Letko
22.10.13,11:09
Mne to vychádza tak, že tí, ktorí dodržali zákon, ostali za hlupákov, keď si ich dali čipovať.

http://www.zive.sk/psy-macky-a-fretky-sa-nebudu-musiet-cipovat/sc-4-a-313054/default.aspx
emma01
22.10.13,09:13
Súhlasím, minimálne čo sa mačiek a fretiek týka.
Leske
22.10.13,10:09
Mala som dobré tušenie... ešte dobre, že sme všetky zvieratká nedali začipovať, iba psov :)
arizona
22.10.13,10:15
Mne vcera veterinar povedal, ze macky sa vobec nebudu cipovat, okrem tych, co cestuju za hranice.
A pre psov je vraj stanvene 6 rocne obdobie. Po 6r. uz budu musiet byt vsetci psici cipovani.
Takze kto ma stareho psika, teraz ho nemusi davat cipovat.
marjankaj
22.10.13,10:34
Neviem, prečo nadávajú Ficovi za tento zákon.
Pod zákonom 342/2011 zo 14.9.2011 sú podpísaní Gašparovič, Sulík a Radičová.
Ficovi môžete nadávať za iné zákony.
gilda
22.10.13,14:13
http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-10-21_21-00_informacna-vojna-cipovanie-adamcova-rodova-rovnost-sanve.mp3
u úvode rozhovor s Mgr. Adrianou Adamčovou, autorkou petície (rozhovor z 21. 10. 2013)
gilda
22.10.13,14:30
Zákon 39/2007 odkazuje na Predpis č. 19/2012 Z. z., t.j. Vyhlášku Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky o identifikácii a registrácii spoločenských zvierat, Predpis je zo dňa 13.01.2012, nadobudol účinnosť od 01.02.2012 a podpísal ho Zsolt Simon v. r.
lachim1
22.10.13,19:07
Nezáleží kto zákon prijal.Ale ako sa naši páni poslanci postavia pred voličov ,ktorí zo svojho mizerného dôchodku naškrabali na čipovanie ,lebo sa obávali pokút a teraz toto.
Prečo sa tým niekto nezaoberal už počas roka a pred vypršaním termínu ?????
Ale podla mojho názoru neviem kto predkladal tento návrh ale cele to smerovalo k tomu aby niekto mal v budúcnosti biznis v kafilérke ktorá bude vlastnit jeho syn,synovec.... a kedže bude evidencia potom majitelov budu šikanovať kde dal zdochnuté zviera ked ho neodovzdal do kafilerky..
marjankaj
22.10.13,19:34
Nezáleží kto zákon prijal.Ale ako sa naši páni poslanci postavia pred voličov ,ktorí zo svojho mizerného dôchodku naškrabali na čipovanie ,lebo sa obávali pokút a teraz toto.
Prečo sa tým niekto nezaoberal už počas roka a pred vypršaním termínu ?????
Ale podla mojho názoru neviem kto predkladal tento návrh ale cele to smerovalo k tomu aby niekto mal v budúcnosti biznis v kafilérke ktorá bude vlastnit jeho syn,synovec.... a kedže bude evidencia potom majitelov budu šikanovať kde dal zdochnuté zviera ked ho neodovzdal do kafilerky..
Ako sa postavia pred voličov? Predsa tak ako doteraz. A znovu ich budeš voliť, ako aj všetci.
Válovy zostanú, len svine sa vymenia. A možno nevymenia.

A tebe niekto bránil, aby si sa tým zaoberal? Mal si rovnaké možnosti ako aj ostatní.
Indeed
23.10.13,07:11
samozrejme,že to bolo robené kvoli biznisu, zverolekari-chipovači si prišli na svoje...
marjankaj
23.10.13,07:20
samozrejme,že to bolo robené kvoli biznisu, zverolekari-chipovači si prišli na svoje...
Ako skoro všetko v tomto štáte.
Povinné zavedenie ERP
zákon o daňových poradcoch.
povinné zasielanie elektronických výkazov
povinné elektronické zasielanie súhrnných výkazov
zavedenie stravných lístkov

