domka1212
20.10.13,20:00
dobry den
buchač
20.10.13,18:08
dokonca jeden priamo z tych dvoch zastupcov je ta upratovacka
To si potom sama sebe schvaľuje tie platby , odmeny ???

Ja som na základe toho dal podnet na zmenu ...
Náš bývalý zástupca vlastníkov mal takto manželku vedenú .
Upratoval za ňu on ...
Čert bral aj tie love , nikoho nezabilo éčko hore - dole ...
Pointa bola v tom , že doslova sral na upratovanie .
Nie je ( nebolo proste ) mysliteľné , aby sa jedným vedrom vody umyl celý vchod s 10 podlažiami ...

Susedko sa naondial a práskol s agendou ...
domka1212
20.10.13,18:11
hej ved to je to ze este si aj sami navysili za upratovanie sadzbu...to je predsa nemyslitelne oni sa toho drzia ako kliest samy sa isto nevzdaju preto sa pytam ci ho mozme odvolat...upratuje jednu branu za 500e nasa to robi za 250€ a aj nahradu sme nasli za 250€...
buchač
20.10.13,18:15
Povedz ľuďom ...zvolaj schôdzu ...
Môže predsa hocikto .
Oboznám , dotyčná pôjde dole ...
domka1212
20.10.13,18:17
no v to dufam a co mame dat ziadost spravcovskej? najhorsie ze sa kamarati aj s pani zo spravcovskej co ma nas dom na starosti...spravcu uz riesime zajtra mame pisomne hlasovanie na odvolanie spravcu...
buchač
20.10.13,18:24
Správca je VYKONÁVATEĽ prianí - hlasovania majiteľov bytov !!!
Takže žiadne známosti by nemali pomôcť , pokiaľ bude hlasovanie v poriadku .
marjankaj
20.10.13,18:29
Odvolať upratovačku? :eek: To je akože podľa zákonníka práce?
Alebo ste si ju zvolili na schôdzi?:confused:
sito
20.10.13,18:41
Zástupcovia vlastníkov, nie nemôžu zo zákona! Leda, že by mali takú možnosť uvedenú v zmluve o výkone správy.

Styk vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome so správcom zabezpečuje zástupca vlastníkov zvolený na schôdzi vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome (ďalej len "schôdza vlastníkov"). Zástupca vlastníkov informuje vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o činnosti správcu a o dôležitých otázkach prevádzky domu. Zástupca vlastníkov je povinný uplatňovať voči správcovi požiadavky vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome v súlade so zmluvou o výkone správy. Zástupca vlastníkov nie je oprávnený rozhodovať o veciach, o ktorých môžu rozhodovať len vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome podľa § 14.

Môžu zozbierať 1/4, 33 podpisov, aby správca zvolal schôdzu a ne nej tu vec vyriešili. Zvyčajne sa vlastníci pri čistení spoločných priestorov striedajú v týždňových intervaloch. Je možnosť si na ten termín dohodnúť, že to niekto za nich uprace za úplatu. Alebo sa dohodnú všetci a všetci zálohovo prispievajú na upratovačku, zmluvne dohodnutú. Ak nedodržuje zmluvu, rozhodnutie vlastníkov, treba jej zmluvu vypovedať. Ale to vlastníkov nezbavuje zodpovednosti za čistotu spoločných priestorov.
sito
20.10.13,18:44
Upratovačka nie je orgán, nevolí sa. Dohodne sa výkon jej práce a odmena za vykonanú prácu. Ak si neplní dohodu, tak potom je, môže byť orgán ...
marjankaj
20.10.13,18:53
Tak teraz mi došlo čo sú zač tí naši volení zástupcovia. :--- Volí sa len orgán:D
misoft
20.10.13,19:45
....a správca je prakticky vašim ZAMESTNANCOM! Vy ste zamestnávatelia, vy rozhodujete!
Dav
21.10.13,04:18
Kto je zamestnávateľ upratovačky na pracovnej zmluve, resp. dohode o pracovnej činnosti, ten ju "odvolá", čiže s ňou ukončí pracovnoprávny vzťah.
sito
21.10.13,05:16
Presne tak! U nich je to asi správca, lenže ten musí mať súhlas väčšiny vlastníkov v dome na uzavretie zmluvy. Na zrušenie, tiež, ale musí doňho niekto pichnúť, aby o tom vedel, že?
julysak
21.10.13,19:06
povedz 1/4 ľudí

tí môžu zvolať schôdzu
julysak
21.10.13,19:09
podľa zákona je správca povinný dojednať najvýhodnejšie, aké sa vtedy dalo
sito
21.10.13,21:11
No máte to tam divoké! A ty akú funkciu zastávaš, či fackovacieho panáka im v dome robíš? Aj tak sa dá v bytovom dome vysvetľovať zákon a právo. A to vás je 132, akože, že?
domka1212
22.10.13,10:51
ja som zastupca vlastnikov hej je nas 132 :( je to tazke s tolkymi ludmi ...a tiez by som to nazval fackovaci panak :)