1bugy1
21.10.13,09:04
Ahojte poraďáci. Potrebujem pomoc. OR mi zamietol zápis zmeny v OR, kde som žiadal zápis nového konateľa.

Rozhodnutím jediného spoločníka som žiadal zapísať vymenovanie nového konateľa. V rozhodnutí som však zabudol napísať dátum od ktorého je vymenovaný. Z OR mi poslali toto vyrozumenie:
V rozhodnutí zo dna 10.9.2013 nebolo rozhodnuté o dni vzniku funkcie konatela XY.
Nedostatky návrhu je možné odstránit podaním námietok proti odmietnutiu vykonania zápisu. Spolu s námietkami je potrebné predložit:
- listina, ktorou sa preukazuje vznik funkcie konatela(XY) , z listiny musí vyplývat den vzniku funkcie konatela (v súlade s návrhom)
- opravený návrh v casti den vzniku funkcie(najskôr dnom prijatia rozhodnutia
spolocníka)
Moja otázka:
Akou listinou preukážem vznik funkcie konateľa? Dodatkom k rozhodnutiu jediného spoločníka kde doplním dátum vznik funkcie?
Ďakujem za Vašu pomoc
Economic
21.10.13,07:15
Tak prvá chyba, nerozhoduje konateľ, ale spoločník o vymenovaní nového konateľa. (aj keď môže to byť jedna a tá istá osoba) V rozhodnutí presne stanovíš dátum od kedy ho menuješ konateľom. Tento dátum aj do návrhu treba dať.
Ten dátum nesmie byť skorší ako rozhodnutie spoločníka (resp. ako overíš na rozhodnutí jediného spoločníka svoj podpis, preto Prešov ti neuzná vymenovanie konateľa skôr, ako overíš podpis na rozhodnutí)
1bugy1
21.10.13,07:21
Pardon je to omyl ktorý opravím, samozrejme rozhodnutím jediného spoločníka. Ale otazka bola či mám vyhotoviť dodatok tohto rozhodnutia a keď ho vyhotovím, aký dám dátum vzniku funkcie