Kuk aj sem
http://www.topky.sk/cl/13/1365857/Sokujuci-obchod--TU-sa-dozviete--za-kolko-si-mozete-kupit-politika-
Indeed
23.10.13,07:21
kvoli stravnym listkom ja nemam nič... ale mne ich nikto nedá.... a kupovat si ich sám pre seba .. to sa mi vidi,trochu pritiahnute za vlasy...
účtovník 007
23.10.13,07:27
Ja som sa už v inej téme vyjadrila k tomuto debilistanu. Psa som dostala z útulku už začipovaného, tam sa nedalo robiť nič a mačku som nedala začipovať. Môj dvorný zverolekár bol však proti čipovaniu a sám s ním nesúhlasil. Lenže bez čipu nebolo možné zaočkovať, a tak som mačku po prvý krát nedala komplexne zaočkovať, ale iba proti besnote, lebo takú vakcínu asi prilepí na nejaké iné zviera, ale potvrdenie do preukazu mi nedal. Tak som si ho tam zapísala ceruzkou sama. Dúfam, že moja mačka nikoho "neroztrhá", nedoškriabe. Iba mňa. keď jej dávam tabletku na odčervenie :))
marjankaj
23.10.13,07:29
kvoli stravnym listkom ja nemam nič... ale mne ich nikto nedá.... a kupovat si ich sám pre seba .. to sa mi vidi,trochu pritiahnute za vlasy...
Veď si skús zamestnať nejakých zamestnancov a uvidiš.
A zadarmo ich nedajú predsa nikomu. Potom načo by si zakladali na tento účel firmičky.
Indeed
23.10.13,07:56
priznám sa,že nerozumiem celkom tomuto "stravenkovému biznisu"
marjankaj
23.10.13,07:58
priznám sa,že nerozumiem celkom tomuto "stravenkovému biznisu"
Hlavne, že tomu rozumie tých 5 firmičiek.:cool:
Letko
23.10.13,08:01
priznám sa,že nerozumiem celkom tomuto "stravenkovému biznisu"
To je ako Skylink - poplatky platia televízie a aj diváci.
korela
23.10.13,09:36
samozrejme,že to bolo robené kvoli biznisu, zverolekari-chipovači si prišli na svoje...
Ako u koho. Mňa by zaujímalo, keby niekto zistil percentuálne vyhodnotenie úspešnosti čipovania z tohto zákona.
Doteraz nebol žiadny náš pes začipovaný po tridsať rokov a ani nebude.
Rovnako ako neboli štepení a boli zdraví ako repa. A podožívali sa 16 až 17 rokov. Väčšie plemená.
Kedy tu bola naposledy besnota? A to bezprízorní bundáši chodia voľne po dedinách a dobre je.
Ako ľudia podliehajú liekom, tak sú nanucované aj zvieratám. Toľko lekární nikdy nebolo.
A ako je to s poľnohospodárskymi zvieratami, to vedia iba kompetentní. Zbytočne to do seba stravou dostávame.
kukučka
23.10.13,19:02
Niečo funguje aj naopak, niektorí ľudia sa liečia liekmi pre zvieratá, ale to som už mimotemy
korela
23.10.13,22:16
Niečo funguje aj naopak, niektorí ľudia sa liečia liekmi pre zvieratá, ale to som už mimotemy
??? Fakt? Nakoniec živý organizmus ako organizmus.
Ja poznám iba prípad, kedy dcéra lekárov si nosila do školy na desiatu nejaké väčšie granule pre psov. :-)
Gapo
24.10.13,05:24
A čo tak keď pohryzie na smrť pes dieťa a nikto sa k tomu psovi nebude hlásiť. Odsúdime psa, či? Čipovanie má svoj zmysel, ale to by muselo tu všetko fungovať inak.
JAJA11
24.10.13,09:05
čo tak Yorkshirsky terier keď pokúše, to je problém..... :-)
nemyslím, že je čípovanie zlé.... dokonca by som ho nariadila pri bojových plemenách a trebárs veľkých psoch..... ale taký malý čokel až tak moc zla nenapácha.... a ak áno, potom by som dala povinnosť začípovať psíkov, ktorí sa túlajú alebo niekoho pohrýzli.....
celoplošné čípovanie je nezmyselné..... myslím, že to dokázali aj ľudia, ktorí nedali čípovať zvieratá a je ich dosť, určite viacej, ako tých čo dali..... aj toto je spôsob, ako dokázať politikom, že sú blbci..... dnes prerábajú zákon, lebo pokutovanie takého množstva ľudí by znamenalo vzburu... a to určite nechcú.....
ja som na moje otázky, čo to prinesie to, že bude začípované každé zviera, nedostala odpoveď....
vzhľadom na to, že náš psík má už takmer 13 rokov a silné zdravotné problémy, rozhodla som sa, že ho nebudem čípovať....
a veterinári sa zbadali.... nielen že nezarobili na čipovaní, ako si mysleli, ale prišli aj o zákazníkov, lebo ľudia sa boja ísť so zvieraťom k veterinárovi, aby nedostali pokutu..... takže sa to všetko nakoniec pôvodcom blbého zákona vrátilo a myslím, že dvojnásobne.... veď prečo sa tak rýchlo pristúpilo k zmene zákona?
arizona
24.10.13,10:02
JAJA11, moc sa mylis. Tie male plemena su viac agresivnejsie a maju na svedomi ovela viac pohryznuti,ako velki psy.Akurat ze pre bulvarne media nie su zaujimavi.
A najhorsi su ich majitelia,lebo v 99% ich nechavaju behat navolno a ked obtazuju okoloiducich ludi, ci inych psov, tak iba povedia "nebojte sa, on vam nic neurobi".
Toto je moja dlhorocna skusenost a uz som doslova alergicka na tie male psy a ich panickov!

