samozrejme Vase nazory mi len a len pomozu :)
Pidgey
21.10.13,06:43
No, iba v porovnavam nas eshop s vasim (iba oblecenie). my navyse uvadzame podstatne viac info o tovare. t. j. na kazdej polozke uvadzame presne materialove zlozenie (v %), uvadzame presnejsi nazov farby, vyrobcu (pokial je to mozne). Obrazky by mohli byt kvalitnejsie, prip viac k jednej polozke (detaily, pohlad zozadu a pod).
Ochrana os. udajov. Uvadzate ze dane obch podmienky su platne od 08/2013. V tom case uz dany zakon neplatil (428/2002),a nahradil ho novy 122/2013, treba si to nastudovat, zaregistrovat a teda aj zmenit v obch. podmienkach.
Osobne nemam rad, ked s ana eshope niekam prekliknem a je tam uvedene ze na danej casti sa pracuje, t.j. nie je tam nic. mozno na ten cas kym sa tam doplni sortiment uz dat priamo do nazvu napr "pripravujeme" alebo nieco take. My automaticky taketo prazdne sekcie nezobrazujeme napr.
Priamo v nahlade je moznost "kupit". myslim ze je to divne, nakolko sa tovar vlozi do kosika hned, bez toho aby zakaznik videl co si pridava, resp mal na moznost vyber velkosti. takto ani neviem co som si vlozil do kosika...
Na stranke je cca viac drobnych chyb. napr ked si kliknem hore na informacie, zobrazi sa mi prazdna stranka. dal by som tam aspon odkaz na tie polozky v rolovacom menu,alebo to nejako vyriesil inak -zalezi co tam chces dat ty.
zatial v skratke asi tak....
avalik
21.10.13,06:52
Dakujem za kritiku ;) Skúsim s tym nieco urobit. Stranku som si robil sam, nie som ziadny ITckar, ale snazil som sa a dbal na kazdy detail, samozrejme Vase nazory mi len a len pomozu :)

hmm ... robil sam? ... a co na to webareal?

na rovinu? tie obrovske fotky ako pozadie na mna posobia rusivo, zla citatelnost textu, tovar o nicom - oblecenie ala cinan
Pidgey
21.10.13,07:23
hmm ... robil sam? ... a co na to webareal?


Myslim ze je jasne ako to bolo myslene....tiez sa nepytam MS ked urobim nejake dokument vo worde. Co sa tyka kvality stranky, takych stranok (mam na mysli uroven) je na SK vacsina dovolim si tvrdit. Malo by sa poriadne popracovat na detailoch poloziek, vyhodit veci co tam nepatria (download, suvisiace - ak tam aj tak nic nie je), doplnit poriane obrazky, texty (momentalne je vsetko "štýlove ....". ja by som doplnil viac grafiky, prip reklamy na stranke (zasa nie prehnane). tiez obcas nesedi description s textom na stranke (niekde)

Skoro na kazdom eshope sa najde kopec podobnych chyb (v syntaxe stranky), to sa da casom poriesit. To ze je niektora stranke premakana a pekna, neznamena ze je uspesnejsia ako nejaka ina menej prepracovana. Len ma na to vhodnejsie predpoklady
tim18
21.10.13,09:07
Pidgey:

Dakujem za postrehy :) Co sa tyka informacii o obleceni, fotografie a detaily v tom mas pravdu, to sa nezda ani mne a skusim s tym nieco urobit. Som si vedomi, ze to mam zle urobene. Co sa tyka obchodnych podmienok, diky za upozornenie. Upravim si to. A to v priamom nahlade KUPIT som dal naschval. Dost vela ludom sa nechce rozklikavat obrazok a priamo si nieco kupia (lenivost) :D Ja osobne som tak parkrat uz nakupil, vedel som o aky tovar ide a nechcelo sa mi ho znova rozklikavat a studovat si to. Preto som to takto nastavil. To kliknutie na "Informácie" som uz opravil :) Uz sa to tak nezobrazuje, neda sa rozkliknut. Skusim doladit tie detaily. A co sa tyka tej reklamy, myslis aby som tam dal nejake fotografie na tovar, alebo pripadne aky sposob dopravy ponukam alebo nieco take? Som si vedomi, ze takych stranok je tu habadej, preto sa snazim tu svoju zdokonalit a vase pripomienky mi v tom pomahaju :)

Avalik:

