pildo
22.10.13,12:11
Ahojte,

nastala mi situacia, kedy som vystavil obchodnemu partnerovi fakturu a ten ju neuhradil a zjavne ju ani nema v plane uhradit.

Ponukol mi, ze mi zaplati cca 50€ (z takmer 400€ s DPH), co nepostacuje ani na zaplatenie zdravotnej poistky, takze som to odmietol.

Momentalne sa riesi podanie zaloby na sud. Avsak ako je to s DPH? musim statu zaplatit DPH aj z faktury, ktora mi nebola uhradena?

Ak to zaplatit musim, ake mam pravne moznosti, ako sa dostat k svojim peniazom? Musim platit aj poplatky na sudoch, ci ked zapatim DPHcku, stat mi pomoze s vymahanim pohladaviek bezplatne? toto je asi blba otazka, stat mi urcite este hodi minimalne par polien pod nohy, aby mi dopomohol co najrychlejsie skrachovat, ale pre istotu sa pytam.

Popripade mozem zaplatit DPHcku az potom, co mi bude uhradena faktura. Vystavena bola 01.07.2013 a splatna bola 08.07.2013.
Tweety
22.10.13,10:16
Dph musíš odviesť v mesiaci,v ktorom došlo k dodaniu tovaru, služby. Na tom nič nemení ani to, že Ti tvoju pohľadávku ešte vlastne nikto nezaplatil. Ale určite si mal aj nejaké odpočty, ktoré si si vlastne odpočítal od daňovej povinnosti.
Silvia123
22.10.13,10:21
Ak ju chceš vymáhať súdne, nič iné ti nezostáva, len DPH odviesť štátu a následne si celú pohľadávku vymáhať. Ak DPH nechceš zaplatiť, lebo vieš že pohľadávku tak lahko nevymôžeš, tak jedine vystaviť dobropis v danom štvrťroku a vzdať sa tak časti, alebo celej pohľadávky, čo iné... Bohužial, také je podnikanie...
pildo
22.10.13,10:46
urcite si chcem narokovat celu sumu v plnej vyske. uz len fakt, ze ma roky klamal, ako mi nemoze pridat za to, ze som mu dohadzoval klientov za ubohu proviziu ma nuti, aby som si spat svoje peniaze vymahal. ako bonus zistil som, ze na biznise ma 100% marzu pri zakazkach v koncevej cene okolo 700-900€ s DPH, hlavne ze nedokaze ani zapatit minimalnu sumu za zrealizovane obchody... sedlak. on je zivnostnik, ma nejaky majetok, kludne nech ho exekutor zozerie. uz neberiem ohlady na inych ludi. kazdy chape pripadne ustupky ako slabinu. nemienim si nechat skakat po hlave.

takze dph budem musiet odviest, ako bonus este musim isto platit aj ten poplatok na sudoch... tomuto sa hovori podpora malych a strednych podnikatelov.