romanrosy
22.10.13,08:16
Dobry den,
popisem problem.
Manzelka potratila v 8tt ( zamlcany potrat)
Po cca 5 dnoch, po vysetreni postupila kyretaz a nasledne sa jej nasledne po zakroku skomplikoval zdravotny stav a bola hospitalizovana v nemocnici ( cca 8 dni). Diagnoza ( zapal maternice) brala, asi 4 antibiotika ( intravenozne a nasledne po prepusteni aj peroralne). Ma zivotnu poistku od Amslico Metlife, s tym ze je poistena v pripade chirurgickeho zakroku, urazu, dozitia, smrti, a v pripade hospitalizacie.
Podla fin. poradcu, jej prinalezi iba poistne plnenie za hospitalizaciu a vobec nie za chirurgicky zakrok - resp. kyretaz. Zial podmienky z poistnej zmluvy sme niekde zapatrosili a nevieme najst, takze si to nemame ako preverit, kedze Amslico nema online podmienky. Vyzna sa prosim niekto v problematike a vedel by poradit, ci pod uvedenu poistku spada aj spominany zakrok? Pride mi dost divne, ze by sa to na to nevztahovalo. Dakujem za kazdu odpoved. R.


Nasiel, som VPP pre moju ziv. poistku, tiez od rovnakej spolocnosti.
Je to tam ze tehotenstvo , potrat, interupcia su vylucene z poistenia.
Akoze, uplna fasa. Tehotenstvo a interupciu, by som chapal preco to nie je kryte poistkou, ale samovolny potrat, to naozaj nepochopim. Manzelka mala za sebou dve laparky kvoli endometrioze, prvy krat dostala cca 700 Euro, druhy krat uz iba 350. Za ten isty zakrok, dovodom bolo to ze spravu pisal iny lekar, v inej nemocnici. Poistovaci si to pekne prestudovali a zistili medzeru v sprave a uz mala o 350 Euro menej. Mam pocit, ze na toto netreba mat ani VPP pan Otakar.2. Kazda poistovna je rovnaka, len vybrat peniaze od klienta, nabulikat mu pred podpisom zmluvy vyhody poistenia, a uz sa len triast kedy klient zmluvu podpise. Ja platim asi 1200 Euro rocne dokopy za Ziv poistku, urazovu poistku, auto ( HAV a zak). Cize len mesiac a pol za rok musim robit na poistovne. Havarijnu zrusim v auguste buduci rok, a nad zivotnou pouvazujem ci ju nezrusim tiez. Zacinam mat taky pocit, ze aj keby sa mi nieco stalo, ci uz choroba, uraz, ci by som umrel, poistovna si najde vzdy nejaku vyhovorku ako mna ci mojich blizkych dobehnut a kratit, poistne plnenie. Zbohom poistovne.
Otakar.2
22.10.13,08:24
Je ťažko bez VPP odpovedať, ale sprav jedno zober všetky lekárske správy a pošli ich do amslica (kopie) žiadaj plnenie viac ako ťi zamietnuť nemôžu potom môžeš pokračovať ďalej v prípade sa odvolať. V prípade bližších informácii napíš mi onapravnik@gmail.com a posnažím sa tí pomôcť nakoľko pracujem tiež ako finančný poradca a vo firme máme špeciálne ľudí ktorý pomáhajú naším klientom riešiť plnenie z poistnej zmluvy.
Otakar.2
23.10.13,12:27
Tak ako čítam je to o tom, pred uzavretím poistky si treba prečítať VPP to čo majú vo výlukách to určite neplatia poisťovne nie sú dobročinne organizácie ale sú na to aby tvorili zisk, preto je treba porozmýšlať či súhlasím s výlukami alebo či mi vyhovuje tá poisťovňa čo ju mám. Ja som na strane klientov a preto je veľmi dôležité ako napíše lekársku správu pán doktor. Poisťovňa sa všetkého chytá aby nemusela platiť, ale na druhej strane keď sa mi stane úraz a mám to správne napísané a dostanem odškodné tak ma to poteší. Čo sa týka poistky neviem či je to kapitálovka alebo iná. Keď je to kapitálovka od budúceho roku idú dole úroky na 1,66% z 2.5% treba si to rozmyslieť lebo na tom sa dá pekne prerobiť. Viem ako sa správajú likvidátor mám s tým osobné skúsenosti. Preto treba sa zamamerať na ľudí ktorý vedia poradiť. Ja som fo firme kde naším klientom poradíme ako a čo má spraviť v prípade mu to pomôžeme vybaviť aby mal maximálne plnenie.
pistein
12.11.13,10:29
Poistovna Amslico bola mozno pomerne seriozna, kym patrila pod AIG Life. Ale odkedy ju kupila Metlife, ovladli ju podvodnici, ktori klientov klamu a vydieraju. Vobec im nemozno doverovat, ze niekomu po dobehnuti zmluvy vyplatia adekvatnu sumu. Este Vas potom budu vydierat, ze vraj ste im ostali dlzni, toto robia vsetkym klientom, ktori v minulosti vypovedali zmluvu - rozposielaju im vyzvy, aby uhradili dlzne poistne, aj ked nan nemaju narok. Dokonca to robia cez vymahacske firmy - napr. EOS KSI alebo MBA Consulting. A to aj po mnohych rokoch od zaniku zmluvy. Zmluvne podmienky maju urobene tak, aby v pripade poistnej udalosti mohli klienta lahko oklamat, vykrutit sa a vyplatit mu len mizive plnenie, alebo ziadne. Investicia do poistenia v Amslico = vyhodene peniaze.