alex udvardy
21.10.13,13:17
Ahojte
prosim viete mi poradit ako dlho po dodani tovaru a sluzby mozem vyjadrit nespokojnost a odmietnut zaplatenie, so ziadostou o naprvu.
Konkretne objednali sme si dvere a tie nam dodali 12tyzdnov po dohodnutom temine a dva tyzdne po namotovani sa zacali zarubne vysuvat. Dostali sme fakturu a momentalne riesim napravu a stazujem sa na nekvalitnu pracu a zle osadenie dveri.
Majitel firmy mi tvdri ze to nie je ok, ze sme sa ozvali az ked nam dosla faktura /cca je to 3tyzdne po dodani dveri/

Ja viem ze sme to mali riesit skor, ale mali sme ine veci, ktore sa nam diali a bolo nutne ich riesit skor. Preto sa chcem spytat, ci mi viete povedat ako dlho sa po dodani tovaru a sluzby mozem ozvat s nespokojnostou a ziadat napravu a narokovat si zlavu za nedodanie sluzby v stanovenom termine.
dakujem
misoft
21.10.13,11:21
Ako pri kúpe, tak i pri vykonaní prác existuje záručná doba. A v prípade, že dodali 12 týždňov po termíne (mali ste urgovať, pohroziť pokutou, ak bola v zmluve obsiahnutá) - to už svedčí o problémoch s dodávateľom a zhotoviteľom.
Vyfotiť inkriminované chyba, doporučene reklamovať a žiadať o okamžitú nápravu (majú na vybavenie 30 dní! - to platí stále a všade). Za oneskorené dodanie žiadať kompenzáciu - porušenie zmluvy v termíne dodania.