Radoka
21.10.13,19:52
Manželka je dlhodobo nezamestnaná a prišlo jej predvolanie s UPSVaR na výberové konanie ohľadom zamestnania. V prípade, že zamietne je dosť možné, že ju vyradia s evidencie pretože tam pracuje dosť nepríjemná ženská. A to by bolo ten najväčší problém lebo môj otec zajtra 20.10. ide podať žiadosť O príspevok na podporu vytvárania pracovných miest , s tým že ju zamestná do baru. A ona má predvolanie na stredu 21.10. Co by ste my odporučili? Vypísať pre to výberové konanie nejaké čestné vyhlásenie o tom že ju chce zamestnať, či....?
Xanti
21.10.13,17:54
Tak nech neodmietne ak ju príjmu tak môže skončiť v skúšobnej dobe kedykoľvek ... bez zdôvodnenia ...
A mimochodom, to že má ísť na výberové konanie neznamená že jej miesto dajú.
Radoka
21.10.13,18:16
Ok.Lenže ja mam taky pocit ,ze ju ta ženska tlači na nejake miesto prave preto ,ze na nu moze ziskat ten prispevok ina firma lebo splna podmienky do 29. rokov a je viac ako 3 mesiace evidovana na UPSVaR. A co ak jej daju zmluvu na s tym ,ze ta firma ziska ten prispevok.
Xanti
21.10.13,18:19
Hm... tak odpracuje tri dni a dá výpoved ved to píšem ... ak nechce pracovať pracovať nebude. A veru mna keby niekto tlačil tak by som s radosťou šla . A myslíš že bude tam sama do 29 rokov čo sa tam ukáže? Nemyslím .
Radoka
21.10.13,18:37
Myslim-nemyslim .Ona chce pracovat a uz ma aj miesto ,na ktorom by rada pracovalal ,tak preco by si to komplikovala vypovedami a natahovackami,ak by sa tomu dalo predist.A co ked vyberu prave ju zo 100 do 29.rokov. Nerad polemizujem.Dakujem za odpoved .
ivka70
21.10.13,18:43
Pozri, ma na vyber: komplikovat si zivot tym, ze nedodrzi povinnost evidovaneho nezamestnaneho (zucastnovat sa akcii UP) alebo tam ist, splnit si povinnost a mas aj postup, co urobit, ak by ju nahodou prijali ....
Radoka
21.10.13,18:47
No neviem ci by ste sla pracovat niekam kde vas niekto bude tlacit alebo na miesto ktore sa vam paci a chcete sa tam zamestnat. preto som prosil o radu aby sme sa vyhli komplikaciam s vypovedami atd.NIe preto ,ze sa jej tam nechce ist.No ale ak nepoznate taku moznost tak ,nic.Dakujem za odpovede.
Xanti
21.10.13,18:51
Pozri sa s prepáčením nepreštíš systém, ak odmietne prácu vyradia ju. Potom aj tak aj tak tvoj otec nedostane dotáciu za jej zamestnanie ... a vyradia ju na pol roka či tri mesiace či koľko ... a ak príjme prácu , a skončí tak znova bude potrebovať 3 mesiace evidenciu. A čo je menej 3m vyradenie +3m evidencia ... alebo 3 dni práca +3 mesiace evidencia?
terezamaria
21.10.13,18:52
Odmietnutie účasti na výberovom konaní, bez platnej PN-ky, je absolútne pádny dôvod na vyradenie z evidencie ÚPSV a R.
arizona
21.10.13,18:55
Preco sa jedujes, ze ju "niekto"tlaci niekam? Ved ju niktoo nenutil sa registrovat ako uchadzacku o zemestnanie na urade prace. Moze sa odhlasit a hotovo. Pokym je evidovana, musi respektovat podmienky UP.Ak si v skus.dobe najde ine miesto, moze jednoducho skoncit ,ako radila Xanti a nastupit do inej prace.
Radoka
21.10.13,19:15
Dakujem za pomoc, vidim ze moj problem nema viac rieseni.
kn-alka
21.10.13,20:30
však nech ide na to výberové konanie, nech sa ohákne ako posledný bezdomovec a určite ju nevyberú :)