A zlo nepachaju velki, ci bojovi psy.Zlo pachaju psy, ktorych majitelia zanedbaju vychovu,drzia psa cely zivot zatvoreneho kdesi vo voliere a ked sa psovi podari nejako ujst z dvora, tak nevie ako sa ma spravat,je vystraseny a zvacsa utoci zo strachu z okolia.

Ziaden trochu znaly clovek nezaskatulkuje zviera podla velkosti na dobreho, ci zleho,lebo je to hlupost! Pes je vzdy vizitkou svojho pana, ci je maly,alebo velky...
Sorry, ze som mimotemy
lujza.j
24.10.13,10:17
Arizona presne si to vystihla....u nas v baraku...kabelkaci a moj labroš...hadaj kto steka ako blazon a kto komu roztrha prvy rit.....jasne ze mali nervaci....nehovorim o tom ze som si minule branila psa vlastnym telom!!!....lebo tento moj je cisty obranar....treba ho branit!....len vtedy mu po riti isiel retriver:eek:
JAJA11
24.10.13,10:56
tak ja poznám veľa malých psíkov, čo veľa štekajú, ale nekúšu :-)
aj pohryznutie od takéhoto psíka nie je nebezpečné, je to skôr nepríjemná psychická spomienka.... pravdaže, v tom prípade by mal byť začípovaný a povinnosť nosiť náhubok...... ak by pokúsal viac ľudí, bolo by to ľahko zistiteľné a už by som majiteľovi dala pokutu.....
ale to aké je zviera ovplyvní aj majiteľ výchovou..... takže zlostní psíci majú asi aj zlostných majiteľov :-)
ja osobne ak stretnem malého psíka na ulici bez dozoru, tak mi to nevadí..... keď ma však "prenasledoval" veľký retriever, tak mi to nebolo jedno, ale asi som mu bola sympatická, lebo som sa mu prihovárala :-) kázala som mu ísť domov a že sa nemá túlať :-) potom ho zavolalo také malé dieťa a pes spokojne odbehol..... ale jednoducho veľký pes sa mi zdá nebezpečnejší ako malý... ale pripúšťam, že to nie je vždy pravda :-)
dokonca ani bojové psi nie sú vždy agresívne......
takže ak čípovať, tak majiteľov :-D ale nie, to si robím posmech:-)
ja som za čípovanie v odôvodnených prípadoch, teda ak pes už niekoho pokúsal alebo sa túla...... a pravdaže pri pohybe cez hranice - vtedy je na to dôvod a majiteľ by mal mať túto povinnosť ..... a nie v závislosti od veľkosti :-)
alaya1
24.10.13,12:20
JAJA11, moc sa mylis. Tie male plemena su viac agresivnejsie a maju na svedomi ovela viac pohryznuti,ako velki psy.Akurat ze pre bulvarne media nie su zaujimavi.
A najhorsi su ich majitelia,lebo v 99% ich nechavaju behat navolno a ked obtazuju okoloiducich ludi, ci inych psov, tak iba povedia "nebojte sa, on vam nic neurobi".
Toto je moja dlhorocna skusenost a uz som doslova alergicka na tie male psy a ich panickov!

A zlo nepachaju velki, ci bojovi psy.Zlo pachaju psy, ktorych majitelia zanedbaju vychovu,drzia psa cely zivot zatvoreneho kdesy vo voliere a ked sa psovi podari nejako ujst z dvora, tak nevie ako sa ma spravat,je vystraseny a zvacsa utoci zo strachu z okolia.

Ziaden trochu znaly clovek nezaskatulkuje zviera podla velkosti na dobreho, ci zleho,lebo je to hlupost! Pes je vzdy vizitkou svojho pana, ci je maly,alebo velky...
Sorry, ze som mimotemy

mimotemy uz vsjo jasno:):)