KEJKA
22.10.13,19:01
Viem, že to mnohí sledujete a asi nepíšem nič extra nové, ale dávam do pozornosti článok o zmene vymeriavacích základov pre odvody v roku 2014.

http://www.mzdovecentrum.sk/clanok-z-titulky/vseobecny-vymeriavaci-zaklad-za-kalendarny-rok-2012.htm/
marjankaj
22.10.13,17:18
Teraz, keď všetci prešli na eseročky, tak je aktuálnejšia informácia licencia pre právnicke osoby 1000 €.:eek:
KEJKA
22.10.13,19:33
súhlasím.
kobolcs
23.10.13,00:34
este 340 000 zivnostnikov + slobo. povolanie + iné "ne"živnosti zostali keby len kazdy platil minimum aj tak to je cez pol miliardy prijem do socpoist za 2014, len tak mimochodom dan z existencie podnikanica tie licencie budu dalsia hovadina ak to budu platit len stratove tak kazdy bude mat optimalny zisk 1euro, ked to bude pre vsetkych tak pribudne zahr. spolocnosti podnikajuce na uzemi SR a DU BA I bude praskat vo svikoch od papierov
Braňo
23.10.13,05:58
čo je to pol miliardy, naplánovali výdavky na 17,23 mld. EUR
marjankaj
23.10.13,07:00
este 340 000 zivnostnikov + slobo. povolanie + iné "ne"živnosti zostali keby len kazdy platil minimum aj tak to je cez pol miliardy prijem do socpoist za 2014, len tak mimochodom dan z existencie podnikanica tie licencie budu dalsia hovadina ak to budu platit len stratove tak kazdy bude mat optimalny zisk 1euro, ked to bude pre vsetkych tak pribudne zahr. spolocnosti podnikajuce na uzemi SR a DU BA I bude praskat vo svikoch od papierov
No zase nie je na vine iba Fico. Za Radičovej chcel Mikloš zaviesť paušálne výdavky max 200 € mesačne, teda 2400 € ročne. A za Radičovej "zodvodnili" aj príjmy z §8.
Ficovi sa to samozrejme hodilo, tak v tom iba pokračoval. A keďže mu živnostníci "ušli" do SRO, tak im to "osladil" takto(teda ak to prejde v parlamente, ale tam má dosť "žetónov"). A teraz si môžu zmrazenie svojich platov zrušiť.:eek:
Asi treba voliť Kotlebu, ten má iné "priority".:---
Indeed
23.10.13,07:16
Viem, že to mnohí sledujete a asi nepíšem nič extra nové, ale dávam do pozornosti článok o zmene vymeriavacích základov pre odvody v roku 2014.

http://www.mzdovecentrum.sk/clanok-z-titulky/vseobecny-vymeriavaci-zaklad-za-kalendarny-rok-2012.htm/
Ešte keby to niekto chcel preložiť do zrozumiteľnej reči,pre normalneho človeka....
Indeed
23.10.13,07:22
Ja by som si tiež už dávno založil s.r.o. ale odradila ma povinnost viest dvojite učtovnictvo.
marjankaj
23.10.13,07:34
Ja by som si tiež už dávno založil s.r.o. ale odradila ma povinnost viest dvojite učtovnictvo.
No s dvojitým účtovníctvom sa radšej nepriznávaj.:cool: Čo ak sa pomýliš a podáš to nesprávne?:---
kn-alka
23.10.13,07:37
Ja by som si tiež už dávno založil s.r.o. ale odradila ma povinnost viest dvojite učtovnictvo.


nooo, už som počula o "podvodnom" účtovníctve, ale o dvojitom??? :D :D
Indeed
23.10.13,07:39
sorry ano podvojne učtovnictvo, to som myslel