lea ZUŠ
21.10.13,21:30
Nemáme jasno, po koľkých odučených hodinách máme nárok na stravný lístok, lebo u nás na škole máme individuálne rozvrhy, podľa toho, ako k nám vedia prísť žiaci po vyučovaní v ZŠ.. Príprava na vyučovanie, písanie a príprava notových materiálov však prebieha i doma, mimo školy.
Neučíme každý deň rovnaký počet hodín, jeden deň odučím 4 hodiny, druhý deň 6, tretí 4.5 hodín atď... + prestávky. Stravný lístok prináleží zamestnancovi po odpracovaní 4 hodín / +60 min/. Vyučovacia hodina však trvá 45 min+ 5 min. prestávka.. Aby som mala nárok na stravný lístok, započítavajú sa i prestávky do môjho pracovného času,ktorý trávim na pracovisku?
za odpoveď ďakujem, Lea
ivka70
22.10.13,05:20
Tvoj pracovny cas nie su len oducene hodiny, pri narokoch podla odprac. hodin sa riadis tym, ako mas naplanovane jednotlive dni pracovny cas.
do uvahy sa berie vzdy cas podla pracovnej zmluvy, kde pochybujem, ze mas 24 hodin tyzdenne.
Cize ty musis mat plan pracovenho tyzdna, aj s rozpisanymi hodinami na pripravu doma, ak take mate povolene skolou. Len cast tohoto prac. tyzdna su hodiny skutocne oducene so ziakom/mi. A tym sa riadi skola pri vypoctoch dovolenky, naroku na stravne listky a pod., pokial to aj skutocne odpracujes.
Prestavky v praci sa do pracovneho casu nezapocitavaju, otazka je, ci prestavka medzi hodinami vyucby je tvojou prestavkou ... prestavka musi byt naplanaovana najneskor po 6 hodinach prace a minimalne 0,5 hodinova.
AdrianaA
23.10.13,08:47
Jajaj, aj ja by som chcela mať v pracovnom čase zahrnutú prípravu doma .
Ale Ivka70 radí dobre .