katarinapol
22.10.13,15:26
Dobrý deň,

chcem sa informovať na nasledujúcu vec. V práci som "postúpila" na inú, zodpovednejšiu pozíciu .S nadriadenou sme sa v jeden deň "dohodli" na určitej sume, za ktorú budem túto prácu vykonávať, na ďalší deň mi však povedala, že zvažuje nad tým, že zavedie "zásluhové vyplácanie mzdy". V jej praxi to znamená, že: ak si budeme pracovné povinnosti plniť k jej spokojnosti, tak nám mzdu ponechá, avšak keď sa vyskytnú nejaké chyby, na mzdu nám siahne, samozrejme ak bude nadpriemerne spokojná, opať nám mzdu len ponechá, žiadne bonusy. My to mozeme, ale aj nemusim podpisat, ale keď to nepodpíšeme.....ďalej nemusím písať. Ja si však myslím, že by to malo byť tak, že na fix by nám siahať nikto nemal. Ona by podľa mojho nazoru mala, už keď nás chce motivovaať, dať nejakú pohyblivú zložku mzdy, s ktorou bude hýbať v prípade jej spokojnosti, alebo nespokojnosti s našou prácou. Potrebujem poznať názor ľudí, ktorý sa vyznajú, v tom, čo všetko si može zamestnavatel dovoliť.
KEJKA
22.10.13,13:28
na fixnú čiastku sa nesiaha.
Presne tak, môže byť základná mzda plus odmeny. Odmeny môžu a nemusia byť.
Tweety
22.10.13,13:29
V takýchto prípadoch sa mzda rozdelí na pevnú a pohyblivú zložku. Hýbať sa dá len s pohyblivou( už názov tomu napovedá)