delfinik1
20.10.13,20:03
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či tvorba klenby chodidla u 2ročného dieťaťa môže byť negatívne ovplyvnená, pokiaľ chodí po plávajúcej podlahe v byte iba v ponožkách a nie v papučkách? A ďalej ma zaujíma či majú topánky predávané v sieti Lidl (sandálky, jesenné členkové, zimné čižmy,...) tiež negatívny vplyv na detskú nožičku proti protetickým topánočkám? Alebo je to len lacnejší variant, ale rovnako dobrý? Ďakujem
ata111
20.10.13,18:20
Nemyslím, skôr je to predispozícia. Moje už dospelé "deti" majú ploché nohy neviem po kom, ale behali boso i v topanočkach. Vyhýbala som sa papučkám, nosili ortopedické vložky do topánok, na prezuvky sandálky. Vyhľadávala som topánočky s klenbou. Lidl topánočky ako aj oblečenie sú kvalitné. Topánky sú bez klenby, čiže na kratšie nosenie, resp. s ortoped.vložkou. Toť skúsenosť - kupujem pre vnúčika s plochou nôžkou - isto po tatinovi.
ivka70
20.10.13,18:22
Chodenie naboso po rovnej podlahe moze negativne ovplyvnovat vyvoj klenby nohy, o tom sa uz vyjadrovalo dost odbornikov a su na to aj nejake vyskumy. Preto sa odporuca detom chodit naboso po trave, piesku, hline, ale nie p otvrdej plavajucej podlahe.

Co sa tyka topanok z Lidla, nevidim v nich nejaky problem, kedze retazce su pod trvalou kontrolou SOI, hygienikov a pod. a cokolvek, co by mohlo ohrozit zdravie by bolo okamzite z trhu stiahnute. Urcite ovela horsie su na tom topanky, predavane na trhoch, kde sa skor najdu pouzite lepidla a materialy nevyhovujuce hygienickym poziadavkam.
lujza.j
20.10.13,18:25
.....ja sa nebránim výrobkom z Lidl...teda určitým, ale zase "odtál potál":D..topánky pre decko nikdy!!!
arizona
20.10.13,18:31
Ja si myslim, ze pre 2r. dieta papucky zrovna nie su spravnym riesenim. Je lepsie naboso,alebo pevne, vytvarovane topanocky.

V Lidli som topanky nikdy nekupovala,topanky treba kupovat v specializovanej predajni a hlavne detske.