Webareal ponuka kompletnu administraciu, mozes si tam robit co chces. Mas na vyber niektore zakladne sablony, ale pozadie si mozes menit sam. Ponukaju namieru sablony za dost velku sumu, ale nevyhodim tolko penazi, ked si to celkom dobre viem spravit aj sam (teda aspon dufam). Uvidime neskor. Citatelnost textu je podla mna celkom fajn, mam nastavene velkost pisma 12 a dalej sa da uz len na 14 a to mi pride uz ako velky text. Na toe fotky v pozadi sa nikto zatial okrem teba nestazoval. A tovar, 100ludi, 100 chuti. Dakujem za nazor ;)
arizona
21.10.13,09:27
Klikla som na ponuku bizuteria -akciovy tovar : v sekcii sa nenachadza ziaden tovar.
Su to zbytocne kliky do prazdna...ak nemas ziaden tovar v ponuke, tak by som to tan nedavala.
Mas tam ale viacero takychto "prazdnych ponuk"...chapem, ze to budes postupne doplnat,ale zatial stranka pososbi "poloprazdne".
Tvar sa od zaciatku profesionalne,nedavaj najavo, ze si uplny zaciatocnik s minimom tovaru .-)
tim18
21.10.13,09:32
Klikla som na ponuku bizuteria -akciovy tovar : v sekcii sa nenachadza ziaden tovar.
Su to zbytocne kliky do prazdna...ak nemas ziaden tovar v ponuke, tak by som to tan nedavala.
Mas tam ale viacero takychto "prazdnych ponuk"...chapem, ze to budes postupne doplnat,ale zatial stranka pososbi "poloprazdne".
Tvar sa od zaciatku profesionalne,nedavaj najavo, ze si uplny zaciatocnik s minimom tovaru .-)

Dakujem Arizona :) Idem to teda zmazat a budem postupovat podla tvojich pokynov :)
Pidgey
21.10.13,09:46
No, s tym "Kupit" to podla mna ma zmysel, ak si zakaznik nema dalej uz co specifikovat, v nasom pripade je to velkost oblecenia. Napr pri bizuterii to ma zmysle, lebo tam nie je viac velkosti z danej veci,ale v obleceni su velkost S, L, M a pod. cize ak by bolo mozne (co si moc dobre neviem predstavit) po kliknuti kupit, aby sa zobrazila hlaska o pridani polozky do kosika a moznostou upresnenia velkosti. Na druhej strane je to an zakaznikovi, aby vedel co si objednava. Ak nie je blby, tak si to sam radsej rozklikne a objedna co potrebuje. S tou grafikou - ano, napr nejaky banner o prebiehajucej akcii, odkaz na FB stranku, info o doprave zadarmo, kontakt na call centrum (alebo na nejaky iny kontakt, skype a pod), prip nejaky rotujuci banner s nahodnym vyberom noviniek a pod. Na titulke v pravo nieco take je. tam by som to mozno skusil nejako rozlisit, co je tovar v akcii, co je najpredavanejsi a pod. takto mi to pride cele zliate dokopy (pletu sa mi tam veci ,ktore spolu nesuvisia a musim sa viac sustredit kam sa mam pozerat).Rozlisenie iba nadpisom podla mna nestaci, myslim z eby to bolo lepsie farebne, alebo ramcom rozlistit . Po rozkliknuti nejakej kategorie ale tento pravy stlpec zmizne a je to prazdne - nam sa napr zobrazuju novinky s daneho oddelenia napr. Netvrdim ze moje nazory su spravne, ako aj ty pises, sto ludi, sto chuti. co som napisal ze takych stranok je tu kopec som nemyslel v zlom, ale ze to nie je uplne zle. Je jedno ci si robi stranku cez webareal, prestashop, inshop, a co ja viem co este, ta kvalita bude cca rovnaka ako u inych stranok co to maju cez to, pokial si nezaplati firmu, ktora mu to cele prekope, alebo urobi eshop na mieru. rozdiel moze byt tak jedine v pouzitej grafike a tam je to uz na kazdeho osobnom citeni. Pre mna osobne je dana stranka az moc tmava, napr logo hore nie je ostre (treba ho spravne zvacsit/zmensit na velkost aka ma byt na stranke). dalej Ankety. ja ich skor vnimam ako prezitok, resp sa hodia do diskusnych for. Ak chces spatnu vazbu co na stranke vylepsit od zakaznikov, skus na to ine nastroje. z tej ankety aj tak nevies co presne zakaznikom nevyhovuje. Skus venovat viac casu, ako to ma konkurencia, co ti vadi na jej stranke a co sa ti tam paci, skus si to u seba prisposobit,alebo vylepsit .

