stevo9876
22.10.13,13:16
Zdravim, pred 20timi mesiacmi mi policajti odobrali VP kde som jazdil v opilosti. Bol som obvineny pre precin ohrozenia pod vplyvom navykovej latky a dostal som penazny trest s tym ze ak ho nezaplatim tak pojdem na 4 mesiace do väzenia. Pred nedavnom mi prisiel papier zo sudu na predvolanie na verejne zasadnutie kde sa bude prejednavat o navrhu-rozhodnutie o premene penazneho trestu. Pokutu som medzicasom vyplatil v celej sume. Chcem sa spytat ci ma moze sudca poslat do väzenia ak pokuta bola zaplatena neskor ako mala byt?? A kde alebo u koho mozem ziadat vratenie VP kedze uz mi skoncil 20 mesacny trest zakazu viest motorove vozidlo?? Dakujem...
draik
22.10.13,14:53
1. Nepošle
2. Dopravný inšpektorát, podmienkou vrátenia VP je úspešné absolvovanie testu z pravidiel cestnej premávky
misoft
22.10.13,15:05
Len na súde musí dokázať zaplatenie pokuty - peňažný prevod, poštová zloženka, výpis z účtu. A súd nemôže udeliť za jeden priestupok dva tresty.
stevo9876
22.10.13,15:21
mam sek o zaplateni pokuty a aj trovy konania
stevo9876
22.10.13,15:23
ok...dakujem za odpoved este mi prisiel papier z policie, musim ist na vysetrenie ci nie som zavisly na alkohole alebo inych latok....
draik
22.10.13,18:59
Vyšetrením u psychiatra to len začne, v prípade dobrého výsledku to skončí sedeniami u psychológa. Nejaké "drobné" to všetko bude stáť.
stevo9876
23.10.13,16:36
a este sa chcem spytat ci formular pre psychiatra ktory mi poslali z policie ma aj samotny lekar alebo budem si musiet ist po novy na policiu lebo ten co mi poslali sa mi pri stahovani niekde stratil...
stevo9876
24.10.13,11:19
troska tomu nerozumiem draik...cital som cestny zakon a tam je jasne napisane ze psychologicke vysetrenie absolvuje ten kto mal zadrzany VP dva a viac rokov...to predsa nieje moj pripad tak preco by som mal ist aj k psychologovi??? a mozem hned po psychiatrickom vysetreni ziadat vratenie VP kedze mi uz skoncil 20 mesacny trest dany sudom??? ak som cestnemu zakonu 8/2009 dobre porozumel tak ja by som mal absolvovat psychiatricke vysetrenie a testy... je to tak???? dakujem za odpoved...