Yurdo
20.10.13,20:06
Zdravím všetkých na porade,

V januári 2014 sa chystám na študijný pobyt do USA a ostanem tam zrejme do konca mája 2014. Platnosť pasu mám do 22.októbra 2014. Vyčítal som, že je potrebné mať samozrejme platný pas v dobe pobytu, ale i ďalších 6 mesiacov po jeho skončení. Slovenská republika by však mala patriť do tzv. Six-Month Club listu, ktorý povoľuje určitým krajinám výnimku a stačí mať platný pas len na dobu pobytu. Chcem si byť ale stopercentne istý, že si nemusím vybavovať nový pas, preto sa obraciam s pomocou tu na porade. :)

Ďakujem veľmi pekne.
buchač
20.10.13,18:12
Na Tvojom mieste by som sa unúval osobne ( ak môžeš ) , alebo mailom na príslušné miesto , žiaden risk v takomto prípade ...

http://slovak.slovakia.usembassy.gov/
Yurdo
11.11.13,21:04
Ďakujem, napísal som tam teda mail a ak by to niekoho zaujímalo, SK pasy nemusia byť platné na dobu dlhšiu ako je doba pobytu v USA. Pripájam znenie mailu:

Dobry den,

Slovenske pasy musi byt platne pocas celeho planovaneho pobytu v USA ale nemusia byt platne nadalej. To preto, lebo Slovensko prijima naspat jeho obcanov s pasom platnym menej ako 6 mesiacov, a preto je, ako ste zistili, na “six-month club” zozname.

Regards,
Consul
U.S. Embassy Bratislava, Slovakia