lubatenko
22.10.13,13:52
Dobry den, pri prani sa mi uz viackrat stalo, ze pocas prania som zacula zvuk - akoby silný úder, prirovnala by som to k prasknutiu, pricom bolo citit nieco ako spalene, akoby nieco horelo, ako ked hori umela hmota. Bojim sa na nej aj prat. Elektrike sa vobec nerozumiem a mam pred nou respekt. Viem tolko, ze pracka je pripojena samostatne. Viete mi niekto poradit, v com moze byt problem? Moze byt chyba aj v zasuvke? Hladam dobreho elektrikara, servisaka na pracky som si uz dohodla, myslim vsak, ze bude potrebne skontrolovat aj zasuvku. Za pomoc a rady dakujem.
misoft
22.10.13,11:56
Poznámočka: skús pri práci tej práčky vyskúšať teplotu zásuvky i zástrčky (na stene) - ak je teplota citeľne vyššia - chyba môže byť tam. Zásvka i zástrčka nesmú byť horúce na dotyk - mierna teplota je bežná.
lujza.j
22.10.13,13:13
Nemas inu zasuvku pobliz na vyskusanie....
lubatenko
23.10.13,05:29
To som samozrejme urobila, zasuvka ani zastrcka nie su horuce, ba ani teple. Pripojenie je spravne, samostatny okruh, istic 16A, tak to aj ma byt, tolko o tom viem. Nestava sa ani, ze by istic vyhodilo, ale som z toho nervozna, pretoze sa mi zda, ze ta pracka nie je v poriadku a ze skor chyba moze byt v nej. Opakovane som dohodla servisaka na pracku, lebo minule ju akurat napustil vodou, skusil, ci ide a povedal, ze chyba moze byt v zasuvke. Niekedy uz rozmyslam, ci nepanikarim a ci sa mi to len nezdalo, ale nezdalo. A podla mna v zasuvke chyba nebude, uz som zavolala aj elektrikara, dnes ma prist skontrolovat tu zasuvku. Co vska asi nie je a malo by byt je , ze obvod by mal byt chraneny prudovym chranicom. Ved elektrikar to snad poriesi.
lubatenko
23.10.13,05:36
Mam inu zasuvku, do ktorej zapajam fen alebo el.kulmu,ale tolko viem, ze pracku nemozes pripajat na takuto zasuvku, pracka musi byt pripojena na samostatny okruh. Dufam, ze to pisem spravne, prepacte mi vsetci odbornnici - elektrikari. Viem, ze to asi posobi komicky, som len zenska, vypinac si zvladnem vymenit aj sama, ale toto by som nechala na odbornika. Iba sa pytam, ci je to mozne, ten problem, ktory popisujem a v com asi moze byt chyba, lebo sa mi zda, ze ten prackar sa moc nechyta, este akoby mal postoj, ze co ty truba alebo hysterka a ja mam vazne strach, tym skor, ze ide o spojenie elektrina - voda. Nechcela by som vyhoriet alebo nebodaj aby mna alebo moje decko zabilo.
multimeter
24.10.13,15:15
v kazdom pripade volaj opravara, ked to smrdi a praska pravdepodobe dochadza k prerazeniu izolacie a to uz ide o zivot
multimeter
24.10.13,15:39
podla aktualne platnej normy ma byt pracka zapojena na prudovy chranic, ak je rozvod dobre spraveny zabit by ta nemalo ale na to sa nespoliehaj
lubatenko
25.10.13,05:16
Dakujem, uz sa stalo. Elektrikar uz u mna bol, chyba bola v zasuvke, aj ked sa neprehrievala, ani len tepla nebola, droty boli az cierne. Tak to opravil. Toho prerazania na kostru som sa bala aj ja, citala som ako zenu takto zabila pracka, dokonca zhorel cely dom aj deti. Poziadala som aj o montaz prudoveho chranica, takze prisiel znova a nainstaloval ho, dokonca aj na dalsiu zasuvku v kupelni a kuchynske. Tak dufam, ze uz to bude ok, skusobne som aj oprala, zatial secko v poho, dufam, ze to tak aj vydrzi. Hlavne mam aj lepsi pocit , citim sa tak bezpecnejsie, istejsie. Vsetkym dakujem za ochotu a reakcie a nech sa dari. L.
lubatenko
25.10.13,05:30
Opravar uz u mna bol. Chyba bola v zasuvke, aj ked sa neprehrievala, dokonca nebola ani len tepla, droty boli uplne cierne, takze to opravil. A o prudovych chranicoch viem, aj som ho poziadala o nainstalovanie, tak opakovane prisiel a naistaloval prudovy chranic pre pracku aj pre dalsiu zasuvku v kupelni a kuchynske. Uz som skusmo aj oprala, zatial je secko ok a dufam, ze to tak aj vydrzi. Hlavne sa citim bezpecnejsie a istejsie, lebo citala som o pripade, ked pracka zabila zenu, dokonca zhorel dom a deti. Dakujem vsetkym za ochotu a reakcie, nech sa dari.