willma
20.03.06,12:40
Vie niekto poradiť? Brat bol nezamestnaný a neevidovaný na ÚP od januára do júna 2005. V júli 2005 sa zamestnal a má aj potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO... Idem mu spracovať DP FO A a rada by som sa dozvedela, či je potrebné doložiť aj nejaké čestné vyhlásenie že v období od 01. - 06. 2006 bol bez príjmu?:confused: Prehľadávaním porady som k ničomu nedospela, pokiaľ nerátam, že si môže uplatniť odpočítateľnú položku v plnej výške a nie len alikvotnú čiastku.
Vďaka za radu.
mysimis
20.03.06,11:46
Odpočítateľnú položku si môže uplatniť v plnej výške. K daňovému priznaniu doloží čestné prehlásenie o období keď bol dobrovoľne nezamestnaný s tým, že nemal žiadne príjmy.
STRELEC
20.03.06,11:48
[quote=willma]Vie niekto poradiť? Brat bol nezamestnaný a neevidovaný na ÚP od januára do júna 2005. V júli 2005 sa zamestnal a má aj potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO... Idem mu spracovať DP FO A a rada by som sa dozvedela, či je potrebné doložiť aj nejaké čestné vyhlásenie že v období od 01. - 06. 2006 bol bez príjmu?:confused:
Taká istá otázka bola v týchto dňoch. Prístupy sú rôzne. Ja už roky napr. v časti osobitné záznamy priznania uvádzam aj informáciu o období nazamestnanosti a podobné info. Osvedčilo si mi to. Nejaké čestné prehlásenia resp. potvrdenia nie je potrebné prikladať. Ak ho však brat má, nie je na škodu fotokópiu priložiť.

Prehľadávaním porady som k ničomu nedospela (Niekedy pri hľadaní treba viac šťastia, niekedy trpezlivosti a rozhodne prax. Ani napr. mne sa nie vždy darí:) ), pokiaľ nerátam, že si môže uplatniť odpočítateľnú položku v plnej výške a nie len alikvotnú čiastku.
Vďaka za radu. Za málo. Ahoj.
mysimis
20.03.06,11:52
[quote=willma]Vie niekto poradiť? Brat bol nezamestnaný a neevidovaný na ÚP od januára do júna 2005. V júli 2005 sa zamestnal a má aj potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO... Idem mu spracovať DP FO A a rada by som sa dozvedela, či je potrebné doložiť aj nejaké čestné vyhlásenie že v období od 01. - 06. 2006 bol bez príjmu?:confused:
Taká istá otázka bola v týchto dňoch. Prístupy sú rôzne. Ja už roky napr. v časti osobitné záznamy priznania uvádzam aj informáciu o období nazamestnanosti a podobné info. Osvedčilo si mi to. Nejaké čestné prehlásenia resp. potvrdenia nie je potrebné prikladať. Ak ho však brat má, nie je na škodu fotokópiu priložiť.

Prehľadávaním porady som k ničomu nedospela (Niekedy pri hľadaní treba viac šťastia, niekedy trpezlivosti a rozhodne prax. Ani napr. mne sa nie vždy darí:) ), pokiaľ nerátam, že si môže uplatniť odpočítateľnú položku v plnej výške a nie len alikvotnú čiastku.
Vďaka za radu. Za málo. Ahoj.

Peter na našom DÚ vyžadujú aj čestné prehlásenia ako súčasť DP.
STRELEC
20.03.06,11:55
[quote=STRELEC]

Peter na našom DÚ vyžadujú aj čestné prehlásenia ako súčasť DP.
U nás (Prešov I a II, Sabinov, Vranov, Humenné) nie. Nie vždy sme ten istý štát :D
willma
20.03.06,11:55
Ď. za bleskové reakcie nestihla som sa ani poriadne otočiť na stoličke.
STRELEC
20.03.06,11:57
Ď. za bleskové reakcie nestihla som sa ani poriadne otočiť na stoličke.A to si mi pomalšie načitávajú stránky!:)
Kecám - píšem ako viem!
willma
20.03.06,12:08
Asi mám novú položku v obľúbených strankach na internete. Teda určite. Som tu len krátko, ale dozvedám sa veľa nového a užitočného nie len pre prácu ale aj pre život.
Síce s témou nesúvisí, ale je to tak.:p :p