P.S. inak, radit sa da lahko. Ja sam ked sa pozriem na nasu stranku vidim kopec nedostatkov. Viem o nich, no zial nemam dost priestoru, casu a vedomosti, ako ich dotiahnut do konca.....
tim18
21.10.13,10:40
No, s tym "Kupit" to podla mna ma zmysel, ak si zakaznik nema dalej uz co specifikovat, v nasom pripade je to velkost oblecenia. Napr pri bizuterii to ma zmysle, lebo tam nie je viac velkosti z danej veci,ale v obleceni su velkost S, L, M a pod. cize ak by bolo mozne (co si moc dobre neviem predstavit) po kliknuti kupit, aby sa zobrazila hlaska o pridani polozky do kosika a moznostou upresnenia velkosti. Na druhej strane je to an zakaznikovi, aby vedel co si objednava. Ak nie je blby, tak si to sam radsej rozklikne a objedna co potrebuje. S tou grafikou - ano, napr nejaky banner o prebiehajucej akcii, odkaz na FB stranku, info o doprave zadarmo, kontakt na call centrum (alebo na nejaky iny kontakt, skype a pod), prip nejaky rotujuci banner s nahodnym vyberom noviniek a pod. Na titulke v pravo nieco take je. tam by som to mozno skusil nejako rozlisit, co je tovar v akcii, co je najpredavanejsi a pod. takto mi to pride cele zliate dokopy (pletu sa mi tam veci ,ktore spolu nesuvisia a musim sa viac sustredit kam sa mam pozerat).Rozlisenie iba nadpisom podla mna nestaci, myslim z eby to bolo lepsie farebne, alebo ramcom rozlistit . Po rozkliknuti nejakej kategorie ale tento pravy stlpec zmizne a je to prazdne - nam sa napr zobrazuju novinky s daneho oddelenia napr. Netvrdim ze moje nazory su spravne, ako aj ty pises, sto ludi, sto chuti. co som napisal ze takych stranok je tu kopec som nemyslel v zlom, ale ze to nie je uplne zle. Je jedno ci si robi stranku cez webareal, prestashop, inshop, a co ja viem co este, ta kvalita bude cca rovnaka ako u inych stranok co to maju cez to, pokial si nezaplati firmu, ktora mu to cele prekope, alebo urobi eshop na mieru. rozdiel moze byt tak jedine v pouzitej grafike a tam je to uz na kazdeho osobnom citeni. Pre mna osobne je dana stranka az moc tmava, napr logo hore nie je ostre (treba ho spravne zvacsit/zmensit na velkost aka ma byt na stranke). dalej Ankety. ja ich skor vnimam ako prezitok, resp sa hodia do diskusnych for. Ak chces spatnu vazbu co na stranke vylepsit od zakaznikov, skus na to ine nastroje. z tej ankety aj tak nevies co presne zakaznikom nevyhovuje. Skus venovat viac casu, ako to ma konkurencia, co ti vadi na jej stranke a co sa ti tam paci, skus si to u seba prisposobit,alebo vylepsit .

P.S. inak, radit sa da lahko. Ja sam ked sa pozriem na nasu stranku vidim kopec nedostatkov. Viem o nich, no zial nemam dost priestoru, casu a vedomosti, ako ich dotiahnut do konca.....

Upravil som to tak, ze ked niekto klikne na kupit pri oblecenie hodi mu to kosika ten najmensi rozmer. :) Podla mna nikto oblecenie nebude kupovat z nahladu a urcite si bude chciet aj nastavit rozmer, tak automaticky klikne na detail. Mam to nastavene pre bizuteriu hlavne, ako si pisal :) Neda sa to nastavil zvlast na bizutku a zvlast na oblecenie. Skusim tam teda dat nejake bannery a reklamy :) Nieco pohladam a vytvorim. Co sa tyka vzhladu, dali sme si nashcval taku tmavu sablonu, dobre na nom vyniknu svetle vyrobky a aj pismo, ale ratal som s tym, ze sa to niekomu pacit nebude. Pozadie som dal doostrit :) Kukni teraz na to, ci je to lepsie. Ako si pisal, kukam po inych strankach, stdujem co spravit lepsie, ale som zelenac, nie som ITckar, ale samouk. Ucim sa rychlo si myslim a beham kade-tade po roznych diskusnych forach a tak, hladam co zlepsit. Dnes ste mi pomohli velmi :) A o toto ide ako si napisal, tiez by som chcel niektore veci spravit uplne, ze super ako si predstavujem, ale neviem to lebo nemam na to vzdelanie a odbornika si nemozem dovolit, rozpocet nepusti :)
Pidgey
21.10.13,11:11
K tomu nakupu (KUPIT) - to poznam. Zial ked nie je robeny eshop na mieru (programovany) tak sa musi clovek prisposobovat, aj my. To logo, ono, nie ze by nebolo dobre,ale troska robim s grafikou a vsimam si podobne detaily (zakaznici asi nie), a vidno na nom, ze je take nejake rozmazane. Je to iba detail, ked nemas logo v lepsej kvalite ( ideal krivky, alebo podstatne lepsie rozlisenie, aby si ho vedel upravovat) tak s tym vela nespravis.
Ja uz dva roky vymyslam,a snazim sa stale doplnat nove a nove veci na eshop. Podla toho co system pusti (filtrovanie/vyber podla velkosti, farby, pohlavia, ceny, datumu pridania a pod). Pozeram si stranky eshopov (aj ine zameranie) a vsimam si ako maju rieseny proces nakupu, potvrdenia objednavky , kde a kedy na co zakaznika upozornuju, ponukaju. Je toho moooc vela :)
tim18
21.10.13,11:22
K tomu nakupu (KUPIT) - to poznam. Zial ked nie je robeny eshop na mieru (programovany) tak sa musi clovek prisposobovat, aj my. To logo, ono, nie ze by nebolo dobre,ale troska robim s grafikou a vsimam si podobne detaily (zakaznici asi nie), a vidno na nom, ze je take nejake rozmazane. Je to iba detail, ked nemas logo v lepsej kvalite ( ideal krivky, alebo podstatne lepsie rozlisenie, aby si ho vedel upravovat) tak s tym vela nespravis.
Ja uz dva roky vymyslam,a snazim sa stale doplnat nove a nove veci na eshop. Podla toho co system pusti (filtrovanie/vyber podla velkosti, farby, pohlavia, ceny, datumu pridania a pod). Pozeram si stranky eshopov (aj ine zameranie) a vsimam si ako maju rieseny proces nakupu, potvrdenia objednavky , kde a kedy na co zakaznika upozornuju, ponukaju. Je toho moooc vela :)

