Evelyn25
20.03.06,13:42
Ahojte všetci,

poradte mi, dneska som volala na sociálnu poisťovňu ohladne formulára E101, máme zamestnanca vyslaného na výkon práce od 01.10.2005 do Nemecka. A tam mi pani povedala, ze mi ho uz nevystaví, lebo je to neskoro, ze to len vystavuju len do 3 mesiacov po vyslaní. Je si 100% istá, že mi ho nevystavi.

co by ste robili? máte s tým nejaku skusenost?
buba
21.03.06,10:29
Tak by som si ho dala vystaviť 3 mesiace späť, veď ja si myslím, že o nič nejde.
Dada
20.06.06,06:39
A čo v takom prípade, keď naši zamestnanci a dohodári chodia na montáže do zahraničia, vždy na iné miesto a len na 4-5 dní? Aj vtedy treba požiadať o ten formulár?
valička
21.06.06,05:16
A sú to stále opakujúci sa zamestnanci?
Formulár má platnosť 1 rok. Uveď tam všetky štáty EU, vrátanw EHP
a Švajčiarska.
Dohodári majú smolu nie sú poisteni SP ak bie sú dobrovoľne poistení,
Dada
21.06.06,06:50
A sú to stále opakujúci sa zamestnanci?
Formulár má platnosť 1 rok. Uveď tam všetky štáty EU, vrátanw EHP
a Švajčiarska.
Dohodári majú smolu nie sú poisteni SP ak bie sú dobrovoľne poistení,

Dvaja - traja sú stále tí istí a ostatní sú dohodári.
valička
21.06.06,07:38
Zamestnancom vyplň "Žiadosť na posúdenie a určenie príslušnosti k právnym predpisom podľa ustanovenia Nariadenia rady....."
Požiadaj aktuálny dátum alebo deň ked ju vypíšeš.
Ak ich nik nekontroloval alebo nebol prac. úraz nie je problém.
Dohodári majú smoli.
Jajina
24.05.07,12:24
Chcela by som upozorniť medzinárodných dopravcov, že svojim zamestnancom - vodičom musia vybaviť okrem europskej zdravotnej kartičky aj doklad E 101 v sociálnej poisťovni - POTVRDENIE O UPLATNENEJ LEGISLATÍVE , lebo v prípade pracovného úrazu v zahraničí je problém s vyplácaním z úrazového poistenia.

Prikladám "Žiadosti na posúdenie a určenie príslušnosti k právnym predpisom ........." pre zamestnancov aj SZČO.
Sociálna poisťovňa v BA doklady vystaví do 30 dní.