mirkob
20.10.13,15:37
Mavam obcas tlmenu bolest v lavej casti nad zaludkom vystrelujucu az do chrbta, 5 az 6 hod. po jedle (hlavne v noci ), niekedy spojenu z vracanim kyseliny. Mozte mi poradit co a z coho to moze byt ? Mam 51 r. a u lekara som s tym este nebol. dakujem
avalik
20.10.13,13:42
no moze to byt hoci co, zalezi tiez po akom jedle, moze to byt zlcnik, zaludok ... cez internet ti asi tazko niekto da diagnozu - kompetentny na zodpovedanie otazky je jedine tvoj lekar
Andy Kralik
20.10.13,14:20
"u lekara som s tym este nebol"...
... a načo si platíš zdravotné poistenie? Isto internetové fórum je ideálne miesto na diagnostikovanie zdravotných problémov.
... myslíš si že bude lepšie, keď pôjdeš k lekárovi v hodine dvanástej?
... alebo ešte lepšie keď bude neskoro?
... a potom sa sťažuj na zdravotníctvo, tí škaredí a zlí lekári, že ti nepomohli...

Ako keď ľuďom klepe niečo v motore auta hneď bežia do servisu. Na svoje zdravie serú...

Odporučiť sa ti dá len jedno: Pondelok, ráno, lekár... V prípade akútneho zhoršenia problémov.. okamžite.
buchač
20.10.13,14:39
Žlčníkové bolesti ( podráždenie , zápal ) sa prejavujú takýmto spôsobom na pravej strane ...
Na ľavej strane ide o podobné symptómy - jedná sa však o pankreas , no sú bolestivejšie ...jeden sa pomaly po plafóne štverá ...

Zažil som obe , pri pankreatidide som skončil v špitáli na infúzkach ...sanitka ma odviezla ...

Dá sa povedať , že nejakým tým diétnym režimom dôjde k úľave , no ak sa už raz zadaril ten alebo onen záchvat , tak sa budú aj opakovať s tou nepravideľnosťou ( alebo aj pravidelne ) podľa stravy .

Lekárske vyšetrenia by však mali vylúčiť alebo potvrdiť nejakú diagnózu ...
Andy Kralik
20.10.13,14:51
"pri pankreatidide som skončil v špitáli na infúzkach.."
a poviem ti tak.. šťastná hviezda nad tebou stála že si skončil len na tých infúziách..
buchač
20.10.13,15:06
Dozvuky ale mám .....
Na inzulíne som už roky ...kua ...
pankratz
20.10.13,15:33
Žlčník je obtočený okolo pečene, vpravo pod rebrami. Ja by som myslel na nedostatočné trávenie, pomohol by cholagol kvapky, alebo pankreolan, na podporu trávenia. Ale jasné, že treba vyšetrenie u gastroenterológa. Môže ísť o vred v žalúdku alebo pažeráku.
kukučka
20.10.13,15:42
Jasné, k doktorovi, ale hlavne zmeniť stravovanie.
buchač
20.10.13,16:14
" pankratz
Žlčník je obtočený okolo pečene, vpravo pod rebrami. Ja by som myslel na nedostatočné trávenie, pomohol by cholagol kvapky, alebo pankreolan, na podporu trávenia. Ale jasné, že treba vyšetrenie u gastroenterológa. Môže ísť o vred v žalúdku alebo pažeráku....".........

pankratz ....

Očúvaj ...
Nejdem sa absolútne robiť za múdreho ...
Narážam na ..." žlčník je obtočený okolo pečene "...

ALE TAKÚTO SPROSTOSŤ som už dávno nechyroval ...
...a to sa vyjadrujem ešte slušne ....

Ale aby som nekecal , lebo nezvyknem vo vyslovene odborných témach nejak srandovať ...
Nuž , ak sa pozrieš na obrázok
http://thumbs.dreamstime.com/z/liver-pancreas-gallbladder-duodenum-bile-pa-24832999.jpg
tak žlčník je dole , pod pečeňou a nie obtočený okolo nej !!!
Na obrázku je to gall-bladder ...

Len tak ,mimochodom , neviem si celkom dobre predstaviť laparoskopickú operáciu obtočeného žlčníka ....

P.S.:
Myslíš - teda si ...
Ale toto si posral - doslovne .
Peggynka
20.10.13,17:26
Veru-Dg:diétna chyba a môžeš skončiť púť na tomto svete.Poznala som jednu,prejedla sa slaniny a porúčala sa.Nepodceňuj to.
taiko
20.10.13,18:29
Mas to po kazdom jedle, ci len po niektorych? Mohol by to byt pankreas.