Mohol by som vidiet tvoju stranku? Tak ja osobne s grafikou nerobim, robil mi to znamy a ja som to troska prerabal :) Snad to zakaznikom vadit nebude, dufam. Ja tiez stale vymyslam co tam spravit a tak. Cudujem sa, ze zakazdym co sa rypem v administracii niec najdem a potom nadavam, ze je to tu ako na lopate a ja si veci zbytocne komplikujem :D
Pidgey
21.10.13,11:38
poslal som ti do sukromnej spravy
avalik
21.10.13,11:52
tim18 poznam administraciu webarealu ... prave preto som si dovolila poznamku, k tvojmu vyjadreniu, ze stranku si si robil sam ... sam si robil len upravu grafiky ... ale aj tu su urcite pravidla aby bola stranka "user friendly" - na nete je k tomu vela clankov ... to, ze je pre teba dobre citatelne, neznamena, ze je dobre citatelne aj pre navstevnikov stranky - a o nich ide, ci?
tim18
21.10.13,12:01
tim18 poznam administraciu webarealu ... prave preto som si dovolila poznamku, k tvojmu vyjadreniu, ze stranku si si robil sam ... sam si robil len upravu grafiky ... ale aj tu su urcite pravidla aby bola stranka "user friendly" - na nete je k tomu vela clankov ... to, ze je pre teba dobre citatelne, neznamena, ze je dobre citatelne aj pre navstevnikov stranky - a o nich ide, ci?

Mas pravdu, ide hlavne o zakaznikov, o mna takmer vobec :) A co je zle na tych upravach? Su nejako v rozpore s pravidlami webarealu? Ak mozes, porad mi :) Dakujem
avalik
21.10.13,12:14
nejde o pravidla webarealu ... ide o to, ze ta hlavicka je velmi vysoka, ako bolo uz spomenute, ak chcem nieco vidiet musim rolovat dolu ... ak si zobrazim obchodne podmienky, biele pismo je na svetlom pozadi
tim18
21.10.13,12:30
nejde o pravidla webarealu ... ide o to, ze ta hlavicka je velmi vysoka, ako bolo uz spomenute, ak chcem nieco vidiet musim rolovat dolu ... ak si zobrazim obchodne podmienky, biele pismo je na svetlom pozadi

nejde o pravidla webarealu ... ide o to, ze ta hlavicka je velmi vysoka, ako bolo uz spomenute, ak chcem nieco vidiet musim rolovat dolu ... ak si zobrazim obchodne podmienky, biele pismo je na svetlom pozadi

Tiez som nad tym rozmyslal, ale ide o to, ze ked som zmensil tu hlavicku, tak mi potom nesedela na stranach. :( A vypadalo to akoby tam bolo odskenute z jednej strany. To pismo idem upravit. Inac ja som to pozeral a ta sablona je taka, takze to je normalne takto dane webarealom
tim18
18.11.13,15:04
Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o ďalšie komentáre a postrehy :) Za každú radu a samozrejme aj kritiku vopred ďakujem ;)